Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Docieplenie drewnianej podłogi w domku letniskowym


AndrzejNadkole

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kupiłem domek letniskowy i chciałbym go solidnie docieplić, gdyż aktualnie jest on na ciepłe okresy a chciałbym przebywać w nim też przez dużą część wiosny i jesieni.

Domek z 1975, generalnie w dobrym stanie. Posadowiony na betonowym obrysie (szczelny), na których są legary a na nich drewniana podłoga (podłoga zaczyna się ok. 50-60 cm od gruntu). Domek ogrzewany tradycyjnym kominkiem.

Podłoga aktualna - deski - w stanie dobrym, ale chciałbym docieplić od dołu - jest miejsce.

Mam pytania:

1. co lepsze - wełna (jaka) czy styropian ? Jaka grubość?

2. jeżeli wełna to jak przymocować od dołu do legarów? Ze względu na moje lenistwo nie będę demontował wszystkich desek z podłogi (tylko tyle ile muszę), wsunę się pod i leżąc na plecach będę mocował wełnę.

3. czy dawać (pod/nad materiałem izolującym) jeszcze jakąś izolację od wilgoci? Wsadzałem głowę pod legary i widzę, że solidnie zabezpieczone przed wilgocią, nawet teraz  w bardzo deszczowe jesienne dni nie widzę żadnych śladów wilgoci.

Jeżeli coś było już w temacie na tym/innych forach to prośba o podesłanie linków. Z góry dzięki za podpowiedzi bo laik ze mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram słowa  kolegi powyżej. Oprócz keramzytu jest jeszcze perlit ekspandowany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.