yorkfield123 Opublikowano 9 Marca 2013 #1 Opublikowano 9 Marca 2013 Witam, ma ktoś ten kocioł lub jakieś opinię o nim? W ciąż nie zakupiłem kotła a przy poszukiwaniach natknąłem się na niego. Mogę go zakupić z żeliwnym rusztem ruchomym za 2400 zł. Czy to dobra cena? Czy nie będzie z nim jakiś problem?
Rafal71642 Opublikowano 9 Marca 2013 #2 Opublikowano 9 Marca 2013 Witam Więc tak, w kotle nie ma dolotu powietrza wtórnego, co wg mnie dyskwalifikuje kocioł, po za tym, czyszczenie takiej ilości opłomek w wymienniku może być dość upierdliwe i pracochłonne. Pozdrawiam Rafał
yorkfield123 Opublikowano 9 Marca 2013 Autor #3 Opublikowano 9 Marca 2013 Więc w takim razie czym jest tajemniczy element oznaczony nr 7? http://www.zgoda-wieprz.pl/!data/attachments/przekroj_ksgw.jpg, Aktualnie nie jestem w stanie zobaczyć go na żywo więc nie wiem czy 11kw ma taki wymiennik jak na rysynku (te rury, myślę że przy takiej mocy ich nie będzię). Proszę o dalsze opinie.
janklos12 Opublikowano 9 Marca 2013 #4 Opublikowano 9 Marca 2013 nie jestem pewny czy ten szkic jest aktualny http://forum.info-og...gw/#entry116131 kol Ast pisze o szczelinie więc juz nie taki dolniak
emus Opublikowano 9 Marca 2013 #5 Opublikowano 9 Marca 2013 w kotle nie ma dolotu powietrza wtórnego, Jest oznaczony jako 7 na rysunku przekroju. Przed zakupem kocioł trzeba zobaczyć w sklepie. Cena 2400 za kocioł z ruchomym rusztem jest poniżej ceny fabrycznej podanej na stronie internetowej producenta. Przypuszczam że firma instalatorska kupi go taniej, bo ma tylko8% VAT
Rafal71642 Opublikowano 9 Marca 2013 #6 Opublikowano 9 Marca 2013 Witam Przepraszam za to powietrze wtórne, mój błąd, po prostu spieszyłem się i szybko rzuciłem okiem, na szkic na stronie producenta, i nie zauważyłem elementu nr 7, jeszcze raz sory za wproawdzenie w błąd. Pozdrawiam Rafał
Ziolek512 Opublikowano 6 Kwietnia 2014 #7 Opublikowano 6 Kwietnia 2014 Witam wszystkich. Odświeżę trochę temat bo interesuje mnie własnie taki kociołek ale patrząc na zdjęcia to chyba nie widzę możliwości czyszczenia tylnego kanału odprowadzania spalin czy się mylę?? Może ktoś mi powiedzieć jakie są wymiary komory zasypowej??
Szwarc Opublikowano 7 Kwietnia 2014 #8 Opublikowano 7 Kwietnia 2014 Zgadza się, ten pionowy kanał jest b.trudno czyścić. Ale jest to kanał, w którym jest szybki przepływ dopalających się gazów i przy prawidłowym paleniu bez smolenia nie ma problemów z osadzaniem się czegokolwiek. A nawet gdyby, to właściwy odbiór temperatury i tak następuje w dość wydajnym wymienniku z opłomkami. Wymiary komory zasypowej 11 kw to: 180x180x około 300 mm.
Ziolek512 Opublikowano 7 Kwietnia 2014 #9 Opublikowano 7 Kwietnia 2014 Bardzo mała ta komora zasypowa, o przepalaniu go drzewem w chłodne wieczory to nie bardzo się nadaje? W moim regionie to każdy pali drzewem i ja też miałem taki zamiar bo jest raczej tanie, brzoza m3 110zł plus porżnąć i porąbać ale kotły typowe na drzewo są drogie wiec czytając w internecie zdecydowałem się opalać węglem. Dopiero postawiłem dom 122 m2 powierzchni do ogrzania, 82 żeberka aluminiowe + 60m2 podłogówka, ocieplony styropianem 12 ściany i strop, podłoga 10 cm z wiec za dużego pieca też nie postawie. W tym temacie to jestem zielony bo całe życie mieszkam w bloku i z piecem nigdy nie miałem do czynienia. W mojej okolicy w sklepach wszystkie piece są górnego spalania wiec nawet nie mam jak pooglądać ich z bliska. Jedynie firma http://piecekapi.pl/ ma na miejscu piec DS. Z chęcią bym z jakiś rad skorzystał. Dodam że ten piec Zgoda to też bym musiał na internecie zamawiać.
rafaltd Opublikowano 8 Kwietnia 2014 #10 Opublikowano 8 Kwietnia 2014 Witam Ziomka Bez bufora lepiej zapomnieć o paleniu drewnem w ocieplonym domku. W małych mocach do palenia węglem ciężko coś sensownego znaleźć a do drewna to całkiem lipa. Przy ocieplonym domku spokojnie można wstawić dobrego górniaka i przepalać raz dziennie węglem. DS też będzie wymagał podobnej czasochłonności w ciągu dnia.
Ziolek512 Opublikowano 8 Kwietnia 2014 #11 Opublikowano 8 Kwietnia 2014 Czyli mam rozumieć że nawet piecem DS wystarczy rozpalać tylko raz dziennie przy ocieplonym niewielkim domku i nie wielkich mrozach?? Piec GS z tego co wyczytałem chyba można trochę większej mocy niż DS a co za tym idzie większa komora i dłuższy czas pracy na jednym zasypie paląc oczywiście od góry. Więc może warto się rozejrzeć za piecem GS? a tego u nas pełno Defro, Zębiec, Semrau, Drewmet, Moderator, Kamen, Stalmark, Brastal, Red, Elektromet, Krzaczek, Sas. Polecacie jakąś z tych firm dostępnych u mnie w sklepach na którą warto zwrócić uwagę?
rafaltd Opublikowano 9 Kwietnia 2014 #12 Opublikowano 9 Kwietnia 2014 Ja większość sezonu można powiedzieć, że przepalam w swoim DS-sie. Sytuacja jest o tyle wygodna, że w momencie kiedy są większe mrozy mogę jechać bez wygaszania. Co nie zmienia faktu, że w ciągu dnia trzeba zejść przerusztować, dosypać węgla, opróżnić popielnik. W ogólnym rozrachunku czasochłonność obsługi DS a GS (którego użytkowałem przez 4 lata) jest porównywalna. Oczywiście nie odbierz tego jako nagabywanie na GS-a. Jeden i drugi ma swoje wady i zalety. Jest sporo wątków na ten temat a tutaj nie ma co pisać bo wątek jest o konkretnym kotle którego nie znam.
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.