Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Powietrze W Piecu


annza

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam mam problem z powietrzem w instalacji. Trzecią zimę palę w piecu Defro Optima Komfort , sterownik Unister , wymiennik ciepła LA22-20-2 firmy Secespol, baniak na wodę 120l , i dwie pompy.Piec gazowy używany tylko latem do ciepłej wody. Dwie pierwsze zimy było wszystko OK. Na piecu nastawione 70stC.   Ale jakiś miesiąc temy zaczeło się. Przy rozpalaniu wszysto dobrze ale jak piec popracował jakąś godzinę na piecu 68/70 stC słychać jak pojawia się wielka bańka powietrza w piecu. Z dnia na dzień coraz częsciej. Od trzech dni Od samego poczatku(rozpalanie) w kotłowni orkiestra powietrza. W układzie CO zbiera się bardzo mało powietrza w grzejniku drabinka w łazience na piętrze. Ale w kotłowni słychać całą orkiestre. Nie wiem gdzie i jak powstaje powietrze, czy w piecu ,czy w baniaku na ciepłą wodę ,czy to wyniennik ciepła. Fachowiec który instalował piec i całą kotłownię mówi że trzeba przeczyscić wymiennik ciepła. Bo morze zamulił się. Dziś rano zauważyłam że w naczyniu zbiorczym bardzo powoli przelewa się woda. Pompy chodziły od początku na 2 biegu próbowałem na 3 ale to nic nie daje. Co to może być i co z tym zrobić? Proszę o pomoc. Pozdrawiam Mariusz

Opublikowano

Powietrze w kotle może być z powodowane miejscowym podgotowywaniem wody w kotle.Może zmieniłeś opał albo sposób palenia. Wstaw zdjęcia instalacji w kotłowni , może jest jakiś błąd w podłączeniu pomp, wymiennika naczynia i bojlera.

Opublikowano

Kocioł prawdopodobnie miejscowo się gotuje a wina może być w funkcjonowaniu pomp . Sprawdż sobie czystość filtrów przed pompami bo brak obiegu kotłowego skutkuje podgotowaniem zazwyczaj rusztu wodnego . O zanieczyszczeniu filtrów świadczyło by również znikomy przepływ przez naczynie wyrównawcze  bo z tego co piszesz masz je podłączone przelewowo . Gdyby był zanieczyszczony wymiennik to nie dogrzał byś budynku a w pozostałych obwodach woda by szalała . a u Ciebie objawy są odwrotne .

I proponuje się pospieszyć bo jak zakamienisz kocioł to będzie coraz gorzej , będzie syczał bulgotał aż ruszta zatkają się całkiem a wtedy to już kiszka i poważne płukanko o ile pomoże .

Pozdrawiam  

Opublikowano

w kotłowni słychać całą orkiestre. Nie wiem gdzie i jak powstaje powietrze, czy w Fachowiec który instalował piec i całą kotłownię mówi że trzeba przeczyscić wymiennik ciepła. Bo morze zamulił się.

Prawdopodobnie jest mały przepływ wody przez kocioł z następujących przyczyn:

1. Brudny filtr przed pompą.

2. Nieszczelny zawór różnicowy.

3.

Fachowiec który instalował piec i całą kotłownię mówi że trzeba przeczyscić wymiennik ciepła. Bo morze zamulił się.

Mało prawdopodobne. Jest to możliwe (3 sezony to raczej nie), a tylko wtedy gdy do instalacji dolewałeś twardą wodę bo w wodociągu taką masz.

 

 

Dziś rano zauważyłam że w naczyniu zbiorczym bardzo powoli przelewa się woda.

Jak naczynie masz zamontowane jako naczynie przelewowe (grzejnik) jest to normalny objaw. Im wyższy bieg pompy tym więcej się przelewa.
Opublikowano

  Witam. palę tak jak zawsze.Choć węgiel kupiony w innym miejscu niż dwa poprzednie sezony. Filtr od powrotu sprawdziłem i był czysty. Ale filtr od zasilania nie bo mam tylko z góry zawór, i sam nie chcę ruszać. Wodę mam twardą, na wiosnę dopuszczana ale do grzejników. Dziś rano jak rozpalałem to orkiestra powietrza, po rozgrzaniu cicho choć czasem gdzieś hjakies powietrze słychać. A jak odkamienić naczynie zbiorcze? Dzieki za zainteresowanie i czekam na odisy.

