Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Ogniwo Eko Plus M 26 - Opinie / Użytkowanie / Za I Przeciw.


AdamJas

Rekomendowane odpowiedzi

U Ciebie jak kocioł pracuje pełną mocą, dochodzi do zadanej czy ma temperaturę 200 stopni spalin to efekt powinien być taki jak w tym zasypowcu:

 

 

Może nie tak dokładnie, bo w nim to prawie jak tunel czasoprzestrzenny, ale intensywnie a nie leniwie jak opisujesz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziecie czyścić palnik to delikatnie zwracając uwagę na otwory napowietrzające, czy są zalepione czy tylko przysypane popiołem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten wątek i tak się zastanawiam:

 

1. Czy kocioł został wysłany sprawny od sprzedawcy?

2. Czy kocioł został poprawnie zainstalowany? - bietka pisała, że za montaż miał zabrać się jej mąż (nie deprecjonuję fachowości).

3. Czy instalacja jest poprawnie skonfigurowana?

4. Czy dotarł serwis z Ogniwo? Jeśli nie to dlaczego tak długo to trwa?

5. Dlaczego trwa taka loteria z tym paliwem? 

6. Ile osób ustawia zdalnie ten kocioł...?

 

Generalnie to jakiś "galimatias"...

 

PS. Tak na chłopski rozum (nie znam się) - radzę zamówić serwis Ogniwo (niech sprawdzi kocioł) i dobrego instalatora w celu sprawdzenia instalacji).

Zdalnie to możemy sobie pograć w "World of tanks" a nie ustawiać komuś kocioł, który nie został zdiagnozowany po względem technicznym i instalacyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To stare okno i rozszczelnienie to mało powiedziane

to może być za mało

uchylenie okna nic nie kosztuje (poza wycieczka do kotłowni) a może wyjaśnić zagadkę :)

 

jak dobrze pamiętam to nawiew do kotłowni powinien mieć powierzchnie ~~200cm2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł idzie na 20kw a na pewno bedzie chodzil wyzej czyli powierzchnia doprowadzenia powietrza min 200cm2 a nawet 250 nie zaszkodzi. Wiec Bietka licz swoje dziury w kotłowni-oknach ;), uchyl okienko albo trzeba zrobić Zetke

Edytowane przez energotop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałem tylko wtrącić słówko.

W moim przypadku "leniwy" i kopcący płomień oraz zadymiony środek kotła ma miejsce, gdy rozpalam w kotle i komin nie jest dość nagrzany i tym samym jest słaby ciąg.

 

Drugi przypadek to sytuacja, gdy w czopuchu zaraz przy wyjściu z kotła odłamał się kawałek skorupy i zastawił wylot spalin - też słaby ciąg.

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emigrant zaangażowałeś się że hej, ale to może i dobrze.

@bietka po 1 i najważniejsze to zawołaj kogoś !!!KUMATEGO!!! do przeglądu całej instalacji, od kotła po ostatni grzejnik ze wszystkimi pomieszczeniami ogrzewanymi. tyle że powinno odbyć się w takiej kolejności że serwis musi przyjechać i sprawdzić kocioł od A do Z, aby mieć pewność że jest z nim OK, i taką adnotację powinni wpisać do książki, to może okazać się bardzo ważne w późniejszym terminie. kolejny etap to diagnoza instalacji z odpowiednimi wnioskami co zrobić aby było komfortowo dla wszystkich mieszkańców i użytkowników budynku. zrobić "projekt" i można wrzucić tu na forum, z pewnością klika osób się wypowie na jego temat. to są najistotniejsze rzeczy od których w sumie powinnaś zacząć i na czym skończysz to się okaże.

jak już było tak miło i taka liczba osób się zaangażowała w pomoc, chęci są abyś dalej się poddawała i korzystała z tej "pomocy" tyle że ty nie masz odpowiedniego opału. te wszystkie wynalazki to się nie nadają dla ciebie. puszczasz kominem $$$ i zanosi się że tak już zostanie. może @zawijan wypowie się nt paliwa, które powinno być w koszu podajnika. może być PW, lub po prostu zastosuj paliwo które przewidział producent kotła/palnika, z pewnością taka adnotacja widnieje w dokumentacji (od kotła i od sterownika) którą dostałaś, zapewniam Cię że warto ją przestudiować. kilka rzeczy stanie się prostsze.

 

na koniec zwróć uwagę na fakt, jak mało jest użytkowników kotłów z podajnikiem których moc jest idealnie dobrana do potrzeb budynku? zastanów się dlaczego jest taka sytuacja? charakterystyka Twojego budynku jest niestandardowa i wymaga odpowiednie koncepcji - przemyślanej, z którą byle kto sobie nie poradzi, nawet forumowi znachorzy!!!

kolejne bardzo ważne pytanie, na które możesz sobie odpowiedzieć sama po lekturze instrukcji kotła, którą z pewnością dostałaś, jest tam adnotacja spalanie kotła przy pracy nominalnej kg/h oraz max temp spalin, przelicz to z Twoim i porównaj te parametry, proszę Cię abyś umieściła tu na forum odpowiedni wpis na ten temat - to bardzo ważna i istotna sprawa

Edytowane przez CooleR
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emigrant zaangażowałeś się że hej, ale to może i dobrze.

