Skocz do zawartości
IGNOROWANY

problem z temp na piecu


michał9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od niedawna jestem posiadaczem kotła keller 25kw z zasobnikiem na eko groszek, poczatkowe problemy z gaśnięciem w piecu pokonałem już teraz mam problem z uzyskaniem temp. na piecu np; w piecu pali sie od wczoraj , wycodząc do pracyustawłem kociol n temp. 70 c wracajac do domu zastałem nie całe 50 c dokładnie 48. Poooooomocy gdzie jest problem???????

 

Dodam tylko ze dom jest ocieplony, kuchnia + salon i dwie łazienki ogrzewanie podłogowe łącznie jakies 100mk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Ja mialem podobny problem tylko dzialo sie tak po zamontowaniu pieca w wychlodzonym domu i wodzie w instalacji napelnionej wprost z sieci (bardzo zimna). Dzialo sie dokladnie tak jak mowisz - na piecu ustawialem wysoka temperature, wentylator dmuchal i dmuchal i niewiele sie dzialo. Jak tylko temp na piecu lekko podskoczyla otwieral sie zawor 4 drozny, wracala do pieca zimna woda z instalacji, temp na piecu spadala, zawor 4 drozny sie zamykal i tak w kolko.

Dlatego odcialem calkowicie podlogowke i ciepla woda szla tylko na grzejniki. Gdy one sie zagrzaly puszczalem powoli ciepla wode na podlogowke po kolei na kazdy jej obieg.

Nie wiem czy u Ciebie jest dokladnie tak samo gdyz nie napisales zbyt duzo detali.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Masz najprawdopodobniej ustawiony błędnie czas podawania ( za krótko ) i/lub przerwy ( za długo ). Skoro miałeś juz problemy z wygasaniem kotła więc idąc dalej tym tropem proponuję poprawić nastawy w sterowniku. Zacznij lepiej od tego, żeby Tobie od początku zaczął lekko przepalać a następnie zjeżdżaj do niższych wartości aż osiągniesz optymalne dla Twojego układu grzewczego nastawy.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, dzięki za próbe pomocy ale dalej nici z tego mojego palenia!!!!!!!!!!!!!!

Za dwa nie swięta a tu zanosi sie ze spedze je przy kotle doglądając płomienia. Czytałem na forum o uszczelnieniu silikonem retorty, co o tym myslicie/????/

Próbowałe juz chyba wszystkich nastaw które proponuja użytkownicy na forum.

Ponad polowa instalacji w moim domu to podlogówka, czy myslicie ze piec poprostu nie daje z nią rady????///

 

 

Fajnie by było jakby ktoś sie zlitował jeszcze przed swietami i pomogł mi dojść do ładu z moim kotłem.

 

 

Pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było jakby ktoś sie zlitował jeszcze przed swietami i pomogł mi dojść do ładu z moim kotłem.

A masz zamontowany termostat pokojowy? Oto fragment instrukcji obsługi podobnego kotła EKO-KWP 25 wyprodukowanego przez Elektromet:

 

"PRACA Z TERMOSTATEM POKOJOWYM: Sterownik posiada wejście do przyłączenia termostatu pokojowego. (...) Jeśli sterownik kotła ma pracować bez termostatu, jego wejścia w puszce przyłączeniowej trzeba zewrzeć. Jeżeli w pomieszczeniu, w którym jest zainstalowany termostat, panuje temperatura niższa od zadanej na termostacie, termostat zwiera swe styki wyjściowe. Sterownik realizuje wtedy normalny tryb PRACA. Pompa C.O. pracuje jeśli temperatura kotła jest wyższa niż 31°C i wyłącza się po spadku do 30°C. Jeżeli w pomieszczeniu z termostatem panuje temperatura wyższa od zadanej na termostacie, styki termostatu są rozwarte. Kocioł pracuje wtedy z temperaturą nastawioną równą temperaturze minimalnej (fabrycznie 30°C)." (instrukcja obsługi sterownika R-501 http://www.elektromet.com.pl/stuff/instrukcja_kotla.pdf )

 

Zwróc uwagę, że w takim typie sterownika w przypadku braku termostatu styki w puszcze muszą być zwarte. W przeciwnym razie będziesz miał efekt taki jaki opisałeś. Może u Ciebie jest podobnie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, dzięki za próbe pomocy ale dalej nici z tego mojego palenia!!!!!!!!!!!!!!

