Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa C.o. - Energooszczędna Grundfos, Wilo Czy Lpf


Remi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Tak się zastanawiam czy nie kupić coś z rodziny Wilo i mysle teraz czy nie wybrac Yonos Pico i wypróbować inna firmę niż Grundfos :) Co do kosztów za ile się zwróci w sumie sie zobaczy ile będzie ciągła prądu :)

 

Mam nadzieje ze kupując Wilos nie zrobię błędu co do wyboru :)

Posiadam dwie pompy yonos pico, jedna pracuje w instalacji grzejnikowej druga w podłogowej. Odpowiednio ustawione w/g dp-c i dp-v po kilku dniach prób i błędów. Max pobór prądu do jakiego mi się udało zejść bez pogorszenia parametrów ogrzewania to 20 W.

Koszt zakupu to 490 pln sztuka, jestem zadowolony z jej pracy, niema szumów w instalacji (nawiasem mówiąc nieco rozbudowanej)szybko reaguje na zamykające się termostaty,posiada funkcję automatycznego odpowietrzania, ustawiamy wysokość podnoszenia co też ma wpływ na zużycie prądu. Moim zdaniem lepiej to wszystko ze sobą współpracuje niż w przypadku alfy 2 którą testowałem kilka dni.

 Zamierzam jeszcze wymienić pompy cwu i łądującą bufor

  • 3 lata później...
Opublikowano

Witam .Mam pytanie odnośnie pompy CO,która muszę wymienić.Posiadam pompę grundfosa 25-60 ,.Dom 200 m-parter ,pierwsze piętro i poddasze.Kaloryfery bez termostatów, 190 żeberek ,dwie drabinki w łazienkach i dwie podłogówki w łazienkach.Instalacja CO nowa i wszystko to działa na jednej pompie.Wszystko chodzi mi na drugim biegu ,a kiedy załączam na pierwszym to niektóre grzejniki na poddaszu działają jak im sie chce ,raz jest dobrze ,a raz żle.Chciałem wymienić pompe na grundfosa lub wilo energooszczędną.Z tego co czytałem to wiekszośc instlatorów montuje w domach pompy 25-60 i są one przewymiarowane.Czy

jeśli kupię np 25 -40 to moge mieć problem ,czy raczej nie ryzykować i kupić np taką jak była 25-60

Opublikowano

  Dziękuję za odpowiedz.Stara pompa na pierwszym biegu nie wyrabia ,a na drugim jest OK.Byłem w markecie  budowlanym(pomijam nazwę) i tak naprawdę nikt nie umiał mi doradzić ,usłyszałem to samo co z kotłem ,że lepiej żeby był zapas bo mogę potem płakać.

Opublikowano

A jak odniesiecie sie do żywotności pompy elektronicznej ustawionej na autoadapt  i jej prace cykliczna .

Pytam bo słyszałem opinie że niby elektronika siada w takich pompach przy częstym załączaniu i wyłączaniu 

Opublikowano

Nie wiem jak z żywotnością - najstarsze , które montowałem mają już ponad 8 lat.

W 1 pasła elektronika w ciągu 3 miesiąca działania - wymiana na gwarancji.

Opublikowano

Ja mogę szczerze polecić pompy Wilo stratos pico. Mam dwie 25-60, jedna na grzejniki druga na CWU, niektórzy spytają dlaczego taka duża na CWU, odpowiem - bo była w podobnej cenie a posiada spory zakres regulacji. Mam trzy kondygnacje w domu i Stratos pico na grzejniki daje rady nawet na ustawieniu podnoszenia 1m, a zużywa wtedy jedynie 8-9W. Na CWU mam 0,5m ustawione tylko dlatego że mniej się nie da, pobór 4-5W. Stratos Pico pokazuje pobór mocy w danej chwili oraz sumę pobranych KWh, a także przepływ wody w metrach sześciennych. Jest warta swojej ceny, ja za obie plus Wilo star Nova Z zapłaciłem 1350zł. Polecam

Opublikowano

czyli rozumię że po zamontowaniu pompy wilo stratos ustawiamy podnoszenie  , obserwujemy i regulujemy metodą prób ?Nie ma czegoś takiego  ze możemy ustawić sobie prędkość np na 1 ,2,3.Mógłbyś opisać co robimy ,pierwsze czynności po montażu.

Opublikowano

Witam .Tak jak koledzy z forum sugerowali kupiłem i zainstalowałem pompe Grundfos alpha 2L (ponieważ na grzejnikach nie posiadam termostatów)Włączyłem ja na trzeci bieg ,pochodziła parę minut słychac było z niej przelewania które ustały.Przełączyłem ja na PP2 i zostawiłem .Po około 2h zaczęła głosno chodzić .Czy możliwe że się zapowietrzyła ?.Odpowietrzniki mam na każdym piętrze na rozdzielaczach ,a także na wszystkich grzejnikach na poddaszu.Stara pompa takich odgłosów nie wydawała.Instalacja CO otwarta.

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano

Koledzy czym różnią się te pompy;

WILO POMPA OBIEGOWA STRATOS PICO 25/1-4 25/40 AUTO

 

Grundfos pompa ALPHA 2 25-40 obiegowa do c.o.

 

Oczywiście oprócz producenta ceny są porównywalne.

Opublikowano

Niczym. Obie mają adapt i te same parametry podnoszenia. Różnią się tylko sterowaniem wyboru parametrów pracy i ich wizualizacji. Wilo ma klikające pokrętło i duży wyświetlacz ciekłokrystaliczny, a Grundfos postawił na mini wyświetlacz segmentowy dwupozycyjny i przyciski wyboru. Rzecz gustu co się komu bardziej podoba. Wilo pozwala na dobór wysokości podnoszenia w skoku 0,1m, a Grundfos w skoku co 1/3 zakresu. Wilo ma funkcję "automatycznego" odpowietrzania pompy, a Grundfos ma dodatkowo możliwość wskazania aktualnego przepływu w m3/h.

 

Wizualnie wygląda to tak:

 

post-18583-0-12737700-1503686666_thumb.jpg

 

post-18583-0-60190300-1503686677_thumb.jpg

 

Szczegóły: 

http://pl.grundfos.com/content/dam/GPL/Dokumentacja/Instrukcje_montazu/ALPHA2_Nowa%20-%20Grundfosliterature-4347878.pdf

http://www.wilo.pl/fileadmin/pl/Instrukcja_Wilo-Stratos_PICO_2013-11-15_.pdf

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.