Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zakupiony miał z kamieniami


zbych35

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam piec miałowy KSX-21Kw i palę nim od września, pierwsze 2 tony miału jakie zakupiłem paliły się rewelacyjnie tzn jeden zasyp 30 kg wystarczał na ok 24 godziny no i wypalał się w miarę dobrze z całego jednego załadunku pozostało niepełne wiaderko popiołu. Następny zakup miału jaki zrobiłem już przeklinam też ładuję 30 kg i za diabła nie wytrzyma 24 godzin tylko 12 godzin a po za tym pełno w popiele jakiś kamieni i wszystko się zawiesza na rusztach prawie nic nie spada do popielnika i chcąc nie chcąc trzeba piec wygasić wybrać ten szajs ok 3 wiaderek i odnowa załadować i rozpalić. Czy ktoś już miał taki felerny miał z kamieniami? i jak sobie z jego paleniem poradził? pomocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie i widzę że nikt chyba nie kupił i nie paliła takim felernym miałem z kamieniami jak ja. Jak na razie to odsiewam sam miał i ładuję go na noc do pieca a resztę niby frakcji groszku to spalam w dzień i wybieram popiół razem z kamieniami :)

 

Witam

Tak jak każdy towar również węgiel czy miał mozna reklamowć.

Zgłoś u sprzedawcy ( oczywiście na pismie)że zakupiony miał nie spełnia parametrów jakościowych tzn. zawartosc popiołu [A], siarki , częsci lotne [V] oraz wartośc opałowa [Q].Zażadaj również obniżenia ceny zbytu (np. o 25%) lub przekwalifikowania na inny sort.

Sprzedawca ma 14 dni na ustosunkowanie się do twojej reklamacji.

A z jakiej kopalni to był miał i jaki sort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzięki za podpowiedź a jaki czas mam na ta reklamację? bo już mineło od zakupu felernego miału 19 dni. A co do sortu jak miał być to nie wiem a dokładniej nie zna się na tym miał mieć 25 mJ kaloryczności i jest z kawałkami jakby drobnej frakcji groszku tylko że część z tego groszku to jakiś czarny tłuczeń razem wymieszane to nie odróżnisz a po wypaleniu to widać że to kamienie. I też nie wiem z jakiej kopalni pochodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisać reklamacje, czym prędzej tym lepiej.

25MJ/kg to jest bardzo dobrej jakości groszek o wymiarze ziarna 8 do 25 mm

A czy to było kupione w składzie opałowym czy w kopalni. Gdybym wiedział z jakiej to jest kopalni to bym mógł coś więcej powiedzieć.

poz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak jak każdy towar również węgiel czy miał mozna reklamowć.

Zgłoś u sprzedawcy ( oczywiście na pismie)że zakupiony miał nie spełnia parametrów jakościowych tzn. zawartosc popiołu [A], siarki , częsci lotne [V] oraz wartośc opałowa [Q].Zażadaj również obniżenia ceny zbytu (np. o 25%) lub przekwalifikowania na inny sort.

Sprzedawca ma 14 dni na ustosunkowanie się do twojej reklamacji.

A z jakiej kopalni to był miał i jaki sort.

 

 

Reklamować można ale czy przyniesie to jakikolwiek efekt to wątpliwe. Reklamacja opału jeżeli sprzedawca takiego samego nie będzie miał na placu będzie bardzo trudna. Ja bym radził dokupić miału bardzo dobrej jakości i wymieszać z tym trefnym. Sam mam duże doświadczenie z różnym świństwem przypominającym miał i jeszcze jedno lepiej omijać ten skład opału który sprzedał taki szajs. W tym roku zakupiłem miał z Kazachstanu i powiem wam rewelacja pomieszany z nim ten trefny spalił by się jak dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać badanie kaloryczności to wydatek 500zł kto pokryje stratę jeżeli reklamacja nie będzie rozpatrzona pomyślnie, a znając polskie realia to wszystko jest możliwe. Mokre miały na składzie, oszustwa na wadze nie mówiąc o kaloryczności oferowanego asortymentu. Nie chcę porównywać obrotu opałem do innych rynków np. rolnego gdzie sprzedawana każda partia zboża podlega próbą na wilgotność,zanieczyszczenia,gluten i opadanie. Niestety monopol węglowy oraz nasze ukochane państwo nic nie oferuje swoim obywatelom kupującym produkty pochodzenia z węgla kamiennego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie mam pojęcia z jakiej kopalni jest ten miał ale pytałem stałego odbiorcę tegoż miału facet ma zakład i kupuje ten miał tonami i mówi że się pali mi super a ten co ja przedtem brałem we wrześniu to za diabła nie mógł nim opalać pieców do cynkowania. No a sama babka na składzie powiedziała że trafia się taki pokład że np. pół wagonu jest super miału a pół jakiś szajs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak jeżeli ktoś kupi pralkę czy telewizor za 1500zł i coś w tym sprzęcie jest nie tak to zaraz biegnie z reklamacją, a jeżeli kupi za tą kwote węgiel w którym jest 30% miału i kamienia to mówi wszystko się spali. Tylko ten nabywca zapomina że miał jest tańszy o minimum 1/3 od węgla, a i sort nie ten.

