Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Ogniwo Eko Plus M 26 - Opinie / Użytkowanie / Za I Przeciw.


AdamJas

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że nie musisz się z niczego tłumaczyć mnie. Tak samo, jak nie musi mnie się tłumaczyć z niczego Elektro-System.

Więc lepiej się nie tłumacz, bo znowu zaczynasz mędzić. Gdzie byłeś, jak bietka potrzebowała pomocy i robiła larum na forum? Trzeba było jasno jej powiedzieć o co chodzi i doradzić, co ma zrobić, a nie byłoby tego larum, ani nie byłoby nas na tym forum. Teraz się mądrzysz, ale kiedy była potrzeba - to Ciebie nie było.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawijan ja jak sobie czytam to mam trochę zabawy jak się produkujecie przez dwa dni :)

Bietce powiedziałem już w piątek w czym jest problem i wie więcej od Ciebie jaki to problem i z czym.

Myślała może że doktory kocioł cudownie uzdrowią i czekała na ten duktorski cud :)

Co do tego "larum" to właśnie gdzie się tylko pojawisz ono się zaczyna.

Skorzystaj z dobra jakie posiadasz ( emerytura ) i odpocznij na jakiś czas od forów.

W sumie za dwa dni "wyprodukowane" 14 stron na forum, wątek cały czas na wierzchu to chyba i cel też jakoś osiągnąłeś, jeszcze jak się zakończy szczęśliwie, będziesz mógł podstawić kalpę na ordery i poskakać po karoce.

Jak byś zapytał może i bym Ci powiedział, wiem, duma nie pozwala, hehe

Dobrej nocki życzę.

  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bietka 

On tak sam od kilku godzin stabilnie się trzyma czy co godzinę biegasz rusztować? Pewnie byłaś nie raz. Powiedź czy komora spalania jest zadymiona czy jest czysto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawijan ja jak sobie czytam to mam trochę zabawy jak się produkujecie przez dwa dni :)

Bietce powiedziałem już w piątek w czym jest problem i wie więcej od Ciebie jaki to problem i z czym.

Myślała może że doktory kocioł cudownie uzdrowią i czekała na ten duktorski cud :)

Co do tego "larum" to właśnie gdzie się tylko pojawisz ono się zaczyna.

Skorzystaj z dobra jakie posiadasz ( emerytura ) i odpocznij na jakiś czas od forów.

W sumie za dwa dni "wyprodukowane" 14 stron na forum, wątek cały czas na wierzchu to chyba i cel też jakoś osiągnąłeś, jeszcze jak się zakończy szczęśliwie, będziesz mógł podstawić kalpę na ordery i poskakać po karoce.

Jak byś zapytał może i bym Ci powiedział, wiem, duma nie pozwala, hehe

Dobrej nocki życzę.

moim zdaniem to sobie zadrwiłeś   nie tylko z zwijanów ale i reszty userów co starali się pomóc jak mogli, a co tam,  niech próbują  będzie przednia zabawa . a nie ładnie tak kosztem innych swoje sprawy załatwiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakrycznie zawalone wszystko było sadzą i dlatego dzisiaj nad ranem kocioł stanął.Na palniku spieki wypchały 1 cegłę.

Tak, schodzimy co 2 godz pomieszamy na palnku i tak jakoś się kręci.My przed snem  lecimy a ojciec o 4 rano jutro to zrobi.

 

Dobranoc Wszystkim .Jeszcze raz przepraszam za zamieszanie ale naprawdę wierzyłam że winny jest kiepski opał, ew.metraż domu, kiepskie moje umiejętności. Dlatego pojechałam po polski groszek by mieć jakieś spostrzeżenia. Liczyłam na cud.

 

Teraz modlę się by to wszystko dało się ogarnąć po wymianie tej płytki bo jak nie to w łep sobie palnę z rozpaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janklos, w piątek wieczorem powiedziałem zainteresowanej jakie mam podejrzenia ( też nie pewność ) i na ile potrafiłem to wytłumaczyłem co i dlaczego.

Napisałem również że wyjeżdżam na dwa dni na szkolenie i mnie nie będzie.

Na tym forum z resztą i na innych rzadko bywam bo po prostu nie mam czasu i dyżurów tutaj nie pełnię całodobowo.