Opublikowano

Ten kocioł produkuje ogromne ilości powietrza, sam zmagam się z tym problemem. Podgotowuje wode gdy tylko w piecu jest płomień. Masakra, cały czas coś skwierczy, syczy, potem wyrzuca z siebie tony powietrza. Mam go już powoli dość, choć pale w nim dopiero od października :unsure:

Opublikowano

Sprawdź jeszcze filtr nad wymiennikiem

jak rozpalałem to orkiestra powietrza, po rozgrzaniu cicho choć czasem gdzieś hjakies powietrze słychać.

Przy jakiej temperaturze włącza się pompa? Może ucichło jak włączyła się pompa.
 

palę tak jak zawsze.Choć węgiel kupiony w innym miejscu niż dwa poprzednie sezony.

Węgiel może być o dużo większej kaloryczności.

Jak masz twardą wodę to nie ma znaczenia gdzie ją wlewasz do instalacji.
Jeżeli masz czajnik elektryczny to sprawdź jak wygląda w środku. Czy dużo kamienia masz w nim osadzone? Jak często i czym czyścisz czajnik z kamienia?
Jeżeli tak to możliwe, że tak w środku wygląda Twój wymiennik i trzeba go czyścić.
1. Kup ocet (pewnie kilka litrów).
2. Wlej ocet do takiego naczynia aby w w naczyniu zmieścił się wymiennik.
3. Włóż do naczynia wymiennik tak aby był zanurzony w occie.
4. Podgrzej naczynie np. do 60 stopni.
5. Po około dwóch godzinach wymiennik będzie w środku czysty. W czasie tych 2 godzin kilka razy wyjmij wymiennik, wylej z niego ocet do naczynia i ponownie zanurz wymiennik w naczyniu.

Opublikowano

Pompa włącza się przy 55stC.I Jak ruszy to się zaczyna orkiestra powietrza.  W czajniku bardzo duzo kamienia. A czy jest jakis sposób lub specyfik do wlania do wody by zapobiec  osadzaniu sie kamienia. A jeśli węgiel ma wiekszą kaloryczność, to co zrobić? Zmniejszyć temperaturę spalania, od początku mam ustawione na 70stC.

Opublikowano

Do czyszczenie awaryjnego wymiennika to tylko ocet. Na czajniku możesz spróbować.

 

Na specyfikach się nie znam, ale potrzeba środek który odkamieniuje instalację, a potem zmiękczający (uzdatniający) wodę działający jak reklamowany Calgonit. Załóż oddzielny temat dla środka zmiękczającego (uzdatniającego) wodę, odkamieniującego instalację może ktoś pomoże.

 

Jak Cię odgłosy denerwują to zmniejsz temperaturę np do 60 stopni, pompę uruchamiaj np. 45 stopni, rozpalaj wolniej czyli dłużej.

Opublikowano

Posprawdzaj odpowietrzniki po 2-3 latach lubią przepuszczac Sorry kol Sony doradził ,za pózno zauważyłem.

Opublikowano

Jak odpowietrzniki automatyczne przepuszczają to zaczyna z nich kapać woda.

 

 

 Tak wygląda prawidłowe działania odpowietrznika automatycznego:
1. Podczas opróżniania (planowanego lub przypadkowego) instalacji z wody odpowietrzniki automatyczne zaciągają powietrze do instalacji.
2. Podczas napełniania (planowanego, lub wyrównywaniu się poziomów)  instalacji wodą odpowietrzniki automatyczne wypuszczają powietrze z instalacji.

3. Po napełnieniu (planowanym, lub wyrównaniu się poziomów) instalacji wodą odpowietrznik jest szczelny. Nie przepuszcza wody, a tym bardziej powietrza którego w instalacji już nie ma.

Opublikowano

 A tak w ogóle to tą instalacje masz źle podpiętą.

Opublikowano

Już nie ma powietrza i nie ma problemu. Wymiennik został przepłukany oczywiście filtr też. Było sporo syfu i trochę kamienia. Ale po odpaleniu pieca okazało się że jest tak jak było czyli powietrze hula. Okazało się że trzeba lekko przechylić piec. Czyli strona od komina do góry a od drzwiczek do dołu, i poszła duża bańka i instalacja ucichła.   

 

 A tak w ogóle to tą instalacje masz źle podpiętą.

A dlaczego żle podpięta?

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.