Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie Garażu


madmans1

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

 

Planuję podpiąć pod instalację domową nagrzewnicę 17KW z automatyką do ogrzewania garażu. Garaż będzie ogrzewany sporadycznie (tylko wtedy kiedy będę zmuszony coś dłużej dłubać więc pewnie ze 3-4 razy w sezonie grzewczym. Garaż ma wymiary długość 10m, szerokość 3m, wysokość 2,5-3,5m. Mam pytanie następujące zeby nie ciągnąć dodatkowych rur od pieca (względy estetyczne w domu) chciałbym zrobić odejście przy najbliższym grzejniku. Problem jest taki że średnica rury przy grzejniku to jest mniejsza od średnicy nagrzewnicy. Długość przyłącza od tego grzejnika do nagrzewnicy wynosiłaby około 4m. Czy takie przewężenie byłoby bardzo odczuwalne w pracy nagrzewnicy w mim konkretnym przypadku czyli nie w pracy ciągłej tylko sporadycznie? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Opublikowano

niestety takiem mocy tak nie podepniesz ,albo wyprowadzisz nowy obieg z kotłowni albo pomyśl nad innym rozwiązaniem dla tak sporadycznego ogrzewania

Opublikowano

Prościej byłoby kupić nagrzewnicę olejową z odprowadzeniem spalin.

Opublikowano

WItam

 

Dziękuję za odpowiedź, ale czy można mi to trochę bardziej wyjaśnić (rozwinąć). Co by się działo gdybym tak podłączył? Nie grzałoby wogóle czy bardzo słabo? Dla Fahowców z dziedziny ogrzewania pewne rzeczy są oczywiste a dla mnie nie dlatego prosiłbym o dokładniejsze wyjaśnienie. Z góry dziękuję i pozdrawiam

Opublikowano

o ile by grzało to z max mocą 5kW ale prawdopodobnie by padło ogrzewanie na pozostałych grzejnikach

Opublikowano

Witam

 

Czyli jak bym chciał z kotłowni wyprowadzić nowy obieg, a nagrzewnica ma przyłącze 1/2`` to przyłącze też mam zrobić takimi rurami czy większymi?

 

Pozdrawiam

Opublikowano

Ogrzewanie sporadyczne, więc pojawia się kwestia ewentualnego zamarznięcia wody w nagrzewnicy, co równa się jej zniszczeniu. Zalewanie glikolem to kolejne koszty i utrudnienia.

Pomyśl o ogrzaniu garażu prądem lub olejem i skonfrontuj to z tą "sporadycznością".

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.