Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Karlik i kamienie


andrejus17

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie odradzam zakupu Tego towaru!!! Masa kamieni i to nie małych. Dziś pierwszy zasyp i dwie zawleczki urwane. Dobrze że tylko tona tego jest. Wyleczyłem się z polskiego węgla. Wole w lokalnym skadzie kupic ruska za 200 zł taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retopal jak i greenpal paliły się wysmienićie ( zakupy z tamtego roku) Karlik zakupiony w grudniu zeszłego roku. Masakra. kocioł osmolony jednym dniu mam wiedzy sadzy niż po 2 miesiacu palenia retopalem. I te kamienie, modle się aby w nocy nie musiał latać do kotła zawleczke zmieniać. zdjecia zrobie jutro . 

Tak kupione z PGG

Ps. Wegiel dotarł jak zwykle wilgotny dlatego był suszony i workowany w worki jutowe. Suchy jak pieprz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadzę potwierdzam.Za wskazówki o kamieniach dzięki bo jeszcze do tej pory nigdy mi zawleczki nie zerwało a tak będę czujna.Szkoda wydanych pieniędzy na ten opał.Rozczarowała mnie jego kaloryczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam zarzutów do kaloryczności, przynajmniej na podstawie partii którą posiadam. Kamieni również nie stwierdziłem. Zdarza się jednak sporo sortymentu który mocno wykracza ponad deklarowane 25mm. 

Sadzę potwierdzają chyba wszyscy użytkownicy i z tym rzeczywiście jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karlik to totalne dno bt7dzi kocioł u mnie na rynnie nie dopala się w całości a wszystko inne spala się na pył dosłownie na pył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu kocioł wyglada jak miś z cieplutkim korzuszkiem. SADZAAAA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie (popiół) mam podobne, ale jeśli chodzi o sadzę to rezultat całkiem inny. Co to za kocioł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakich ustawieniach spalasz

15 godzin temu, xxyyzz napisał:

U mnie wygląda to tak.

20190129_182106.thumb.jpg.467d2eb76ff40ff054167686ddfb8460.jpg20190129_182135.thumb.jpg.86163ff23e955408fdcdac23256c877b.jpg20190129_182150.thumb.jpg.5e1f5c6b16a41764a94228e8ebbfe4c8.jpg

Dostawa z grudnia. Spala się na pył. Jak dla mnie sadzy dużo też nie ma.

Jakie masz ustawienia? Dmuchasz mocniej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie próbowałem już wszystkiego i dupa zbita.Inne eko spala na byle jakich ustawieniach.Myślałem,że jak podłącze nowy sterownik timel skzp 02 to zacznie chociaż spalać się w całości ale niestety.Może miałem pecha i przysłali mi cholera wie co,nie wiem co o tym myśleć.Jak czytam powyższe posty,że spala się dobrze i mało sadzy to nie wiem czy ze mną coś nie tak czy ja w innym świecie żyje...Ale to nie ważne kilka dni temu wsypałem ostatni worek sralnika albo zasralnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co jedyną wadą są kamienie. Po zmianie ustawień spala się nie najgorzej . Poprzednio był Retopal. Spalałem około 27kg na dobę . Karlik 22kg   i z uwagi na odwilż wciąż schodzi w dół. Przy temp 0 stopni sądzę że mozna zejść poniżej 20kg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Karlik na 4 z plusem, zaraz po piekarskim Skarbku, nie dopalał mi kocioł  węglików Karlika ale zmniejszyłem moc (mniejsze podawanie) i wszystko ok. Zero spieków, natomiast spieków Retopala nie ogarnąłem do dzisiaj. Kamyki zauważyłem w popiele, ale śladowe ilości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.