W piątek chyba po południu dowiedziałem się dopiero od Bietki że na tym forum odbywa się jakaś dyskusja o jej problemie i wtedy tu zajrzałem, poczytaj posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Karoka wychodzi na to że sprzedając kocioł juz wiedziałeś że bubel. Zresztą między wierszami można wyczytać jedno. Ogniwo i ES sprzedają niesprawne kotły i sterowniki dobrze o tym wiedząc. Naprawdę jest czym się chwalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak pomagacie w paleniu co 2h, masakra. Już wiemy, że tu węgiel polski(lepszy) nic nie pomógł. Ciekawie czy jutro ktoś wpadnie. W sumie dla serwisantów nie powinno być dni wolnych. Dziś już ktoś powinien być. To nie pralka czy lodówka, że może sobie poczekać. Przy mrozie -20 stopni czekanie kilka dni na serwis to jakaś kpina, zwłaszcza, że to kocioł z górnej półki za niemałe pieniądze, 5 klasy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na wykres z ostatnich 6h widzimy, że spaliny  mają wysoką temp, natomiast nie widać wzrostu temp wody wychodzącej z kotła, przecież po 6-7h grzania temp powinna dobić do zadanej i kocioł powinien przejść w stan wyczekiwania., albo tam jest tak duży odbiór ciepła , albo w kotle jest za mały wymiennik.

Prawidłowy wymiennik schłodziłby spaliny i podgrzał wodę.

Jeszcze jest jedna opcja bardzo brudny wymiennik - po 2 dobach palenia!

Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakrycznie zawalone wszystko było sadzą i dlatego dzisiaj nad ranem kocioł stanął.Na palniku spieki wypchały 1 cegłę.

Tak, schodzimy co 2 godz pomieszamy na palnku i tak jakoś się kręci.My przed snem  lecimy a ojciec o 4 rano jutro to zrobi.

 

Dobranoc Wszystkim .Jeszcze raz przepraszam za zamieszanie ale naprawdę wierzyłam że winny jest kiepski opał, ew.metraż domu, kiepskie moje umiejętności. Dlatego pojechałam po polski groszek by mieć jakieś spostrzeżenia. Liczyłam na cud.

 

Teraz modlę się by to wszystko dało się ogarnąć po wymianie tej płytki bo jak nie to w łep sobie palnę z rozpaczy.

Gdyby nie to, że wpadliśmy z z_2 na to forum, rozeszłoby się to po kościach i skończyłoby się tak, jak napisałaś, że "winny jest kiepski opał, ew.metraż domu, kiepskie moje umiejętności". A na koniec jeszcze tym, że to te doktory konstruktory wszystko spieprzyły. Jak to zawsze u karoki

 

Nie rozumiem tylko, dlaczego tego nowego sterownika nie dostarczono w piątek, skoro karoka już wtedy wiedział? To raptem tylko kilka godzin jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Karoka wychodzi na to że sprzedając kocioł juz wiedziałeś że bubel. Zresztą między wierszami można wyczytać jedno. Ogniwo i ES sprzedają niesprawne kotły i sterowniki dobrze o tym wiedząc. Naprawdę jest czym się chwalić.

Energo gdybyś był "nowy" w paleniu to bym się nie dziwił czytając taki wpis, dobrze wiesz że niektórych rzeczy przewidzieć nie można, wychodzą dopiero w praniu.

Gdybym wiedział myślisz że bym go sprzedał ?

Co mają kotły rozpalać ? to znowu powiesz że Ci używkę sprzedali.

Uruchamiasz podzespoły ręcznie wszystko niby chodzi.

A co do tego czy bubel czy nie wyjdzie również w praniu jak to mówią, za rok, dwa Ci powiem i też szczerze.

Ale 5-tą klasę ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Karoka wychodzi na to że sprzedając kocioł juz wiedziałeś że bubel. Zresztą między wierszami można wyczytać jedno. Ogniwo i ES sprzedają niesprawne kotły i sterowniki dobrze o tym wiedząc. Naprawdę jest czym się chwalić.

