Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Podobnie jak i ci od peletu. Czy ty myślisz, że każdy tak jak kol Sambor może pochwalic się srednim wynikiem ( jak dobrze pamiętam) 14,5 MJ/kg. Jak żle to niech mnie poprawi. Na zredukowanej mocy lub ciąglych rozpalania można i 11-12MJ nie wyciągnąć. Nie każdy ma bufor wiedze o rzeczywistej osiąganej sprawności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak i ci od peletu. Czy ty myślisz, że każdy tak jak kol Sambor może pochwalic się srednim wynikiem ( jak dobrze pamiętam) 14,5 MJ/kg. Jak żle to niech mnie poprawi. Na zredukowanej mocy lub ciąglych rozpalania można i 11-12MJ nie wyciągnąć. Nie każdy ma bufor wiedze o rzeczywistej osiąganej sprawności.

 

Wynik 14,5 Mj/kg to przy dobrym pellecie np Lava Stelmetu, jak szukałem tańszego dostawcy to na niektórych pelletach nie mogłem osiągnąć 10MJ/kg

 

Ale powiem tak bez ciepłomierza bym nie otrzymał takiego wyniku - tu nawet decyduje bieg w pompie., bardzo przydatny jest zamontowany RCK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Na dzień dzisiejszy stoje przed wyborem kotła. Wcześniej była opcja ekogroszku i kotła SAS multi 17kw. Ponieważ jednak skłoniłem się do pelletu powstał ponownie temat wyboru kotła. W SASie jest możliwość wyboru kotła MULTI z palnikiem do pelletu. Bardzo bym prosił o opinię tego kotła, ewentualnie jakieś inne rozwiązanie.

Z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam

Na placu boju pozostaje u mnie LAzar, Kostrzewa twin dobra cena i spoko palnik, Gren Eg Pellet i biawar pellux. I szczerze to juz kota mozna dostac od wybierania, Lazar sie walił ale podobno sie poprawił, Kostrzewa serwis cienki ale jam mam do serwisanta autoryzowanego 15 km tylko, Gren fajny pełen automat n, nawet czyszczenie,cene dostałem na niego jeszcze jeszcze. Kostrzewa twin 16 -7700, gern 15 -12400, lazar 21- 11200, ceny netto na 8%vat doliczyć by trzeba. Co tu Wybrac Panowie???!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

 

to poszukam mebsa, ja chyba wybieram pomiedzy lazarem a kostrzewa, co lepsze to juz sam niewiem.

 .... no i na czym staneło?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

A zobacz sobie też dwa ciekawe rozwiązania z zintegrowanym koszem na pellet u Cichewicza ( www.cichewicz.pl )

 

http://www.cichewicz.pl/kociol-pelletowy-hydro-20-1

 

http://www.cichewicz.pl/kotly-peletowe-compact-pel-let-8-20-kw

 

 

Oba 5 klasa emisji, sprawność pow 90 %, z głęboką modulacją mocy - zajmują naprawdę miejsce jednej europalety, takie lodóweczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecił bym z czystym sumieniem EG PELLET firmy GREŃ.
Swego czasu produkowali kotły firmie KOSTRZEWA bo nie prowadzili jeszcze wtedy sprzedaży krajowej,wszystko szło na export.
EG PELLET to pełny automat.Sprawność 94%.
Gruntowne czyszczenie kotła 1 raz w roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.