Za dwa nie swięta a tu zanosi sie ze spedze je przy kotle doglądając płomienia. Czytałem na forum o uszczelnieniu silikonem retorty, co o tym myslicie/????/

Próbowałe juz chyba wszystkich nastaw które proponuja użytkownicy na forum.

Ponad polowa instalacji w moim domu to podlogówka, czy myslicie ze piec poprostu nie daje z nią rady????///

 

 

Fajnie by było jakby ktoś sie zlitował jeszcze przed swietami i pomogł mi dojść do ładu z moim kotłem.

 

 

Pozdrawiam Michał

 

Witaj Michal t czy twój kocioł ogrzewa wodę w grzejnikach tradycyjnych czy tez w podłogówce nie ma wiekszego znaczenia dla kotła poza faktem iz np. w podłogówce woda może Ci szybcie stygnąc z uwagi na duży odbiór ciepła, dzieje się tak np w zbiornikach z podłogowką, ale ja bym jednak składnial się do walki ze sterownikiem, ja pale miałem tak beznadziejnej jakości ze gdy nie dam konkretnych nastaw na kotle to rano gdy teromstat pokojowy załączy mi obieg wody w Co piec nie jest w stanie sobie z tym poradzić i po 45 minut gaśnie, bo albo masz tak kiepski opal jak ja albo masz znaczniej mniej wody w kotle niz w instalacji, i również możesz mieć kłopoty z utrzymaniem temperatury, ale wcześniej czy później kocioł musi nagrzać Ci całą instalację, bynajmniej dlatego ze pracuje w trybie ciągłym. WALCZ ja to samo do tej pory przerabiam. Pozdrawiam Tomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zwiększyć czas podawania (lub zmniejszyć czas przerwy). Być może piec został zbyt "oszczędnie" ustawiony lub paliwo jest mało kaloryczne i piec nie osiąga pełnej mocy. U mnie takie objawy występowały właśnie gdy chciałem zbyt oszczędnie podawać węgiel - kocioł nie dochodził do zadanej temperatury (lub dochodził bardzo długo).

 

Możesz też poeksperymentować z mocą dmuchawy (lub jej przesłoną).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Jestem nowym użytkownikiem i proszę o pomoc. Znajomy zamontował piec Logica 30-38 i ma problem z ustawieniem temperatury, bowiem piec osiąga temperaturę 80 stopni przy nastawieniu na 50. Model ten nie posiada regulatora ciągu, nie posiada klatki sterowniczej. Poza tym dym cofa się do pomieszczenia. Jak poradzić sobie z tym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam!!! Jestem nowym użytkownikiem i proszę o pomoc. Znajomy zamontował piec Logica 30-38 i ma problem z ustawieniem temperatury, bowiem piec osiąga temperaturę 80 stopni przy nastawieniu na 50. Model ten nie posiada regulatora ciągu, nie posiada klatki sterowniczej. Poza tym dym cofa się do pomieszczenia. Jak poradzić sobie z tym problemem?

 

Hey

 

W sumie ja mam logica 17-21 i chyba to troche inna konstrukcja ale jeżeli tak szybko osiagasz temperature i w dodatku o 30 więcej niż ustawiasz to proponuje zrobic dwie rzeczy. Ustaw sobie mniejsze nadmuchy i wiekszy czas przerw pomiędzy nadmuchami oraz ustaw współczynnik zmian wartości obrotów wentylatora na 8 wtedy wentylator będzie się załączać od najmniejszych obrotów. A i jeszcze zmień wartość w której ustawiasz o ile ma się zmniejszyć temperatura na piecu aby załączył się wentylator. Daj sobie w takim bądź razie na 8 skoro u Ciebie są takie różnice. Jutro poczytam z ciekawości jak zbudowany jest twój kocioł i czym się różni od mojego i dam więcej wskazówek.

 

A tak się zapytam z ciekawości, co ogrzewasz takim potworem ;o ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.