Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dac go za czy przed tym ?

post-61853-0-04297100-1423304541_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przed, zaraz za kotłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dac trojnik gdzie prawa strona idzie do zaworu bezpieczenstwa i zredukowac go do 1/2 1,5 bara a gora normalnie rura 2 cale do zasilania ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, zawór może być wkręcony poziomo, tylko wylot musi być do dołu.

• Zgadzam się 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy powrot z bojlera ktory wisi zaraz nad piecem i z naczynka powrot podpinac pod zawor 4d czy puscic do kotla ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bezpośrednio do kotła

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Koncowy schemat, moze byc ?Wszystkie zaworki itp beda na miejscu bo ciezko sie rysuje tu :D

post-61853-0-14985200-1423592656_thumb.jpg

Edytowane przez mader

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powinno być inaczej 

post-18578-0-36484200-1423593901_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak nie bedzie pradu i stana pompki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zasilanie bojlera należy wpiąć bezpośredni z kotła a nie z zaworu 4d 

Bojler może być zasilany grawitacyjnie lub za pomocą pompy

post-49166-0-36297100-1423599136_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale czy ta woda w bojlerze sie nagrzeje grawitacyjnje bez pompy ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli zastosujesz bojler dwupłaszczowy powiesisz go nad kotłem i podłączysz rurą 1cal to będzie działał grawitacyjnie bez pompy 

Obejście pompy z zaworem różnicowym stosuje się gdy instalacja działa grawitacyjnie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie taki bojler będzie. Kiedyś cala ta instalacja chodziła parę lat grawitacyjnie bez pompy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Więc warto zastosować zawór różnicowy na grzejniki 

Aby nie wychładzać wody w bojlerze daj na powrocie zawór zwrotny klapowy 

ZZK.jpg

Masz jeszcze bardziej czytelny schemat 

post-49166-0-90741500-1423602290_thumb.jpg

• Zgadzam się 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Grawitacja działa na obwodzie kotłowym zaw 4-D, natomiast wątpię czy pójdzie za zaworem 4-D  na obwodzie grzejnikowym

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Podobna zawartość

• Przez ZywiecZdroj
      Witam
      Proszę o pomoc. 3 tyg temu odebraliśmy bliźniaka od dewelopera z ogrzewaniem podłogowym.( Ogrzewanie w całym domu plus 2 grzejniki w łazienkach )
      Pierwsze uruchomienie, niby wszytsko ok ale piętro zimne, wykonawca stwierdził że zapowietrzone. Odpowietrzyl ale ciepło dochodziło tylko do klatki schodowej,.pokoje zimne.
      Na następny dzień ustawił grzanie tylko góry , bez dolu na 35 stopni i góra była rewelacyjnie wygrzana, przestawił ustawienia na grzanie góra dół i znowu rozchodzi się tylko na klatkę schodową i odrobinę na pokoje. Czuć wyraźną różnicę pomiędzy salonem a piętrem a jeden pokój jest wyraźnie najchłodniejszy.
      Wykonawca przychodzi, pokręci chwilę w skrzynce i na tym się temat kończy on twierdzi że jest ok :(
      pierwszy raz mam doczynienia z ogrzewaniem podłogowym i przy temperaturze teraz w nocy gdzie jest na - wyraźnie czuję jak jest ogrzany dół a góra.
      nie mamy niestety sterownika w każdym pokoju 
      jesli potrzeba wstawię zdjęcia.
      prosze o pomoc 
      pozdrawiam
      Roksana.

• Przez Michał44
      Witam, na zdjęciu przedstawiam zawór na instalacji CO. Do czego on służy?
      Pozdrawiam
      Robert

• Przez sielim
      Witam,
      kupiłem dom z około 2007 roku i po ogarnięciu pieca na paliwo stałe czas zabrać się za problemy z instalacją CO/CWU.
      W załączonym pliku widać z grubsza schemat instalacji z kilkoma fotkami i zaznaczonymi problemami (HOT).
      Przepraszam za brak profesjonalizmu, ale robiliśmy z synem co w naszej mocy :).
      Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś się temu przyjrzał i odniósł do tego, co piszę, bo nie znam się na tym.
      Mam tu obecnie generalnie dwa problemy, które dają się wyraźnie we znaki:
      1. PRIORYTETOWO ROZWIĄZAĆ: Podłogówka na parterze grzeje praktycznie wyłącznie na jednej pętli (łazienka) a jest ich 5.
      2. Podłogówka na piętrze jest za gorąca i w zasadzie nieregulowalna (dla bezpieczeństwa praktycznie wyłączona)
      Krótko: Chciałbym maksymalnie pozamykać w tym sezonie kaloryfery i ile się da grzać podłogówką - ale się nie da ... :(

