Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przecieki Na Nowych Laczeniach


brajdak

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie problem banalny dla wiekszosci ale ja zabawe w hydraulike dopiero zaczynam. Bylem zmuszony wyniesc naczynie zbiorcze o 3m wyzej i dodac odpowietrzniki nad grzejnikami. I tu narodzil sie problem. Ladnie wycialem rurki, zagwintowalem, nakrecaja odpowietrzniki dawalem na gwint taka biala tasne do uszczelniania polaczen. Problem polaga na tym ze gdy napelnilem wszystko woda w 2 odpowietrznikach widze delikatny przeciek na polaczeniach. Przeciek taki ze wydostaje sie tak moze jedna kropelka na 30 - 50 minut. czy moge miec nadzieje ze to jakos zajdzie czy sie ustoi? Czy niestety bede musial spuszczac wode i od nowa uszczelniac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Obawiam się, że nie zajdzie tak szybko.

 

Jak skręcasz gwint, to od razu się czuje czy będzie przeciekał czy nie.

Tak jak wspomniał kolega, na pakułach siedzi najlepiej.

Czasem trzeba jednak gwint zszorstkować.

Nawet używając nić loctite szorstkowanie jest obligatoryjne.

Zobacz tutaj:

http://loctite55.pl/?FOLDERID=18473

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Obawiam się, że nie zajdzie tak szybko.

Nie daj sobie wmówić teflonu na ostre gwinty-to raczej do plastikowych złączek, najlepiej o profilu okrągłym (szczególnie nie whitworth 55st)! Sparzyłem się na tym już w czasach, gdy robiłem w US&Kanadzie hydrę jako student. Te modne tam (w latach 70tych) pakunki zupełnie się nie sprawdziły do gwintów nacinanych w montażu i zastąpiono je nicią dedykowaną, a u nas ekologia lniana króluje od zawsze...

 

Pakuły LNIANE , konopne to tylko nierówny erzac ew. na duże gwinty pow 1" ! Natomiast zamiast coraz kosztowniejszej pasty czy coraz rzadszegoohmy.gifpokostu stosuję z powodzeniem od paru lat preparat Fluidol do przekrojów zamkniętych, którego zapasy pozostały mi z czasów profesjonalnej acz podziemnejunsure.gifkonserwacji samochodów prowadzonej za Jaruzelacool.gif -chyba mi wybaczy! Jest antykorozyjny (Fluidol oczywiście), ładnie wonieje (to mieszanina wosków mineralnych) - a połączenie nie zapieka się i zawsze jest możliwe powtórne skręcenie kształtek.

Spróbuj upuścić wody tylko do wzmiankowanych odpowietrzników - podstaw michę w najniższym punkcie do przeróbki, poluzuj, i spuszczaj aż przestanie kapać - wtedy wymień pakunki na klasykę jak wszyscy radzimy, i nie będziesz żałował!

PozdrA.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolega ADAMASZ powinien nadal pozostać na emigracji(moim skromnym zdaniem oczywiście)

Konopie działają i będą działać jeszcze długo nawet powyżej 1'

Życzę smacznej herbaty z FLUIDOLEM.

Dzięki za serdecznościtongue.gif, jak widzę pijasz sobie wodę z CO bo o CO to jest wątek - smacznego. A emigrację wybiorę jak w kraju większością będą tacy mądrale jak tybiggrin.gif.

Żegnam ozięble choć w upały - A.

Edytowane przez adamasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.