Każdy skład opału ma fakture zakupu (z kopalni bądż posrednika), a w niej jest napisane jaki węgiel, jaki sort i jaka cena za tonę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie. No i tak przewalam ten felerny miał przez piec i przy temperaturach koło zera na dworze a w domu 24stopnie na piecu 57 stopnie CWU 50stopnie, jeden zasyp 30 kilo tego felernego miału wystarcza tylko na 12 godzin palenia :o Potem trzeba piec wygasić wybrać kamienie i odpalić od nowa po prostu męka. Żeby chociaż był by bez tych kamieni to by się wyszubrowało popiół i można by dorzucić np z jakieś 15 kilo żeby się dłużej jeszcze paliło a tu tak nie da rady. Mam nadzieję że starczy mi tego miału do lata :) pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam ponownie i widzę że nikt chyba nie kupił i nie paliła takim felernym miałem z kamieniami jak ja. Jak na razie to odsiewam sam miał i ładuję go na noc do pieca a resztę niby frakcji groszku to spalam w dzień i wybieram popiół razem z kamieniami ;)

 

 

 

 

 

witam!!!

niestety, polska to kraj wielkich przekrętow.

w zeszlym roku kupilem dwie tony mialu rzekomo 1 gatunku,niestety 1/4 z tego zakupu okazala sie gruzem!!!oczywiscie prubowalem reklamowac, ale sprzedawca upieral sie ze to nie mozliwe i zaproponowal badanie na moj koszt. oczywiscie juz wiecej z tego skladu nie kupile, ale pz=rzez przypadek ostatnio zauwazylem ze moj ulubiony sprzedawca :P sprawil sobie calkiem nowa kruszarke do gruzu!!! (moze bedzie robil mial z wegla,np. z orzecha albo groszku?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z kruszarką to stary proceder..... od chwili gdy groszek zaczął drożeć do chwili gdy zrównał się z cenami węgla praktyka codzienna na składach.... orzech lub kostka szła na groszek.... Więcej niejednokrotnie ten robiony... był lepszy od groszku z markowej sortowni.... Ale to już kwestia węgla... a nie procederu zarabiania na tym.....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam po długiej przerwie :) . No felerny miał przewaliłem przez piec ale ile się przy tym naklełem, no ale pojechałem na ten skład węgla co zakupiłem owy felerny miał po próbkę miału no i mieli nową dostawę z tej samej kopalni co owy felerny i powiem że teraz palił się super. No ale i tak nie kupiłem go kupiłem w innym składzie po 440 za tonę i spala się super a po drugie jeden zasyp wystarcza na około 20 godzin. A na tamtym felernym składzie dalej miał był po 550 za tonę. I tak to jest jak ktoś się nie natnie i nie zabuli to się nie nauczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Zbychu, nie warto kupować bez sprawdzenia od razu pełnego zaopatrzenia na zimę. Najpierw należy zakupić kilkadziesiąt kg na próbę i dopiero po pozytywnej ocenie jakości spalania szybko zakupić odpowiednią ilość na sezon grzewczy. I najlepiej kupować w lecie - opał jest raczej suchy i przed corocznymi podwyżkami, które zawsze są przed samym sezonem grzewczym.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to ja już też wiem to ;) . Tylko że bajka była taka że ten felerny miał był z tej samej kopalni co ten super kupiony we wrześniu i tak samo wyglądał ja ten felerny zakupiony w listopadzie. A tym bardziej mam też kumpla który bierze z tamtego składu właśnie miał do opalania piecy w swoim zakładzie i u niego paliła się ten felerny miał super a u mnie była wielka kicha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.