Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłogówka Z Zaworem 3D


punto03

Rekomendowane odpowiedzi

Do obliczeń musisz przyjąć jakąś temperaturę a jej regulacja to co innego, do tych wymienionych przez ciebie parametrów dodałbym jeszcze przepływ- on też wpływa na moc grzejną.

Co do rozbudowy rozdzielacza to dobrze radzisz - tu nie ma co oszczędzać, nawet dwie pętle więcej coś dadzą.

Ja widzę to na 9-11 pętlach co 15cm rozstawu i Tz = 33C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakąś temp oczywiście należy przyjąć, inną wg mnie gdy rozważamy kocioł na paliwo stałe, inną gdy PC. Zagęszczenie pętli przy kotle nie ma sensu, bo jedno to koszty, drugie - mamy stale dostępne źródło wysokotemperaturowe, które musi być na takim parametrze prowadzone.
Temat na inne rozważania.

 

Tutaj najlepiej ten rozdzielacz rozbudować. Rozstaw jak pisałem w poście #40 ze zintegrowaną lub wydzieloną strefą brzegową salonu. Łazienka i wiatrołap dałbym co 10, by z jednej strony zrównoważyć długości obwodów, z drugiej "naturalnie" podnieść temp podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam forumowiczów chciałem pochwalić się że własnie wczoraj skończyłem robić podłogówkę:) ,trochę to trwało ale robiłem wieczorami po pracy Zrobiłem tak jak radziliście dokupiłem i dokręciłem podwójny rozdzielacz bo potrójny by mi się nie zmiescił ponieważ wchodził by na drzwi  Zrobiłem 8 obwodów podłogówki a na 9 podłączyłem grzejnik drabinkę Wyszło mi 6 obwodów po ok.70mb i 2 po 55mb. Podłogówkę zalałem wodą z sieci każdy obwód osobno,dopuszczając wodę do instalacji otworzyłem troszkę zawór spustowy na powrocie w celu szybszego odpowietrzenia, nie miałem żadnego problemu z odpowietrzeniem. Wieczorem rozpaliłem w kotle wrzuciłem 4 polanka drewna ustawiłem 60stopni a na podłogówkę dałem  40stopni Wszystko ładnie grzeje,pompka 25/40 na pierwszym biegu-rotametry pokazują przepływy 1,5l/min tylko obwód do łazienki pokazuje troche poniżej 1l/min co mnie troche niepokoi ale to chyba dlatego że obwód ma około 70mb (wykonałem nim jeszcze część przedpokoju i wiatrołapu) i jest dużo zawijasów bo w łazience co 10 cm układałem,jak pompke dam na drógi bieg to to przepływy ok.2,5l/min a w łazience od 1,5 do 2 l/min na trzecim biegu przepływy to ponad 3l/min a a w łazience ok 2-2.5l/min Co o tym sądzicie czy tak będzie dobrze? Pozdrawiam serdecznie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotametr łazienki otwórz na max i sprawdź efekt. Jeśli dalej będzie niżej niż na pozostałych, to całą resztę skręć o ćwierć obrotu i sprawdzaj. I tak do skutku.

Można też zostawić tak jak jest i regulacji dokonać w okresie grzewczym. Być może zagęszczenie pętli zrekompensuje mniejszy przepływ i temp wew będą OK.

 

Poczytaj o prawidłowym wygrzewaniu płyt grzewczych, aby nie zniszczyć tego co sam sobie zbudowałeś. Ma być stopniowo od ok. 25 do 45 przez kilka dni. Oczywiście po wylaniu betonu czekasz ok 4 tyg na jego spokojne związanie. Nie wolno grzać w tym czasie. Przed etapem płytek pamiętaj włączyć podłogę na dzień, dwa na te 40 sC, aby ostatecznie ją wygrzać i "rozprężyć".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam forumowiczów serdecznie,długo się nie odzywałem bo byłem zajęty wykańczaniem domku i wprowadzaniem się, chciałem poinformować Was że ogrzewanie podłogowe które pomogliście mi zrobić działa super, wszystko grzeje nic się nie zapowietrza jak narazie. Na kotle utrzymuje 50 stopni a w podłogę wpuszczam za pomocą zaworu 3d ok 40 stopni. Przy temperaturach tak do -5st rozpalam na 4-5-6 godzin, tyle wystarcza aby w domu było 24-25stopni co dla mnie jest za dużo ale żona lubi ciepełko, natomiast w pokojach gdzie są ułożone panele jest zawsze ok 2-3 stopnie chłodniej ale nie przeszkadza nam to bo tam i tak się tylko spi więc nawet lepiej jak jest chłodniej. Zostało mi jeszcze tylko dołożyć naczynie przeponowe do CWU bo podczas grzania wody kapie z zaworu bezp. i tu mam do was jeszcze pytanie o jakiej pojemnośći naczynie dokupić i ile dobić ciśnienia, zasobnik mam Galmet 200L. Dziękuje za pomoc i pozdrawiam :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.