Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wzorcowa Instlacja Co I Cwu Dla Domu, Dwa Kotły, Podłogówka I Grzejniki


matkor

Rekomendowane odpowiedzi

Wtedy nie zagrzeje CWU z węglowego?

 

Załóżmy że w ramach oszczędności chciałbym odpalić węglowy na weekend, a nie chciałbym aby na grzejnikach było 80C, to chyba lepiej mieć możliwość przemieszać?

Odpowiem na stwierdzenia które padły

Tak nie zagrzejesz wody z kotła węglowego bo jestem pewien że latem nie będzie Ci się chciało napalić w kotle jak na dworzu będziesz miał 35 C

i tak zgodnie z tym że chcesz w nim palić sporadycznie jest bezsensowne takie podłączenie

 

Zakładam że w ramach oszczędności napalisz w kotle to może on również pracować z temperaturą 50 C plus termostaty przy grzejnikach spokojnie to wyregulują i nie będziesz miał za gorąco .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Sambor ,te same tematy są wałkowane co chwila a popełniane są takie błędy że włosy na głowie się jeżą , a jak trafi się uparty to nic nie dociera :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może coś Ci pomoże ten schemat .

Nawet po przejściu na układ zamknięty, wg tego schematu musiałbym mieć cztery pompy + piąta w kotle gazowym :/ . Jakoś nie chce mi sie wierzyć że musi być aż tyle. Dwa, na mój zmysł fizyczny, ten schemat ma nadmiarowe zawory zwrotne - ten za powrotem zasobnika CWU, czy ten na obiegu bezpośrednium kominka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) jestem pewien że latem nie będzie Ci się chciało napalić w kotle jak na dworzu będziesz miał 35 C

i tak zgodnie z tym że chcesz w nim palić sporadycznie jest bezsensowne takie podłączenie

W lecie to wogóle kotła węglowego nie będe odpalał, ale w zimie jak odpale, to wolałbym aby jednak grzał i CWU.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.