Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drew Met Eko Prim Kompakt 17Kw


broda21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o pomoc w ustawieniu pieca drew met eko prim kompakt 17kw. Jestem kobietą i nie znam sie na tym...poprostu kosmos!zdecydowalismy sie na kupienie pieca z podajnikiem bo przeprowadzajac sie do nowego domu chcialam troszke pomieszkac w nim,a jest tak ze wiekszosc czasu siedze w kotlowni i czytam tematy posty o ogrzewaniu aby zrozumiec o co w tym wszystkim kaman! Czy ktos pomoze,da wskazowke jakas rade??? Temp.zad.55,cwu 45,podlogowka skrecona jest do 30s,pale trzeci dzien non stop,w domu cieplo,pokoje kaloryfery ustawione na 3,lazienka na 6 tylko grzejnik na scianie(kaloryfera nie ma)salon polaczony z kuchnia termostat na 5,poniewaz te 25 zeberek dogrzewaja kuchnie,holl i 9metrow dlugiego korytarza(kuchnia,holl,korytarz sama podlogowka,kaloryferow brak)pierwszy czas jaki ustawilam to podawanie 10/50 30% dmuchawa,po nocy kopca nie bylo wiec nastawilam a 10/49 30% dmuchawa i znow kopca nie ma,dzis z rana nastawilam na 10/48 ale zmienilam ta dmuchawe na 25% i cos tam powolutku zaczyna sie formowac(czyzby wczesniej za duzy podmuch?).Ta dmuchawa nieszczesna,ktora powoli doprowadzi mnie do szalu,nie potrafie jej ustawic bo jak zajrze wydaje mi sie ze za malo powietrza odslonie klapke delikatnie,przychodze pozniej a tam ryczy jak z palnika! No i badz tu madry!?? Dmuchawa powoli statruje,na sterowniku jest zakres procentowy od 1do 100%,utawione mam na 25%,zaslonka na dmuchawie zamknieta do polowy...Czy ktos mi moze podpowiedziec czy chodzi o to zeby dmuchawa powoli dmuchala i powoli wzrastala temp do zadanej?czy to ma dmuchnac chuchnac i w 4 minuty zlapac zadana temp.?ale znow jak za ostro dmuchnie to spieka ekogroszek(robilam probe palenia przy 40% dmuchawy,zaslona zamknieta prawie 80% zeby plomien byl w miare mozliwosci najspokojnieszy, w piecu sie zakisilo chyba za malo powietrza,a potem takie siwe wypieki w popiole) jak to wszystko ustawic?pomocy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.