Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Ogniwo Eko Plus M 26 - Opinie / Użytkowanie / Za I Przeciw.


AdamJas

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem pelen uznania dla Mancio - uważam ze najlepiej rozwiazuje problam zladu i dostosowanie sterownika

Bietka - jeżeli mu zaufasz . dobrze zrobisz ku Twej uciesze - tylko ten wegil to katastrofa .

 

Pozdrawiam1 !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co chcesz grzać przy zamkniętym zaworze ? czy chodzi o to żeby dogrzać kocioł czy dom ?

Ja myślę że i kocioł i dom.

Ja tam nie kręcę, kto nakręci niech to później odkręci.

Niema możliwości zagotowania wody w kotle, chyba że każesz Bietce wyciągnąć czujnik z kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pelen uznania dla Mancio - uważam ze najlepiej rozwiazuje problam zladu i dostosowanie sterownika

Bietka - jeżeli mu zaufasz . dobrze zrobisz ku Twej uciesze - tylko ten wegil to katastrofa .

 

Pozdrawiam1 !

Dzięki za wsparcie, niestety ja nie steruję nawet zaworem w tym kotle, pisałem po prostu w momencie gdy kocioł można było wprowadzić w stan podobny jak 21.12 w godz 0-6 rano( kocioł 56, CO 38, zawór 27% i o dziwo kocioł  w podtrzymanie wchodził a spaliny 140-200), o 12 sterownik zaczął kręcić zaworem , tak jak pisałem wcześniej , życzę powodzenia przy otwarciu 48%, teraz sobie popatrzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jaki brzydki wykres. Ktoś się bawi cały czas mocami dmuchawy i ilością powtórzeń( teraz same 5 5 5). Zamiast lepiej jest coraz gorzej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100kg/doba to i tak jakieś kosmiczne wartości. Większości z nas taka ilość wystarcza na około 8 dni.

Patrząc na prace kotła daleko mu do wartości akceptowalnych ale autorka powiedziała 100kg/doba będzie akceptowalna więc OK.

U wynajmujących grzejniki panelowe i głowice termostatyczne u mamy tak samo. 

 

Z tych 100kg można naprawdę urwać kilkanaście kg/d. Modernizacja niech kosztuje 10.000 PLN przy spalaniu 100kg/doba miesięcznie wychodzą 3t groszku powiedzmy za 2000 PLN. Za duży zład wody, za dużo wietrzenia u wynajmujących. Ale na to czasami nie mamy wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przy tych wiatrach walczyłam znowu z mega spiekami zapychającymi palnik-aż nie mogłam ich wydłubać i nie chciały spać z tyłu bo się blokowały.Spaliny szły d 250.

To był nadal jaet plus.Nie chciłam dla Karoki głowy zawracać lamentami/ w ostateczności sprzedał mi kocioł tylko a nie i opał/ więc poprosiłam innego operatora z ES o pomoc/tam mnie kolega zaanonsował/.

Walkę widzieliście -poznawał instalację i potrzeby domu.Ponieważ jareta zaleli wodą na składzie a syberyjski przywiozą może dziś bo auto nawaliło więc zostałam z perłą.

Po nocy podsumuję-pali się bardzo dobrze brak zapychających spieków.Nic nie zrzucałam po nocy.Duzo popiołu w stosunku do jareta ale taka jej uroda. Cena rekompensuje tę niedogodność.

Mam zapisane ustawienia w grupowym dla ekobana syberyjskiego teraz ustawiona jest perła i dobrze się pali więc może potem jakoś sobie poradzę sama i nie będę Wam głowy zawracać.

Na jarecie paliło się 54 godz/150 kg =45 zł.Na syberyjskim 46 godz/150 kg=33 zł

Edytowane przez bietka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Bietko za cierpliwość i poświęcenie, jeśli chodzi o wiatry te za oknem to one nie mają aż takiego wpływu na spieki , jeśli chodzi o te w kotle to prędzej, widać, że operator z ES wie co robi. Oczywiście zawsze można coś dopieścić przed mrozami ale pewnie macie mnie już dosyć :)

Edytowane przez Mancio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Występująca sytuacja na tym wątku o litość woła - może komusc pomoge

 

z czego bym się cieszyl .

 

Przy tak wielkim zladzie wody , instalacja będzie prawidłowo dzialac tylko

 

na zaworze mieszającym cztero-drogowym , prawidlowo dobranym i zamontowanym .

 

Na rynku wystepuja trzy rodzaje zaworow 4D i każdy ma inne zadanie

 

do spełnienia , identycznie jest z zaworami 3D

 

Na pewno w tym układzie prawidłowym zaworem jest zawor f-y ESBE

 

seri VRG 141 i tylko z sterowaniem recznym aptekarskim i zda egzamin

 

bez zadnych dodatkowych zbędnych akcesorji w instalacji bo do tego jest

 

przystosowany a dla czego :

 

Zawor 4D to swietna rzecz , tworzy komfort cieplny w budynku i ustabilizuje

 

prace każdego podajnikowca , pisze to na podstawie własnego doświadczenia z nim .

 

U mnie świetnie instalacja pracuje na pompie 1 calowej 40/25 i na najniszczych obrotach i pracy ciaglej ale kazda najmniejsza aptekarska ingerencja w zawor wymaga kilku godzinnej przerwy aby się układ ustabilizowal ze względu na duza bezwladnosc czynnika grzewczego .

 

( to tylko ma sugestja , ze w moim przypadku wystarczyl by zawor 4D 1 calowy z zachowanie wielkości przylacza na dopływie z kotla i odpływie do kotla i redukcji przy zaworze , tu w gre wchodzi przeplyw)

 

 

 

eCoal jest przystosowany do współpracy tylko z zaworem 4D z siłownikiem

 

ta funkcja tutaj jest nie przydatna - NIE WLACZAC !

