Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sznur Szczelinowy


lazialo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem wymienić sznur szczelinowy w drzwiczkach CO piec ogniwo biecz 16 kw zmierzyłem głebokość dziury i wyszlo mi 8mm wiec kupiłem sznurek w castoramie 10mm na wszelki wypadek ale jak przyszedłem do domu okazało się że sznurek chowa sie do środka i ma luz wiec wychodzi że jest za mały jest to możliw(chyba musi być 12mm)czy jest możliwośc wypełnienia tej szczeliny sylikonem +1200 C i wlepienie w niego tego sznurka żeby troszke go wycisło ku górze??

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,to chyba logiczne że gdy głębokość "rowka" wynosi 8 mm to sznurek musi wystawać i to dużo aby szczelnie docisnąć drzwiczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życie nie jest warte oszczędności. Dziurką wszelkie gazy polecą i możesz się otruć. Kup sznurek taki jak potrzeba, może zadzwoń do serwisu i powiedzą jaki ma być. Jak swój wymieniłem, to nie mogłem drzwiczek domknąć przez pół godziny, w końcu jakoś na chama się dało, teraz jest poprawnie. A kupiłem sznur taki jak rekomenduje producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomoc , poszukam na "domer" bo allegro i castorama ma tylko 12mm najgrubszy sznurek (zmieniłem na szczeliwo i znalazłem grubsze)

 

a wymieniał ktoś może sznur w tak starym piecu i mógłby doradzić jaki to wymiar jest//

 

a mam jeszcze jedno pytanie gdzieś słyszałem że zamiast sznurka można stosować silikon próbował ktoś może??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast sznurka można stosować silikon próbował ktoś może??

Najlepszy jest sznur. Jak dba się o czystość przylg to powinien wytrzymać wiele lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomoc , poszukam na "domer" bo allegro i castorama ma tylko 12mm najgrubszy sznurek (zmieniłem na szczeliwo i znalazłem grubsze)

 

a wymieniał ktoś może sznur w tak starym piecu i mógłby doradzić jaki to wymiar jest//

 

a mam jeszcze jedno pytanie gdzieś słyszałem że zamiast sznurka można stosować silikon próbował ktoś może??

Wpisz ten adres do zobaczysz czy allegro ma tylko 12mm.

 

http://allegro.pl/listing/listing.php?string=sznur+uszczelniaj%C4%85cy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Właśnie kupiłem taki 12mm  żeby po 14 latach wymienić w Ogniwie, ale to drogie, ponad 16zł metr, sprawdzę jak pokrywa się teoria z praktyką :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.