Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Średnica Rur Do Wężownicy Bojlera


pakoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jaka średnicę rur powinienem zastosować do połączenia wężownicy bojlera? Będzie to bojler pionowy 100L, oczywiście z własną pompą obiegową. 

Wyjście z kotła będzie Cu 28 później do trójnika i na poszczególne obiegi mieszkania (prawa/lewa strona) - Cu22 do pierwszego grzejnika, od niego Cu18 do drugiego, trzeci będzie zasilany jak każdy grzejnik Cu15.

Wszystkie grzejniki dolnozasilane, wszystko na jednym poziomie mieszkania.

 

Akurat zostanie mi parę metrów Cu15 jednak to stanowczo za mało? 

Bojler będzie w odległości kilkudziesięciu centymetrów od pieca. 

 

Pytanie jak dobrać pompy aby nie wyrzucały przez zbiornik przelewowy, który będzie tylko parę centymetrów wyżej niż bojler...

Oraz aby grzejnik w łazience pracował pełną mocą - drabinka 650x1800 więc będzie dość wysoko, jednak zaczyna się od samej ziemi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam, taka sytuacja, mam zamiar zrobić przeróbkę w swojej kotłowni, przezucam boiler z piwnicy (pompę powietrze-woda) na pierwsze piętro, mam zrobiony kolektor na 3 wyjscia z 1 calowych kształtek (ocynk), pompa na zasilaniu, zasilanie jednej strony fi28 (miedz) aż do pierwszego pietra później  zejście na 22 i do grzejników 10 tam jest 5 odbiorników ; druga linia zasilanie fi28(miedź) do pierwszego piętra dalej zejście stopniowo 22 i 10 znajduje się tam 6 grzejników i podłogowka kuchnia i łazienka!!  Doradzi ktoś czy zastosować również całe zasilanie boilera na fi 28??? Nie jest to za duże ani za małe ?? Nie mam żadnych trojdroznych, czterodroznych zaworów, wszystko na zwykłych kulowych, mam nadzieję że napisałem zrozumiałe i czytelnie. Proszę o komentarze!! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A naczynie otwarte to gdzie masz ? Jak na samej górze to do niego od kotła musi iść rura metalowa 1 cal. Więc tu potrzebna by była Cu28. Odgałęzienie od niej w bok do wężownicy zbiornika CWU to tak jak pisał Sambor wyżej wystarczy Cu18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.