Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomocy-Przeróbka Instalacji


keradP

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebne zawory zwrotne masz na rysunku. Przed zaworem 4D nie jest potrzebny, a jak założysz to nic się nie stanie.

Reszta zaworów zwrotnych montujesz bezpośrednio za pompami.

Bypassy nie potrzebne. Za ewentualne częściowe rozładowanie kotła przy zaniku napięcia odpowiada zawór różnicowy nad kotłem, a i przez pompy trochę się rozejdzie.

Do pompy kotłowej wystarczy najprostszy ster z czujnikiem, może być analogowy. Może też być zwykły termostat bimetaliczny przylgowy lub z kapilarą (50-60 zł).

 

To co ci wyrysowałem wyżej to jednak trochę partyzantka. Radziłbym mieć na uwadze przerobienie naczynia przelewowego przy najbliższym remoncie wyższych kondygnacji.

 

Zapytam jeszcze z ciekawości, jakiej średnicy masz 4D i mały obieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie "kiminero" za konkretną odpowiedź średnica moich rur to 28mm czyli 4d pewnie 1cal jak dobrze pamiętam jeżeli chodzi o te nieszczęsne naczynie to wiem że powinienem przerobić tak jak potrzeba instalator tak to zrobił niestety a ja wtedy kompletnie nie znałem się na tym i tak zostało chociaż działa bo wiele razy zagotowalem(odkładając drewno na ruszt i chyba tylko tak ten piec mozna zagotować) i wszystko ok naczynie ładnie zbierało martwi mnie tylko taka sytuacja kiedy nakładę drewna zawor się zamknie i wtedy chyba tylko wtedy może być problem dlatego wpadłem na pomysł że wyprowadzenia rury tak jak na moim rys 3 i połączenia jej z zasileniem omijając w ten sposób 4d w razie zagotowania przy zamkniętym zaworze pójdzie rurą na dom i myślę że tak to w tym roku zostawię co do zaworu zwrotnego przed 4d to tylko z myślą żeby przy włączeniu pompy cwu nie zasysala mi wody z obiegu.Dzięki za pomoc pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanie odn. naczynia wzbiorczego czy musi być ono w najwyższym punkcie instalacji bo tak sobie mysle ze jeżeli spiepszyli mi to naczynko to może wyprowadze RB z pieca i dam naczynie pod sufitem w garażu będzie ok? tylko wtedy nie będzie w najwyższym punkcie bo zostaje inst na piętrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.