Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mała Łazienka W Bloku - 1 Grzejnik Z Grzałką Bez Co


lukaszlysy

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

jestem nowym uzytkownikiem i od razu przechodze do pytania.

 

mieszkam w bloku, akurat koncze remont lazienki i pojawila sie kwestia grzejnika - ladnego ale i takiego ktory podsuszy troche reczniki.

 

z racji tego ze akurat w mojej klatce nie ma rur co w lazience, a wczesniej byla nascienna nagrzewnica elektryczna zakupilem grzejnik i grzalke elektryczna.

 

znalazlem i kupilem

http://puresun.pl/la...r-op-94-40.html

do tego grzalka

http://puresun.pl/he...jnik-300-w.html

 

na razie nie mam jeszcze grzalki, grzejnik juz widzialem jak wyglada (ale okazuje sie ze w 21 wieku nie jest latwo przeslac towar o odpowiednim kolorze i odpowiednio zapakowany wiec grzejnik krazy miedzy mna a dostawca :] ). ale ogolny wyglad ok

 

ogolnie nie mialem zbyt duzego budzetu wiec po prostu musi to starczyc.

lazienka to pomieszczenie 140 x 210 x 250

 

no i teraz pytanie co tu wlac aby bylo dobrze, nie cieklo, nie bylo korozji i wogole bylo bezoblugowo ?

grzejnik ma pojemnosc 4,6 litra, wiec kupilem na razie banke 5l glikolu etylenowego z hurtowni chemicznej (w castoramie tak mi doradzono).

raczej jest mala szansa ze temperatura w zimowych porach bedzie spadac ponizej zera, wiec pytanie czy moge taki glikol zalac sam, czy moze troche rozcienczac z woda.

a jesli woda to czy demineralizowana czy moze np taka przefiltrowana przez filtr z dzbanka brita ?

 

z gory dziekuje za ewentualne odpowiedzi i przepraszam za chaos w pytaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Masz napisane w swoim własnym linku, że do tej grzałki ma być "woda lub mieszanina wody z glikolem".

Najpierw się trzeba było tu zapytać a potem w castoramie (co za koleś tam doradza, chyba na haju konkretnym).

Po co do tego glikol?

Normalną wodę wlać i będzie ok.

Z glikolem to same problemy mogą być, jak już się stosuje mieszanki z wodą to trzeba jeszcze inhibitory korozji zastosować itd. itp.

Chyba ten budżet to miałeś jednak za duży...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zatem mam do sprzedania 5 litrow glikolu za 65 pln w lodzi ;) no faktycznie lepiej bylo najpierw spytac.

No to teraz woda. Demineralizowana czy kranowka. Kranowka w lodzi nie jest zla ja ja pije przelana tylko przez dzbanek brity (usuwa miedz i cos tam jeszcze). Nada sie taka ?

I w jaki sposob napelnic grzejnik czy wlac zagrzac i dopiero pozniej zakrecic korek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napełniasz przez górny korek za pomocą lejka, zwykła kranowa wystarczy, jak chcesz lepiej to weź przegotowaną kranówkę..

W górnym korku powinien być odpowietrznik - odkręcasz go i podgrzewasz grzałką,

A następnie zamykasz na gorąco odpowietrznik.

 

Pozdr.

 

PS W przypadku braku odpowietrznika należy podgrzać bez korka a następnie zakręcić korek przy gorącym grzejniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.