Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cieknący Zawór Bezpieczeństwa


jimmisek

Rekomendowane odpowiedzi

Wraz ze wzrostem temperatury rośnie ciśnienie w bojlerze.
U mnie było kiedyś tak samo. Te zaworki już tak mają czasami. Jeśli tej wody nie leci dużo to daj sobie spokój. Podstaw wiaderko, a wodą podlejesz kwiaty lub trawę.

Ja bym się  w żadne inwestycje i przerabiania nie bawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 O to chodzi ze po wcisnieciu wentyla nie leci ani powietrze ani woda,i popodłaczeniu pompki i próbie wpompowania powietrza stawia opór i również nic sie nie dzieje.

Zakręć wodę na grzanie  czyli na bojler i otwórz jeden z kranów, tak aby leciała ciepła woda , masz napompować ciśnienie w naczyniu  do ok 4-4,5 bar czyli trzeba trochę poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a cisnienie wody spusciles?

 

Nie,nic nie spuszczałem a powinienem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakręć wodę na grzanie  czyli na bojler i otwórz jeden z kranów, tak aby leciała ciepła woda , masz napompować ciśnienie w naczyniu  do ok 4-4,5 bar czyli trzeba trochę poczekać.

 

O to chodzi że nie mogę napompować,po prostu powietrze nie idzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jest zaworek,wciskałem nic to nie dało,widać że pracuję prawidłowo tak jak w kole-wciskasz i leci powietrze,tu tak się niedzieje,a jak go wykrecę całkowicie to nic sie nie stanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się ma stać - to tak jak w oponie samochodowej, najlepiej przygotuj nowy na szybką wymianę.

Może końcówka kompresora nie jest szczelna i powietrze bokiem idzie.

Gdyby było uszkodzone naczynie to leciałaby przez zaworek woda, ale nie leci to może dobre, tylko zaworek zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka jest ok,a to mam cały zaworek wykręcić czy tylko tą iglice w środku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sytuacja z kapiącym zaworem jest od dłuższego czasu to prawdopodobne worek w naczyniu przeponowym się skleił

Jeżeli masz dostę do kompresora to spróbój nim napompować 

Jeżeli ciśnienie przebije worek to do wymiany naczynie lub worek (o ile taki dostaniesz) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.