Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

obecnie nie mam UPS bo nie ma takiej potrzeby i sygnał dzwiękowy jest też nieaktywny bo nie ma potrzeby ogólnie układ działa bardzo dobrze chociaż nowsza wersja będzie obsługiwała 4 lub 5 elektrozaworów i termostaty by porozdzielać obwody. Sterownik pozostanie chyba ten sam.

 

w miejsca 1, 2, 3, mają być wpięte czujniki i termostat pokojowy ale nie są one uwzględnione na schemacie

post-61889-0-81188300-1425300506_thumb.jpg

Opublikowano

Też sie zastanawiam nad elektronicznym miarkownikiem, nie wiem czy sa dostepne takie które tworza jedno urzadzenie razem ze sterownikiem kotła.Zależy mi na tym żeby obslugiwał zarówno pompę cwu jak i główna pompę mieszającą oraz miał wyjście na termostat pokojowy.

Opublikowano

...

A tak na marginesie to zawsze można zrobić kominek i kupić dobre wino i będzie miły wieczór z żona,

To brzmi jak dobre hasło reklamowe downsize'ingu. Oby tylko nie był z płaszczem, bo śmieciuch, i oby żona nie była własna. U mnie taki mały 11kW ogrzewa cały dom, "ceramikę" własnego wykonu ma i zasadniczo brak wad - nad powiększeniem komory zasypowej popracuję.
Opublikowano

Też sie zastanawiam nad elektronicznym miarkownikiem, nie wiem czy sa dostepne takie które tworza jedno urzadzenie razem ze sterownikiem kotła.Zależy mi na tym żeby obslugiwał zarówno pompę cwu jak i główna pompę mieszającą oraz miał wyjście na termostat pokojowy.

 

Zobacz miarkownik MCI Bolecki V4. Można przyjąć, że razem z dedykowanym sterownikiem kotła tworzy jedną całość.

http://forum.bolecki.pl/index.php?topic=350.0

Opublikowano

Oprócz konieczności zaślepienia górnego przelotu, ciągłej walki z szamotem i za małej komory zasypowej zasadniczo brak wad. Gratuluję koledze ksgw11 poczucia humoru.

Opublikowano

Absolutnie pewny jesteś ilości i daty ważności leków? Mnie nie interesuje co tobie przeszkadza w moim kotle bo ani mi jesteś potrzebny do pomocy ani nie pytałem o opinię. Hormony zmierz bo wyolbrzymiłeś jak moja babcia chodzenie bez ciapów, mama brak czapki zimą. Wg tego coś tu naskrobał nie powinno się wlewać lepszego paliwa do auta, bo na każdym jedzie. Nie ma sensu kupić butów z goretexem bo te z lindla też nie spadają. Tak, to co wyolbrzymiłeś zaisniało i również mogło ich nie być. Gdy już zostaniesz gurem poślę priv z pytaniem o opinię.

Opublikowano

dodał bym jeszcze zbyt wysoko osadzona przegroda między komorą zasypową a palnikiem co przy kiepskim węglu potrafi rozpalić zasyp prawie pod same drzwi załadunkowe

 

apropo butów te z goretexsu tak nigdy nie będą się świecić.

 

Opublikowano

dodał bym jeszcze zbyt wysoko osadzona przegroda między komorą zasypową a palnikiem co przy kiepskim węglu potrafi rozpalić zasyp prawie pod same drzwi załadunkowe

Dziękuję, o tym nie wiedziałem. 

Opublikowano

Czy porównujac MPMa DS z innymi dostepnymi na ryku kotlami dolnego spalania jest to dobry wybór?? bo dalej istnieje niepewność. Prosiłbym o sugestie dotyczace ostatecznego wyboru.

Opublikowano

Ja bym na Twoim miejscu wziął tego MPM-a. Do Twojego metrażu wziąłbym wersję 8-10kW. Za cenę 2700 to moim zdaniem dobry kociołek. Masz w nim wszystko co potrzeba. Ceramike, PW, załadunek z góry tym samym większa komora załadowcza. Na Twoje ocielone 120 metrów 12-14 będzie za dużo i będzie kiszenie opału lepiej wziąść mniejszy i jechać na wyższych obrotach. 

Opublikowano

dodał bym jeszcze zbyt wysoko osadzona przegroda między komorą zasypową...

