Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Posiadam ten kocioł dopiero pierwszy sezon. Zainstalowałem go pod koniec late tego roku. W okresie letnim , kiedy grzałem tylko wodę , było super . Kocioł zasypywałem raz na trzy tygodnie i uzyskiwałem z tego tylko jedną szufladę popiołu. Nadmienię , że palę mieszanką ekogroszku (Retopal) z miałem w stosunku 2/1. Kiedy włączyłem ogrzewanie zaczęły sie problemy z ustawianiem sterownika. Bywało różnie a to słabo grzał, lub przy innych ustawieniach gasł bo nie osiągał długo temperatury itp. Zawsze mam problem z popiołem tzn. robi mi się góra zgorzeli, która nie spada do szuflady , czasami wysoka na parę centymetrów . Muszę ją rozbijać pogrzebaczem.

Obawiam się też ,że jak przyjdą duże mrozy, mogę mieć zimno w domu. Piec spala obecnie pełen zasobnik plus jedno wiadro opału na dwa dni. Pozostaje z tego pełen zasobnik zgorzeli , trudno to nazwać popiłem , chociaż jak to przełamuje to nie widać w tym niedopalonych części.

Ogrzewam budynek o pow.110m.kw. plus dwa małe pomieszczeni o pow.25 m.kw. Piec stoi w oddzielnym budynku, w tym samym co te dwa małe pomieszczenia. Do budynku głównego poprowadzona jest dobrze ocieplona instalacja ziemna, jakieś 11 metrów. Budynek mieszkalny jest parterowy z poddaszem , nie ocieplony ,ma wymienione okna i w 80% wymienioną instalację c.o.( kaloryfery i część w miedzi). Instalacja w "małym" budynku jest nowa.

Piec którego używam to "Iskra" 26 kW.

Oto moje obecna ustawienia :

Czas pracy 120s, czas przerwy 50s, przepalanie : czas pracy 40s, czas przerwy19min, opóź.wył.nadm.20s,opóź.zał.podaj. 5s, pomp.co i cwu 40st. histereza cwu 10st., temp. kosza 85st., histereza 2st., szybkość nadmuchu 4lub 5. Czy, może, ktoś ma inne spostrzeżenia i ustawienia. Z góry dziękuję i pozdrawiam oraz życzę Wesołych Świąt i Do siego Roku !!!!

Piotrek :)

Opublikowano

Dodam jeszcze ,że piec krótko trzyma temperaturę . Przy ustawionej temp.zadanej 58st. nagrzewa się do 62/65st. i dość szybko ta temperatura spada i piec ponownie się włącza. Ma to wpływ na ilość spalanego paliwa.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.