Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomocy - Dobór Kotła Do Nowego Budynku


koziol99

Rekomendowane odpowiedzi

Miarkownik (najtańsza wersja) składa się z czterech elementów. Korpusu, popierdówki, dzwigni i „sznurka”

Korpus montujesz w kocioł, popierdówkę w korpus, dzwignię w popierdówkę a sznurek wiadomo.

Może tą popierdówke źle zamontowałeś tj przekręć ją o 180 stopni, bo podczas kręcenie dzwignia powinna pracować zarówno w górę jak i w dół.

To czy dźwignia jest skierowana w górę czy w dół nie ma większego znaczenia, ma być widoczny ruch dźwigni – góra – dół

Poza tym za mało informacji podajesz.   Ile ładujesz tego węgla w kg, jaki asortyment?

 

miarkownik to regulus RT3 - ta popierdówka da się zdemontować???? Była założona fabrycznie.....

Węgiel to orzech I pomieszany z kostką - wczoraj załadowałem ok 12 kg.

 

 

Dla Twojego domu moc kotła jest dobra, ale w drugim (trzecim) i dalszych latach użytkowania domu.

 

Do suszenia domu moc kotła za mała (ten sezon grzewczy jakoś przeżyjesz).

- Masz nowy dom, czyli mury muszą dobrze wyschnąć aby mogły akumulować odpowiednią ilość ciepła.

- Mury muszą się nagrzać czyli trzeba palić non stop czyli nie dopuszczać do wyziębienia się murów. Tutaj ujawnia się wada kotła górnego spalania, bo jak Ci wygaśnie w środku nocy na przykład o godzinie 3 to trzeba by go było od razu rozpalać. Ta wada kotła górnego spalania będzie się ciągnęła przez dalsze lata użytkowania domu tylko wtedy będziesz już miał doświadczenie jak szybko spada temperatura w domu po wygaśnięciu kotła.

 

palenie non stop pewnie nie realne, ale narazie rozpalam rano i wieczorem - ten piec jest tak naprawdę tylko na tą zimę bo na wiosnę będe miał gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręcasz śrubkę dociskającą na dźwignię, wysuwasz dźwignię i wyciągasz popierdówkę.

Spróbuj zapalić na samym orzechu i daj tak chociaż 15 kg. Drewna też nie żałuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

miarkownik jak narazie dziala ok - ustawiony na 85 i przy tej temperaturze przymyka klapkę.

Jako że już jakiś czas palę, pojawiło się kilka innych pytań:

 

1. różnice temperatur wody na kotle  - mam w sumie 3 czujniki.

Pierwszy to fabryczny na kotle - temp. 72

Drugi to termometr na zasilaniu przy samym wyjsciu z kotla - temp. 60

Trzeci - czujnik od sterownika Euroster z11 - temp. 61

 

Z czego mogą wynikać różnicę i tak naprawdę czego się trzymać w celu kontroli min. temp. spalania?

Ponadto na sterowniku mam wskazania dwóch temperatur - c.o oraz c.w.u - dwie czujki włożyłem do odpowiednich miejsc w kotle (Defro optima komfort) - zawsze temp. podawana na górze wyswietlacza jest niższa od tej pod nią - nawet jak zamienie czujki miejscami  - czemu tak jest? wydaje mi się ze to temp na c.o. powinna być wyższa. Zasobnika narazie nie mam

Poniżej zdjęcia

post-32011-0-49437800-1419110272_thumb.jpg

post-32011-0-02292900-1419110362_thumb.jpg

 

Ponadto pomimo ustawienia zaworu 4d (ESSBE) na mieszanie zasilania z powrotem, rurka powrotu do pieca nie wydaję się być cieplejsza niż powrót z grzejników. Pompa zamotnowana na zasileniu za zaworem - ktoś mi poradził że powinna być zamontowana na powrotcie tym do kotła. Czy to rzeczywiscie dobra rada? Piec trochę się smoli zwłaszcza na bocznych ściankach. Ponizej zdjecie

post-32011-0-12931300-1419110519_thumb.jpg

 

 

No i ostatnie narazie pytanko - po otwarciu drzwiczek do pieca taki oto widok:

 

post-32011-0-46854100-1419110630_thumb.jpg

Czy te małe krążące "iskierki" to oznaka prawidłowego dopalania sadzy, czy może wręcz przeciwnie? Klapke powietrza wtórnego po rozpaleniu zamykam - palę drewnem, odpady po budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W płaszczu wodnym  - zależności od możliwości w danym miejscu na kotle stopnia zmieszania zagrzanej i powrotnej wody zawsze będą inne temperatury.

Te iskierki to oznaka dopalania się pozostałości palnych po dodaniu powietrza. Widzę to u siebie na daszku szamotowym gdy jest za mało PW po jego dodaniu, Jak jest ok dobra mieszanka  lub za dużo powietrza to szamot jest czysty w czasie palenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Przepraszam autora tematu za podpięcie się pod jego temat ;)

 

Ja także muszę wybrać piec do swojego nowo wybudowanego domu tyle że sprawa wygląda delikatnie inaczej.

 

Za kilka miesięcy ruszam z Centralnym Ogrzewaniem i decyzja co do  wyboru ogrzewania już zapadła : zwykły kocioł + bufor 500l ( + bojler 200l)

 

W całym domu podłogówka. Powierzchnia użytkowa 110m2

 

Parametry domu :

 

- Sciana zbudowana z  pustaka ceramicznego  25cm + 20cm styropianu grafitowego

- Na stropie 50cm wełny

- okna z trzema szybami K=0,6. a wspołczynnik  całego okna z ramą (podobno) około 1

 

 

Wymyśliłem sobie że chciałbym tak dobrać wielkość kotła aby na jednym zasypie nagrzał dom, wodę oraz 500l bufor. Marzy mi się aby jednego dnia dom był grzany z kotła a drugiego z  tego buforka.

 

Jak moc kotła byście proponowali ? I czy wogóle ten pomysł jest do zrealizowania ;)?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyśliłem sobie że chciałbym tak dobrać wielkość kotła aby na jednym zasypie nagrzał dom, wodę oraz 500l bufor. Marzy mi się aby jednego dnia dom był grzany z kotła a drugiego z  tego buforka.

 

Jak moc kotła byście proponowali ? I czy wogóle ten pomysł jest do zrealizowania ;)?

 

Witam

 Zamysł chwalebny, ale bufor za mały - wstaw bufor 1500l lub większy do tego odpowiedni kocioł ( nic nie piszesz o paliwie), to może coś z tego wyjdzie.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto pomimo ustawienia zaworu 4d (ESSBE) na mieszanie zasilania z powrotem, rurka powrotu do pieca nie wydaję się być cieplejsza niż powrót z grzejników. Pompa zamotnowana na zasileniu za zaworem - ktoś mi poradził że powinna być zamontowana na powrotcie tym do kotła. Czy to rzeczywiscie dobra rada? Piec trochę się smoli zwłaszcza na bocznych ściankach. Ponizej zdjecie

attachicon.gif3.jpg

 

 

Dziękuje za dotychczasowe odpowiedzi. Proszę o pomoc w temacie zaworu 4d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.