Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Glowica Termostatyczna - Wyciek


sergio86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zapewne opisany problem jest blahy jednak nie daje mi to spokoju, prosze o jego wyjasnienie. W moim mieszkaniu został wymieniony grzejnik na nowy. Grzejnik jest podlaczony od dołu. Wczoraj przypadkowo oparłem się o głowicę termostatyczna swoim ciałem i zauważyłem, że tuż przy glowicy termostatycznej polecialo ciurkiem troszeczkę wody, po czym ustało. Zauwazyłem, że nakrętka znajdująca się przy zaworze termostatycznym i grzejniku (srebrna) nie była do końca zakecona więc ją dokrecilem do oporu. Nastepnie odchylilem glowicę (w taki sam sposób jak wczesniej się o nią oparłem) zeby sprawdzić czy znowu leci woda. Woda już nie leciala. Pytanie dlaczego taka sytuacja zaistniala i czy może to być wadliwy zawór ? Czy dokręcenie nakretki zalatwia temat i mogę spać spokojnie ? Dziękuje z gory za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie śrubunek nie był dość mocno dokręcony. W jaki sposób to wkręciłeś, tylko dokręcając czy blokowałeś drugim kluczem po przeciwnej stronie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Powodem przecieku jest nie dokręcona wkładka termostatyczna znajdująca sie pod srebrną nakrętką.

wygląda podobnie do tej

 

wkladka_zaworowa_purmo_pod_rts-k_everis_

 

Obecnie nie cieknie ale przy próbie zmiany ustawienia pozycji głowicy może dojść do poluzowania wkładki a tym samym przecieku.

 

Zastosuj się do rad z postu #3

 

Czyli

Zakręć zawory pod grzejnikiem (jeśli są na klucz imbusowy zapamiętaj ilość obrotów podczas dokręcania i o tyle samo odkręć po wykonanej operacji jeśli na srubokręt płaski to ustaw poziomo)

Odkręć srebrną nakrętkę i zdemontuj głowice, pod nią jest element który należy dokręcić ( podobny jak na zdjęciu powyżej)

Po dokręceniu wkładki zamontuj głowicę dokręcająć srebrną nakrętkę (ręką do oporu a następnie delikatnie dociągnij kluczem, nie za mocno bo pęknie)

Odkręć zawory pod grzejnikiem

Sprawdz szczelność

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Majshi,

 

o 19 byl u mnie znajomy fachowiec ktory zakladal ten nowy grzejnik. Zdjelismy glowice termostatyczną, nie zakrecalismy zaworów na dole i racja tutaj trzeba uwazac bo mozna podczas wykrecania wykrecic tez zawór i wtedy leci strumień wody. Znajomy dociagnal kombinerkami ten zawór pod glowicą, rzeczywiscie był poluzowany. Nic teraz nie cieknie. Zalozylismy glowicę, dokrecilismy nakrętke i dociagnelismy lekko kombinerkami.

 

Majshi, czy to mozliwe zeby w nowym grzejniku gdzie ten zawór jest fabrycznie montowany był niedokręcony ? Rozumiem, że teraz mogę spać spokojnie i zawór nie "wyskoczy" czy cos w tym stylu. Sory jestem laikiem w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.