Zuch. Wyłapałeś wadę. Dodałbym, że na mokrym drewnie pofrafi zgasnąć, miał może przez ruszt przelecieć, brykiet z pestek słonecznika za drogi, kolor drzwiczek zaburza feng shui kotłowni, a spawanie kotła drewnianą elektrodą to zasadnicza wada. Dziwnie u mnie pospawali widocznie tą dębiną, bo wymiennik 13cm ponad rusztem wyszedł.

Opublikowano

Z metrażem to jest tak że 120 m2 to powierzchnia użytkowa natomiast powierzchnia podłóg to już 150 m2 do tego 300l CWU oraz 45m2 podłogówki. Dzwonilem dzisiaj do producenta i on poleca mi kocioł o mocy 12-14KW i tu mam mętlik w głowie bo juz sam nie wiem czy wziąść 8-10 KW czy wg zalecenia producenta. Pozostaje jeszcze kwestia zasypu który z praktycznego punktu widzenia  jest lepszy od góry czy z przodu.

Opublikowano

Jutro będę zamawiał i raczej wersje 12-14 KW nie wiem czy będzie opcja zamontowania miarkownika od góry z prawej strony z racji tego ze mam malo miejsca po prawej stronie kotła. Nie omieszkam zdać relacji z uzytkowania kociołka :)  z tym ze nastapi to dopiero na rzełomie czerwca lipca ( w tymm momencie wykonuje tynki w domu tak że jeszcze troche potrwa zanim go przetestuje). Ale po rozładunku będe mógł strzelic kilka fotek dla ciekawskich.

Opublikowano

W nowo wybudowanym domu ta moc 12-14 kW będzie w sam raz, ale w kolejnych sezonach grzewczych będziesz miał kłopotliwy nadmiar mocy.   

Opublikowano

Zastanawia mnie ile byś potrzebował mocy na temperaturę -15, -10stC bo takie były maksymalne mrozy przez kilka ostatnich lat.

Ciekawe czy jest jakiś przelicznik gdzie można taką temperaturę ustawić.

Opublikowano

Też się zastanawialem nad tym zwłaszcza że jak piszesz ostatnimi czasy zimy są łagodne.Nie pozostało mi nic innego jak zaufać doświadczeniu producenta.

Opublikowano

A jak ci wyszło w kalkulatorze ogrzewania? Podany tam wynik jest wynikiem na najmroźniejszy dzień jaki występuje w twoim regionie. Na co dzień, szczególnie podczas "srogich" zim tak jak w tym roku - zapotrzebowanie na kW jest o wiele, wiele niższe. Ja mam 150 m^2, 15 kW - teraz brałbym 11 kW i pewnie i tak musiałbym wyłożyć palnik szamotem...

Opublikowano

Nie jestem aż takim znawcą ale do nowego domu dobrze docieplonego 8-10kW w zupełności wystarczy nie będziesz dymił z komina i kisił opału na 45 stopni. Lepiej żeby kociołek śmigał na wyższej temp. i troszkę krócej na jednym zasypie ale przynajmniej nie wykończy Ci komina aczkolwiek jak weźmiesz 12-14kW to zawsze jest możliwość zmniejszyć palnik i komorę załadowczą  a  w mroźniejszy dzień ewentualnie powyciągać cegły szamotowe. Pozdrawiam.

Opublikowano

Komin mam systemowy fi 200 mam nadzieję że nie bedzie źle.Poza tym 12-14 ma wiekszą komorę zasypową która moze przydać sie podzas palenia drewnem(taka ewentualność też biorę pod uwagę)

Opublikowano

Uwierz mi że komin systemowy też da rady załatwić. Kondensat działa cuda przy kiszeniu opału.

Opublikowano

Nie chcę żeby później w razie co było na mnie ale ogrzewam 150m nieocieplonego starego domu. Posiadam Ogniwo 20kW przerobionego na dolne spalanie o szacowanej mocy ok 9kW i dopiero teraz jestem zadowolony. Dodam że do mojej komory teraz wchodzi max 14kg węgla i wystarcza mi to na 13 godzin pracy przy temp w nocy -5stopni. Mam już chyba maksymalną ilość szamotu w moim kotle. Też załatwiłem mój komin złym spalaniem i kiszeniem opału na 40stopni. Teraz wiem że bym kupił tego MPM-a 8-10 kw do mojego domu. Bardzo podoba mi się konstrukcja tego kotła i prawdę powiedziawszy tylko czekam kiedy mój się rozcieknie i łykam go. Czekam też na relację z Twojej strony jak już odpalisz maszynę niezależnie jaka weźmiesz moc. Pozdrawiam.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.