Ja lubię jak komuś coś pracuje dobrze mimo, że to nie jest moje. Wkurza mnie to, że nikt nie chce jej pomóc, mam tu ma myśli serwisy. Tylko wysyłają dla laików nowy logic board, który sami muszą wymienić w kotle za 10k złotych. Tu nawet nie chodzi o sterownik tylko diagnoza całego kotła od kondensatora dmuchawy po inne rzeczy. Może w ogóle kocioł jest źle podłączony, złe przekroje rur i inne cuda wianki. Serwis to też w pewnym sensie hydraulicy, zerkną na całą instalację co tu jest grane. Nie muszą nić robić, ale mogą podpowiedzieć co jest źle w instalacji nawet pod groźbą utraty gwarancji dla kotła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A CWU na którym jest biegu ? I jaka pompka - może gdzieś byłem a przegapiłem. Bietka jak nie ma u Ciebie "Janosikow" to zostaw uchylone na noc okienko. Szpary w okienkach to trochę mało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuć nawiew powietrza.Własnie wygrzebałam megoa spieka z tyłu który zapchał cały palnik wręcz się zaklinował.Od razu rakieta palnik powrócił

 

Na babski rozum to wina g,,,,,groszki-zemsta Putina mówię-i braku umiejętności z mojej strony nastaw

Edytowane przez bietka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu, czyli gdzie? Gdzieś obok tych cegieł? W ogóle to te cegły testowo możesz wywalić, żeby była większa swoboda wypiętrzania spieków do góry i na boki. Ale to widać, czy te cegły coś przeszkadzają czy nie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety bietka, spieki w automacie to zadna nowosc, jeszcze tym bardziej ze kociol pracuje na tak wielkej mocy ! A i pisalem ci juz wczesniej, wywal te cegly z tego palnika !!!

Edytowane przez makog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu, czyli gdzie? Gdzieś obok tych cegieł? W ogóle to te cegły testowo możesz wywalić, żeby była większa swoboda wypiętrzania spieków do góry i na boki. Ale to widać, czy te cegły coś przeszkadzają czy nie? 

 

Tak z tyłu palnika a cegły spieki same po nocy pewnie wypchają

Edytowane przez bietka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro spieki rozpychają te cegły, wręcz je wypychają to jak pisałem na 1-2 dni może je wywal. Później wstawisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo na razie nie ruszaj. Zobaczysz jak pali się ten syberyjski. Bez cegieł potestujesz na czarnej perle. 

 

Ciekawie czym pali autor tematu. Bo z tego co widać u niego zero problemów. Raczej co kilka godzin nie chodzi rusztować. Tylko on nie pali na pełnej mocy, więc spieków też nie ma. 

Edytowane przez emigrant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle czym jest spiek? To stopiony popiół od ekstremalnie wysokiej temperatury? 

 

Tak jak pisali tu koledzy,  te dwa okna na maxa otwórz i tak zostaw. 

Edytowane przez emigrant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o widzisz, a szkoda, bo na stronie www ogniwa więcej uwagi poświęcają nagrodom niż swoim produktom, ale nikt im tego nie broni.

jak już znajdziesz odrobinę czasu i poświęcisz go na odpowiedzenie na pytanie ile Twój kocioł, w Twojej piwnicy i w Twoim budynku, powinien spalić kg/h lub kg/24h i jakim paliwem powinien się posiłkować to będziesz więcej wiedziała, a Twoja przyszłość i Twojej rodziny będzie Ci lepiej znana.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temp spalin przy mocy nominalnej 142.8 stC. Węgiel kamienny typu 31.1 o granulacji poniżej 35mm i wigotnosci poniżej 35mm. A to ile spali na godzine przy mocy nominalnej to zalezy od sprawności i wegla jaki tam będzie zasypany. Z tego co pamiętam badany był na ok 25kj ale nie jestem pewien na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wogole to nie wiem po co Ci to potrzebne? ;) Bo na 99% OEPM nie był badany w trybie ecoal a podobno na grupowym( tak pisał Z) a ile w tym prawdy...?

Edytowane przez energotop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w takim razie proszę wskazać węgiel 25kj typ 31.1, a ile powinien spalić ja tego też nie wiem bo producent tego parametru nie podaje, a konstruktor zapewnia że kocioł da radę !!!

to są istotne kwestie, tyle że nikt inny jak użytkownik tego kotła w tym konkretnym przypadku musi z tym .... dać sobie radę, a my obserwujemy to z punktu widzenia monitora i mamy swoje przemyślenia - różne i odmienne, ale pytania możemy zadawać skoro ktoś oczekuje odpowiedzi na swoje....

 

to jak był badany to nie nasza sprawa, użytkownicy mają być zadowoleni mając przekonanie że słusznie wydali swoją kasę. te odpowiedzi nie są mi do niczego potrzebne, ale bardziej zainteresowana powinna być @bietka, bo to ona ma nowy kocioł w swoim budynku. mając na uwadze że nie ma konkretnych temp. zewnętrznych, a mieszka w zimniejszej części tego kraju, jakie ma obecne spalanie kg/24h, i do jakiego można dojść w obecnych temp. ja tylko sygnalizuje problem - kocioł/instalacja.

dla użytkownika lepiej reagować teraz niż jak będzie d.....pa zimna.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie licz na to że kupisz węgiel na którym kocioł był badany. Jest to węgiel wyselekcjonowany a nie od Pana Gienka ze składu ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.