Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba O Sprawdzenie Schematu


dareksi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich pomocnych.

Z powodu uszkodzenia zaszła potrzeba wymiany kilkunastoletniego kotła miałowego SAS 12kW. Instalacja grzewcza grzejnikowa, rozmieszczona na jednej kondygnacji z przesunięciem stropów o ok. 1m. Zasobnik CWU oraz kocioł zlokalizowane w piwnicy. Instalacja miedziana, zamknięta z naczyniem przeponowym, zaworem bezpieczeństwa 1,5 bar oraz zaworami termostatycznymi na grzejnikach. Instalacja pracowała w miarę poprawnie, dotychczas jednak była zainstalowana jedna pompa obiegowa na powrocie, przez co przy wygasaniu kotła chłodziła mi się także CWU w zasobniku.

Przy wymianie kotła chciałem skorzystać z możliwości sterownika i zastosować dodatkową pompę ładującą CWU/regulującą temperaturę powrotu.

Proszę o sprawdzenie schematu i ewentualne sugestie.

Co do bezpieczeństwa to zamontuję ewentualnie dodatkowy równoległy zawór bezpieczeństwa aby zmniejszyć ryzyko niezadziałania, choć wiem że w świetle obecnych przepisów jest to nieprawidłowe.

CO + CWU.pdf

post-64243-0-58854700-1442518391_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję sambor za szybką odpowiedź. Pisząc nieprawidłowe miałem na myśli że obecnie w takiej instalacji wymagane jest dodatkowe urządzenie schładzające.

1.Czy pompy (szczególnie CO) mogły by być zainstalowane na powrocie, mam trochę mało miejsca aby zainstalować pionowo pompę CO na zasilaniu. Ostatecznie pewnie by się to udało.

2.Czy ma sens montowanie zaworu różnicowego przy pompie CO, dotychczas był ale nigdy nie sprawdzałem czy instalacja pracowała by grawitacyjnie. Rury miedziane stopniowane 22/18/15, przebiegi głównie w poziomie. Różnice poziomów od dołu grzejników do góry kotła to od ok. 70cm do ok. 2m. z zachowaniem niewielkich spadków.

3. Jakie zawory zwrotne byłyby najlepsze (klapowe, z grzybkiem, kulką)?

4. Czy według Ciebie obieg CWU sprawdzi się jako zapewnienie właściwej temperatury powrotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczynie przeponowe daj na powrót (zimniejsza woda) one nie lubią temperatury wyższej od 70 C i powieś je tak aby się samo odpowietrzało wpływem do góry.poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.