Skocz do zawartości

shihan18

Forumowicz
  • Postów

    5
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia shihan18

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Witam! Od razu przeproszę za to, że umieściłem ten post na tym forum, ale myślę, że nie jedna osoba tu ma w tych sprawach spore doświadczenie. Jakieś cztery lata temu zakładałem prostą instalacje teściowej pompa w domu i rura pe 32 do studni z małym spadkiem w stronę studni, bo ponoć może się gdzieś zebrać powietrze i pompa przestanie pompować. Instalacja działa bezawaryjne już czwarty rok. U siebie też przygotowałem wykop do studni, ale niespodziewanie trafiłem na murek w ziemi którego ciężko będzie mi minąć ( dwa dni kopania a żeby go ominąć a nie bardzo mam na to czas a skucie go zajęło by mi kilka dni ). U siebie też chciałbym a żeby pompa działała bez awaryjne jak u teściowej i z tego co widzę na schematach rura PE powinna być ułożona ze spadkiem a tu widzę, że będę ją musiał po wyjściu z domu podnieś o jakieś 40 cm a potem już ze spadkiem ułożyć w stronę studni. Czy na tym "podniesieniu" nie wzbierze mi się powietrze i pompa będzie mi się zapowietrzać. Z góry dziękuje za odpowiedz
  2. Co do Valvex-ów kulowych to już po dwóch latach musiałem zacząć je wymieniać, bo jeden za drugim przeciekał. A jakiej firmy proponujecie te grzybkowe a żeby mieć święty spokój na lata?
  3. Witam wszystkich Kilka tygodni temu wpadł mi w ręce stary, ale mało używany zbiornik hydroforowy. Ze względu na to, że jest on w bardzo dobrym stanie pomyślałem sobie, że mogę go przerobić na boler tym bardziej, że zostało mi kilka metrów rury miedzianej miękkiej 22mm. Rurę tą włożę do zbiornika po przez wizjer służący do czyszczenia, natomiast wyprowadzenia zrobię po przez "wejście/wyjście" służące do podpięcia pompy i wyjścia wody na dom. Coś takiego widać na poniższym filmie ok 28 sekunda nagrania. Problem polega na tym, że nie mogę znaleźć takiej "złączki", bo nie wiem jak się zwie to coś :-(. Czy ktoś może podesłać mi link do takiej "złączki"?
  4. Tak każdy grzejnik będzie wyposażony we wkładkę termostatyczną i głowice. Wiem, że w takiej wkładce mogę wyregulować prędkość przepływu wody tak a żeby we wszystkich grzejnikach było w miarę "równo", tylko bałem się, że grzejniki na piętrze mimo, że będą zasilane z 20mm mogą trochę słabiej grzać. Grzejniki będą typu 11 wysokie na 600mm i długie na 1500mm (oczywiście nie wszystkie, bo część będzie trochę mniejsza). Kocioł będzie na paliwo stałe (miał) z podajnikiem tłokowym taurus gaur duo 18kw lub 25kw. Do zaworu 4d rury będą metalowe lub miedziane. Mam jeszcze kilka pytań: 1. Czy pompa GRUNDFOS UPS 25-40/180 wystarczy do tych wszystkich grzejników 10szt. + 2 drabinkowe łazienkowe (12szt.) jeśli kocioł będę miał w piwnicy a grzejniki na I piętrze? (różnica między kotłem a najwyższym grzejnikiem jakieś 4,5-5m) (tak na marginesie nie pisałem w poprzednim poście, że będę miał 12 grzejników żeby nie namieszać. 2. Jakiej średnicy zastosować komin do tego kotła?. Producent podaje, że średnica czopuchu to 16mm a wysokość komina min. 8m. Komin bedzie ceramiczny natomiast średnica to waham się pomiędzy 18 a 20cm tym bardziej, że już widzę, że komin nie będzie miał tych wymaganych 8m tylko jakieś 6-7m. Który z nich zrobi większy ciąg, bo z tego co się dowiedziałem to ten szerszy to prawda?.
  5. Witam! Właśnie kupiłem, dom z lat 70-dziesiątych. Dom do niedawna był ogrzewany eklektycznie (raczej tylko 2-3 pokoje), ale ja chce oczywiście zamontować centralne ogrzewanie i tu pojawia się mały problem. Pomieszczenia na piętrze są już wyremontowane natomiast na parterze dopiero będę wykańczał. Problem polega na tym, że nie mogę zrobić instalacji tak jak w rodzinnym domu tzn. jedna rura aquahterm 25mm wzdłuż korytarza i odprowadzenia z niej 16mm do każdego grzejnika podłogą i na piętrze tak samo, bo podłogi na piętrze są odnowione przez poprzedniego właściciela. Została mi tylko jedna opcja tzn. rurę 32mm stabi aquatherm z kotła doprowadzić na parter domu (z piwnicy) rozdzielić ją na dwie rury 25mm i puścić je (jedna główna 25mm przód budynku a druga na tył budynku też 25mm ): - "Głowna" rura 25mm przez salon do kuchni na parterze. Od tej głównej zrobić odejścia do grzejka w salonie i kuchni 16mm każda, natomiast odejścia od głównej 25mm na pierwsze piętro rurkami 20mm do grzejników w dwóch pokojach (każdy grzejnik na piętrze osobno rurka 20mm), druga główna na tylnie pokoje domu podobnie Teraz pytanie czy tak mogę to zrobić i czy to jest optymalne rozwiązanie?. Chodzi głownie o to a żeby wszystkie grzejniki grzały mniej więcej podobnie a nie jeden słabiej drugi mocniej Zastosowanie rurek grubszych przy podejściach do grzejników na piętrze o 4mm w stosunku do rurek na parterze powinno wyrównać prędkości przepływu wody przez te wszystkie grzejniki. Czy to będzie działać prawidłowo?, czy może macie jakieś inne pomysły?. Zaznaczam, że pokoje na piętrze są już odpicowane i nie wchodzi w rachubę jakieś kłucie w ścianach. Wywiercenie dwóch otworów w podłodze i przeciągnięcie ich po ścianie w remontowanej kuchni i remontowanym salonie to, żaden problem tylko te średnice. Z góry dziękuje z pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.