Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co To Za Zawór Przecieka?


krystian899

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakiegoś czasu przecieka mi ten zawór co na zdjęciu kapie z niego gdy pracuje pompa cwu dogrzewająca bojler. Gdy załącza sie pompa cwu to dopiero zaczyna kapać po jakimś czasie ok 20min gdy zostaje ok 2 stopni do temperatury zadanej bojera zmiana temperatury na sterowniku nic nie daje aktualnie mam 45 stopni po zmianie na 40 wyglądało to tak samo zauważyłem gdy kapie i puszcze ciepła wodę w kranie to przestaje kapać zamknę kran to na nowo kapie gdy dogrzeje bojler pompa cwu stanie to kapie jeszcze przez jakiś czas ok 5min i przestaje? Co to za zaworek mi sie wydaje ze chyba bezpieczeństwa jaką on ma fachową nazwe i co z tym zrobic wymienić na nowy? Jak tak to gdzie go dostane jak on sie nazywa i ile takie cudo kosztuje kupic ten sam jak co czy jakiś mocniejszy np?  

post-43561-0-86459800-1385057160_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @staran ma rację tam brak naczynia przeponowego do zimnej wody - np 10- 12l/ 10bar, koniecznie do kontaktu z wodą pitną.

Tak jak masz teraz może doprowadzić do uszkodzenia bojlera przez nadmierny wzrost ciśnienia.

 

Naczynie wygląda tak http://allegro.pl/naczynie-przeponowe-reflex-cwu-12l-10bar-i3652467280.html

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz tak mam prawie 2 lata podłączone to tak nrazie ten zawor puszcza a moge to naczynie podłaczyc w ogole bo myslałem ze zbiornik wyruwnawczy spełnia to zadanie to centralne i bojler wszystko mam podłaczone razem do pieca sterowane zaworem 4d w sumie 3 pompy 2 pracuja razem 1 do ogrzewania 2 do podłogowki i 3 cwu gdy dogrzewa bojler tamte 2 gasna i włacza sie ta 3 tak ustawiłem na sterowniku do tego mam mieszalnik zeby od razu ciepła leciała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt to miałeś w linku - ok 150-250zl

Podłączasz na trójniku pomiędzy zaworem odcinającym , kapiącym zaworem i bojlerem.

Nasz instalację w PP to bez problemu skrócisz doprowadzenie i pomiędzy zawór odcinający wstawisz trójnik na naczynie a dalej "kapiący zawór" ;)  i do bojlera.

Nie może być podłączone na wyjściu z bojlera, tylko na wejściu bo to do wody zimnej.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.