Jestem prawie pewien, że Ogniwo nie było informowane o tej sytuacji. Piszę "prawie pewien", bo mam takie informacje z Ogniwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie to, że wpadliśmy z z_2 na to forum, rozeszłoby się to po kościach i skończyłoby się tak, jak napisałaś, że "winny jest kiepski opał, ew.metraż domu, kiepskie moje umiejętności". A na koniec jeszcze tym, że to te doktory konstruktory wszystko spieprzyły. Jak to zawsze u karoki

 

Nie rozumiem tylko, dlaczego tego nowego sterownika nie dostarczono w piątek, skoro karoka już wtedy wiedział? To raptem tylko kilka godzin jazdy.

Oczywiście, gdyby nie Ty i Z_2 to................

Od kiedyś Ty taki pomagier się zrobił, ha ?

Karoka jest tylko sprzedawcą jak na razie i jest zależny od producentów bo to oni udzielają gwarancji na swoje wyroby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na wykres z ostatnich 6h widzimy, że spaliny  mają wysoką temp, natomiast nie widać wzrostu temp wody wychodzącej z kotła, przecież po 6-7h grzania temp powinna dobić do zadanej i kocioł powinien przejść w stan wyczekiwania., albo tam jest tak duży odbiór ciepła , albo w kotle jest za mały wymiennik.

Prawidłowy wymiennik schłodziłby spaliny i podgrzał wodę.

Jeszcze jest jedna opcja bardzo brudny wymiennik - po 2 dobach palenia!

Co wy na to?

Na tak duże zapotrzebowanie mocy temperatura spalin na poziomie 125*C wcale nie jest wysoka. To nie domek o zapotrzebowaniu ciepła 3kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Energo gdybyś był "nowy" w paleniu to bym się nie dziwił czytając taki wpis, dobrze wiesz że niektórych rzeczy przewidzieć nie można, wychodzą dopiero w praniu.

Gdybym wiedział myślisz że bym go sprzedał ?

Co mają kotły rozpalać ? to znowu powiesz że Ci używkę sprzedali.

Uruchamiasz podzespoły ręcznie wszystko niby chodzi.

A co do tego czy bubel czy nie wyjdzie również w praniu jak to mówią, za rok, dwa Ci powiem i też szczerze.

Ale 5-tą klasę ma :)

Ma 5 klasę. Na szczęście nie wszystkie sterowniki są spieprzone.

Nie odwracaj kota ogonem. Tu nie chodzi o to, że produkt (sterownik) jest spieprzony, bo to się zdarza. Tu chodzi, jak zawsze, o sposób reakcji, o zachowanie sprzedawcy i producenta w takich sytuacjach. Ale, co ja Ci będę mówił? Ty jesteś sprzedawca specyficznym. Nie będę tego rozwijał, bo wszyscy to już wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, gdyby nie Ty i Z_2 to................

Od kiedyś Ty taki pomagier się zrobił, ha ?

Karoka jest tylko sprzedawcą jak na razie i jest zależny od producentów bo to oni udzielają gwarancji na swoje wyroby.

Zgadza się. Jesteś zależny od producentów. A czy ja mówię, że nie?

Ważne są jednak proporcje... na ile dbasz o interesy producentów, a na ile dbasz o interesy klientów, którzy płacą Twoją marżę handlową.

To samo życie. Tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Jesteś zależny od producentów. A czy ja mówię, że nie?

Ważne są jednak proporcje... na ile dbasz o interesy producentów, a na ile dbasz o interesy klientów, którzy płacą Twoją marżę handlową.

To samo życie. Tak.

To ja Ci powiem tak w skrócie co by było gdyby ten kocioł kupiła w jakimś molochu.

Od piątku wieczora do jutra rana zanim otworzą, nawet palcem by nikt nie kiwnął.

Tak to wygląda panie doktor i Ty dobrze o tym wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wrócić do tej rozmowy, kiedy kocioł będzie miał sprawny sterownik.

Mnie się wydaje ze z tym węglem jest coś nie tak.Ja paląc wesołą to przy tym podawaniu i nadmuchu

wykrzywiło mi talerz retorty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj było zasypane 75kg polskiego węgla 28, więc w miarę kaloryczny. Dwie czy 3 godziny podczas testów węgiel nie przyniósł żadnego polepszenia. Dopiero później o 20:40 jak już skończyły się testy, nikt nic nie dotykał kocioł jak rakieta wyskoczył z temperaturami do góry, bardzo szybko doszedł do zadanej. Po godzine od dobica do zadanej znowu wszystko zaczęło się psuć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.