Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drew-Met Mj1 17Kw


arletix

Rekomendowane odpowiedzi

polecam poczytać lekturkę i obliczyć ile potrzebujesz mocy na swój dom: http://cieplowlasciwie.pl/

następnie polecam lekturkę http://czysteogrzewanie.pl/

 

Czym chcesz palić w ogóle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, podepnę się.

Zamierzam kupić kocioł Drewmet Mj-1 i palić głównie węglem.

160m2 do ogrzania (2 piętra), 10m x 11m (około, bo dom nie jest równej bryły), stawiany pod koniec lat 90.

ściana z syropianem 5cm w środku, otynkowany z zewnątrz

bez piwnicy

strych nie ocieplony - jedynie 5cm styropian i wylewka 

nowe okna 

na piętrze spore straty ciepła z powodu mostków termicznych (?) lub słabej izolacji stropu - odczuwalna różnica temp + po wymianie okien pojawiła się wilgoć w niektórych pomieszczeniach (rogi, łączenia ze stropem, ościeża), ale to wina również początkowo słabej wentylacji

CWU - 300l biawar - korzysta 4 osoby - grzanie do 50 C do kąpieli 

 

I teraz pytanie, czy 20 kw wystarczy? Strona z linku kolegi wyżej podpowiada 20 kw, ale może ktoś użytkuje ten piec w podobnych warunkach i może podzielić się swoim doświadczeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, oczywiscie to twój wybór,ale może warto zastanowić się nad dobrym kotłem DS,lub dobrym,w przystępnej cenie GS np Defro?

Mam podobny dom,tyle,że ocieplenie 10 cm na scianach zewnetrznych,strop niezbyt dobrze ocieplony,ale ujdzie, palę systemem ciągłym [najwyżej 3-4 h przerwy nad ranem] i temperatura 21-22 *C. Kocioł DS 15 kw.

Rozumiem,że czymś się sugerujesz,chcąc kupić akurat ten kocioł? Parafrazując pewnego polityka powiem: nie idź tą drogą. Ja sam mam w pobliżu 3 lokalnych wytwórców Kamen,Seko i jak sie domyślasz - Drewmet. Nawet przez myśl mi nie przeszło,aby kupować u lokalsów.

Druga sprawa,jak mówisz masz ocieplenie styropianem między pustakami,zamiast pustki powietrznej,to może byc dla Ciebie problem zdrowotny i estetyczny,biorąc pod uwagę różnice temperatur wew-zewn, wilgoć z wewnątrz nie ma gdzie uciec,wentylacja nie daje rady,pojawiają sie mokre plamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalator nie bedzie w nim palił.

W twoim domu potrzeba palenia ciągłego,a nie przepalania,gdybys chciał komfortu cieplnego (wygrzanie domu potem ciągłe grzanie) to zapewnia kocioł DS.

Nie zapodałes jaki masz komin,to tez wazne.

 

Drewmet? To jeden z kilkuset dostepnych na rynku,

Porownaj tez pow wymiennika, 2.0 m2 w innym moze byc 1.5 przy 20 kw.

Tak naprawdę drugi post tego tematu podaje wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie instalator nie będzie w nim palił tylko Ciebie pokarze tym kotłem więc zastanów się 10x nad tym co kupujesz bo to ty będziesz "jeździł" tym kotłem a nie instalator który ma pewnie interes na tym kotle $.

Zapoznaj się dokładnie z linkami z 2 postu zastanów czym będziesz palił bo to najważniejsze a 90% społeczeństwa to bagatelizuje twierdząc że przecież wszystko się spali.

Proponuje kocioł dolnego spalania (a nie rozpalany od dołu bo tak niektórzy tłumaczą).

Tu masz kotły i opisy zapoznaj się z nimi:

http://ranking.czysteogrzewanie.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu porównałem sobie powierzchnię grzewczą wymiennika w 3 kotłach,o których wspominałem,może przyda sie nie tylko Tobie,taka ciekawostka. KAmen WG Standard,Drewmet Mj1,Defro Komfort -- wszystkie bez nadmuchów i innego takiego badziewia,budowa podobna,kilka półek, Górnego Spalania,jedyne zauważalne różnice to kolor obudowy a w przypadku Defro powietrze wtórne w drzwiczkach zasypowych,Drewmet i Kamen nie mają PW,to duży minus.

 

Interesowała Cię moc 17kw,a więc:

Drewmet Mj1 17 kw, pow grzewcza wymiennika wodnego  w kotle 17kw to 1.5 m2,poniżej sredniej

Kamen WG Standard  17 kw,jest lepiej, pow grzewcza wymiennika 1.8 m2,powyżej średniej

Defro Optima Komfort, jest 15 kw,nastepny w typoszeregu 20 kw[ za dużo] 15 kw ma wymiennik 2.0 m2 BINGO!

 

Wszystkie tu wymienione kotły nie wątpię mają dobre wykonanie,są solidne,ale nasuwa się konkluzja,kotły z wyglądu są takie same,po dokładnej analizie okazuje się,że tylko jeden z trójki wart jest zainteresowania,przy podobnej cenie.

 

Pow wymiennika ważna rzecz,im wieksza powierzchnia wymiennika tym lepsze spożytkowanie paliwa,oczywiście nie może być też za duza,bo bedą chłodniejsze spaliny. Przy takim Drewmecie strata kominowa będzie już duża,tracisz też na opale w ten sposób.

 

Wybór należy do Ciebie,jest to ważny wybór,bo bedziesz w nim palił Ty,może nawet 15 lat.

 

Do jakiego wniosku dochodzę ja po analizie tych 3 kotłów? Kupiłbym Defro,gdybym był zwolennikiem GS.Ale nie jestem.

Cena przystępna,za 15 kw chcą ok 2600 PLN.

 

To tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.