 

 

 

Wspolczuje EMCE zadawanych tortur i czy to musiało na nia trafic i czy ten

 

wagiel nie jest nazbyt zasiarczony bo umnie na początku w podobnej sytuacji przez kolejne dwa lata H2OSO4 dość mocno skosumowal wymiennik , pale RETOPALEM - wagiel musi być suchy !

 

 

 

Innym razem napisze o dostosowaniu sterowania kotlem do takiego zladu

 

wody i jak to u mnie wygląda .

 

Pozdeawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego witaj w klubie, ja też mam VRG141 1,5 cala z przeprogramowaną na moją prośbę Estymą, niestety Bietki nie udało się przekonać do wyboru 4D. Jej polecałem 1,5 cala bo wtedy nie potrzeba pompy kotłowej. Na szczęście moje wołania po części dotarły do operatorów sterownika ale ten 3D dalej w automacie siedzi tylko z bardzo wydłużonym czasem działania. Stan zastany jest jaki jest , trzeba ograniczyć wychylenie od 20-25% a wtedy kocioł na 60C a potem i więcej ,  w kotle mało wody i trzeba nadrobić temperaturą.

Edytowane przez Mancio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest potrzeba to wymienimy 3d na 4d.To sterowanie przez internet dokupione do 3d jest dla mnie bardzo przydatne albowiem aby przed nocą zmniejszać temp musze zlatywac 2 piętra i przechodzic przez warsztat.Umieszczony jest też w niewygodnym miejscu i za każdym razem brudziłam ubranie.Podobnie rano-rodzice wstają bardzo wczesnie a sami zaworu ręcznie nie przestawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jarecie paliło się 54 godz/150 kg =45 zł.Na syberyjskim 46 godz/150 kg=33 zł

 

To chyba trochę mniej niż w zasypowcu? Chociaż pewnie sami dokładnie nie wiecie ile zasypowiec spalał dziennie. 

 

Niby ruski tańszy, ale nie wiem czy jest sens wzbogacać finansowo firmy zza wschodniej granicy. Do tego większe zapopielenie i dużo siarki.  Polski przyda się na minusowe temperatury a na plusowych wydłuży stałopalność. 

 

4D są też automatyczne, więc to nie problem. Pytanie czy zamiana 3D na 4D przyniesie korzyści dla tej instalacji.  Jakbyś już kupowała 4D to najpierw sprawdź czy współpracuje poprawnie z eCoalem żeby nie bawić się w jakieś dodatkowe sterowniki. 

Edytowane przez emigrant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bietka. Jesteś w dobrych rękach i słuchaj gościa który prowadzi Ci obecnie kocioł, bo jak będziesz słuchała 10ciu to gówno z tego będzie. Słuchaj jego a ciepła Ci nie zabraknie. Pozdrawiam

Edytowane przez energotop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest potrzeba to wymienimy 3d na 4d.To sterowanie przez internet dokupione do 3d jest dla mnie bardzo przydatne albowiem aby przed nocą zmniejszać temp musze zlatywac 2 piętra i przechodzic przez warsztat.Umieszczony jest też w niewygodnym miejscu i za każdym razem brudziłam ubranie.Podobnie rano-rodzice wstają bardzo wczesnie a sami zaworu ręcznie nie przestawią.

Projektowanie instalacji jest przed tobą-Tu masz jeden z przykładów jak do tego podejść.

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/15929-wazne-pytanie-o-instalacji-dzialanie/

Jedynym sensownym rozwiązaniem sprawy palaczy i stale otwartych drzwi jest rozliczanie ich za pomocą ciepłomierza.Zobaczysz jak szybko nauczą się zamykać drzwi,i oszczędzać ciepełko.Żadne inne rozwiązanie ich do tego nie zmusi.

 Miłej lektury ,oraz zdrowych i wesołych świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jaka była Pana odpowiedź? ;) Więc w czym problem? :D. Gdyby prowadził ten kocioł nie Karoka czy inny doświadczony użytkownik w mrozy moglo by byc różnie ;). Wesołych i spokojnych Świąt.

Edytowane przez energotop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykresy się unormowały ale pamiętajcie , że jest wiosna. Zawór jest przymknięty więc załóżmy, że 1/3 wody z kotła i 2/3 z powrotu miesza się i idzie na pompę, do kotła wraca tyle samo co wychodzi (1/3)  ale wciąż zimnej. Zawór 4D przy 25% podaje u mnie na powrót 45-50C. Po drugie wentyl chodzi ciągle , spaliny jak już kiedyś rysowałem wędrują do tyłu, w dół i do góry a potem już komin-droga spalin jest za krótka, pomyślcie jaki ciąg się wytwarza przy np 200C w takim wysokim kominie - stąd spieki z tyłu palnika, kiedyś też to rysowałem. Przy 200C na wylocie jak zatrzymam wentylator to cały kociołek syczy ale mam trzyciągowy wymiennik.  Załączam też zdjęcie kotła z obiegiem spalin jaki chcemy, obydwa zdjęcia z internetu więc coś na rzeczy jest. Bez drobnych zmian nie będzie dobrego odbioru ciepła przy ciągłej pracy wentylatora, pozostaje próbować wersji 46%, przerwa, co da nam w sumie te nasze 35% średniej pracy wentylatora albo trochę poprawić tu i tam:). Zapraszam do dyskusji. Pamiętajcie , że mogę się mylić bo kocioł podajnikowy widziałem tylko w sklepie.

post-3430-0-68031800-1450892936_thumb.png

post-3430-0-53597900-1450893237_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.