Jakie ja widzę tu problemy z instalacją - wydaje mi się, że:
      1. Podłogówka na piętrze jest spieprzona - to chyba jakieś tymczasowe rozwiązanie. Dostaje wrzątek jak na kaloryfery, a powinien być wcześniej zawór mieszający. Nie mam pojęcia, czy to się da w ogóle poprawić. Tam są dwie krótkie pętle - łazienka i korytarzyk przed łazienką. Zawory RTL ? Pociągnąć powrót z kaloryferów i dać na wejście ? Ale kaloryfery z termostatami, co jak się zamkną ?
      Schodzimy na parter (a w zasadzie do piwnicy):
      2. Rozdzielacz i odpowietrzniki są w piwnicy, poniżej podłogi i to sporo - jakieś 1,5m. To chyba ma małe szanse na samo-odpowietrzanie. Ale chyba już nic nie zrobię ?
      3. Parter: pompa do podłogówki jest przed zaworem mieszającym. Na mój rozum powinno to działać tak, jak na schemacie, czyli zimna woda powinna wchodzić od dołu w zawór 3d i mieszać się z ciepłą. A wygląda na to, że pompa wpycha ciepłą wodę w drugą stronę - na powrót. Może to jest jakiś alternatywny sposób wykorzystania tego zaworu, ale na mój gust sprawia to, że ciśnienia w podłogówce nie ma i nawet małe zapowietrzenie blokuje całkowicie przepływ. Przenosić pompę za zawór ?
      4. Brak kraników przy rozdzielaczu, żeby wykonać ręczne odpowietrzanie np. wodą z rurociągu.
      5. Zawór 4D - dziwnie mi wygląda podłączenie powrotu na dwa wejścia. Ale chyba to działa nawet nie najgorzej ...

Pomysły moje co z tym zrobić:
      - jedyna rzecz, jakiej jestem prawie pewien, to trzeba dorobić te kraniki i odpowietrzyć parter. Chciałbym też dodać rotametry, ale niestety ten rozdzielacz nie ma od spodu wejść, wszystko jest pchane do góry. Nawet jak wywalę cały rozdzielacz i zrobię nowy (masakryczna robota jakaś ...), to czy te typowe dzisiaj stosowane rotametry można/jest sens instalować 'do góry nogami', pod podłogą ?

No to poproszę o porady, jak z tego wybrnąć, ocenę, czy dobrze rozumiem, co się dzieje w mojej instalacji ... Nie są narysowane wszystkie zawory, filtry, być może są jeszcze gdzieś jakieś zawory zwrotne, ale tego nie widzę, nie znam się jak to powinno z zewnątrz wyglądać.

• Przez cr3ativ
      Witam, już raz dodawałem ten temat ale bardzo zależy mi na szybkim rozwiązaniu gdyż zbliżają się zimne czasy ;) Dodaję zdjęcie mojego problemu mam nadzieje ze po zobaczeniu rysunku ktoś da złotą radę co z tym fantem zrobić by wszystko działało jak należy ;)

• Przez buli87
      Witam,
      mam pytanie odnośnie poprawności połączenia naczynia zbiorczego do instalacji co. W zbiorniku są trzy przyłącza od dołu rura zbiorcza z lewej przelew i od góry podłączone jest odpowietrzenie pionów z grzejników. Problem jaki występuje przy takim połączeniu to przelewanie się wody z odpowietrzania do zbiornika przy wymuszonym obiegu przez pompę. Co jest nie tak w tym podłączeniu, wcześniej przy starym naczyniu problem nie występował, czy te połączenie jest poprawny? Czy mogę zainstalować na tą rurę odpowietrzającą odpowietrznik zwykły lub automatyczny, aby wyeliminować wlewanie wody do zbiornika? Ewentualnie jeśli odpowietrzenie powinno być podłączone w innym miejscu do zbiornika to proszę o porady.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.