Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niska Temperatura Po Załączeniu Pompki


byGucio

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Temperatura na piecu spada mi do 40C po załączeniu pompki od ogrzewania podłogowego (cały parter). Na piecu ustawiona jest temperatura 50C. Żeby podnieć temperaturę do zadanej piec potrzebuje około 5h nieustannej pracy.

 

Mały opis instalacji:

Piec ok 27kW, znajduje się w osobnym garażu. Zastosowany jest zawór czterodrogowy na ogrzewanie poddasza (7 grzejników+ podłogowe w łazience)- pompka chodzi 24h. Zawór 3 drogowy na podłogówkę parter pompka sterowana, załącza się około 6 by podnieść temperaturę w mieszkaniu do około 23C.

Bojler 120l pompka działa 24h.

 

Ustawienia na piecu:

Piec z podajnikiem ślimakowym na eko-groszek

 

sterownik geco G403-po2

 

50C temperatura zadana

19s czas podawania

166s czas postoju

10min czas pomiędzy przedmuchami w stanie podtrzymania

50s opóźnienie wyłączenia wentylatora w stanie podtrzymania

dolna histereza 2C

 

Klapka na wentylatorze otwarta około 1,5 cm, przysłona na komin 20% otwarta

 

spalanie w miarę dobre, tworzą się czasem lekkie spieki.

 

 

no i moje pytanie

Jak ustawić wszystko by temperatura po załączeniu pompki na podłogówkę nie spadała do poziomu 40C?

 

pozrdawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś, że podłogówka ma swój zawór 3D. Czy to termostatyczny czy do podłączenia siłownika to ma możliwość ręcznej nastawy temperatury wody po zmieszaniu czyli to co idzie w podłogę. Termostat wyłączający pompę podłogówki to porażka. Podłogówka posiada dużą bezwładność i potrzeba dużo czasu by ją ruszyć. Dlatego masz tak gwałtowny spadek temperatury bo przegrzewasz podłogę by szybko nagrzać pomieszczenie. Wystarczy zrobić jak pisałem na wstępie: włączyć pompę na stałe i wyregulować temperaturę wody za zaworem 3D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termostat pokojowy który steruje pompą od podłogówki nie jest dobrym rozwiązaniem z uwagi na bezwładność podłogówki

 

masz dwie opcje:

pompa włączona 24h i sam sterujesz temperaturą która idzie w podłogę

siłownik na zawór 3d ze sterownikiem pogodowym który sam dobierze odpowiednią temperaturę w zależności od wawónków zewnętrznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sppz.jpg

 

dy51.jpg

 

zdjęcia podglądowe instalacji, czerwone linie- woda z pieca, niebieskie powrót

 

a na drugim zawór 3D

rozumiem że to 3d od podłogówki pokaż reszte instalacji bo już wiem gdzie jest błąd ale fotki nastempe sa potrzebne rur pod rozdzielaczem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i zaciagą ciepła wode z pozrotu zamiast z podłogówki i tym sposobem nie możesz zejść poniżej 35st a jak będziesz miał wyższą temp zasalania na kotle to ta temperatura będzie jeszcze wyzsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam sobie możesz regulować później jak już mieszcz będzie dobrze pracował na razie to ten problem musisz rozwiazac poprzez macanie ,weź zobacz jaka rura jest od podłogówki orwazu w rozdzielaczu na powrocie ,i zobacz czy przed zaworem jest taka sama i macaj i szukacj co się dzieje że na pewno do zaworu dochodzi cieplejsza niż wychodzi z podłogówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temperatura wody z powrotu z podłogówki zaraz po rozdzielaczu jest zimna tzn. by trzeba było mieszać z ciepła by uzyskać temperaturę około 30C, ale za zejściem podłogówki do powrotu jeszcze jest podłączony powrót z bojlera temperatura porównywalna do temperatury wejściowej do bojlera, i dopiero idzie na zawór 3D a reszta idzie dalej i zostaje podłączony powrót z poddasza i dopiero na piec, wiec temperaturę podgrzewa mi powrót z bojlera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz i już wiesz gdzie koniecznie trzeba dokonać przeróbki żeby nie rozwalić podłogówki i ta przeróbka jest dość pilna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dom wybudowany gdzieś 7-8 lat temu i do tej pory wszystko śmigało w zeszłym roku był założony termostat a tak to pompka była ręcznie załączana (zeszłej zimy nie zauważyłem takich wahań temperatury, no i czy mógłbym zasilać podłogówkę tylko z powrotu albo ewentualnie delikatnie dodać cieplejszej wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dom wybudowany gdzieś 7-8 lat temu i do tej pory wszystko śmigało w zeszłym roku był założony termostat a tak to pompka była ręcznie załączana (zeszłej zimy nie zauważyłem takich wahań temperatury, no i czy mógłbym zasilać podłogówkę tylko z powrotu albo ewentualnie delikatnie dodać cieplejszej wody

niee masz prawdziwy mieszacz podłącz go jak trzeba to tylko jeden trójnik kawałek rurki i będzie git
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.