Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sławex


robogaz

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jezeli będe zainteresowany konkretnym kotłem to na pewno napisze. A jeżeli nie masz nic więcej do powiedzenia na temat kotłów SŁAWEX to zachowaj uwagi dla siebie.

Opublikowano

Kotły jak kotły, szału nie ma. Przeglądałem ulotki, oglądałem w sklepie - jakoś mnie nie przekonują, choćby masa niska - kocioł 15 kW waży 160 kg - mój SAS 14 kW ma masę 260 kg. Sławex sprzedaje swe kotły głównie w sieci marketów budowlanych - czyli tania linia dla oszczędnych, bo ceny są faktycznie niezłe jak na deklarowane parametry. Tylko chytry 2 razy traci.

Opublikowano

Jak kolega powyżej napisał dostępny w PSB i tam oglądałem model Płomyk . Wykonanie niezłe regulowane drzwiczki i prosty nieskomplikowany pionowy wymiennik to też zaleta . Niestety wad projektowych znacznie więcej . Jak na górniaka z wysokim zasypem - to akurat zaleta niestety wadą jest brak PW w zasypowych a przecież ten kociołek ma pracować na naturalnym ciągu więc co przeszkadza by był deko sprawniejszy . Następna moim zdaniem wada to połączone drzwiczki paleniskowe i popielnikowe a co za tym idzie krótsza droga PP przez ruszt pionowy i niedopalanie paliwa w tylnej części paleniska . Co do wagi kotła to że lekki nie znaczy że nie będzie żywotny , to już zależy od samego palacza . Reasumując tani produkt (to bynajmniej nie wada ) dla majsterkowicza który potrafi pewne sprawy w nim poprawić .

Oglądałem kilka modeli ale pobieżnie więc o reszcie się nie wypowiem

Pozdrawiam

Opublikowano

Konkretnie mam zamiar zrobić z takiego pieca jak poniżej tłokowca. Wyłożyć komore szamotem do samej góry.

Plusem jest że ma wyjmowane ruszta.Po małych przeróbkach mozna będzie w nim palić jak w dolniaku na miarkowniku.

Opublikowano

Nie czaję . Piszesz o płomyku z podajnikiem ?

Opublikowano

Nie żebym się czepiał ale to nie jest KWK-N - to na fotce to KWK z miarkownikiem ciągu , piec dolno-górny . Co do pomysłu podajnik +dolniak +miarkownik jest to jak najbardziej do zrobienia a i chyba samo sterowanie będzie prostsze .

Opublikowano

Nie czepiasz się KWK-N jest ze skośnym zasypem.

Ale dla tłoka będzie górny z szamotową komorą .A dla miarkownika po zastawieniu górnego przelotu będzie dolniakiem i przy wykładce środka myśle że z koksem tez poradzi sobie świetnie.

Opublikowano

Te piece mają płaszcz wodny do samego dna i proponuję to wykorzystać . W sumie i dla retorty to niezły materiał bo można wyciąć dno popielnika + dodatkowy popielnik z podstawą ( tam płaszcza wodnego być nie musi a wystarczy izolacja ) . Żeliwo w ruszcie okazyjnie do koksu wytrzyma ale na stałe nie polecam .Jeszcze jedno mi się przypomniało któryś z tych modeli ale nie pamiętam który miał chyba ruchomą przesłonę obiegu w palenisku .

Opublikowano

Ja obecnie robię bardzo dużo zrębków z brzozy które poleżą sobie przynajmniej koło roku więc będe je napewno spalał też w takim podajniku.Moze uda mi sie wymyślić jakiś fajny palnik do zrębków z automatycznym odpalaniem.będe główkował

W tym kotle płaszcz wodny jest do samego dołu tylko z tyłu a spód ma z blachy i doskonale się nadaje do postawieniu na nadstawce tak jak ślimaki w żeliwnych.Wtedy mam całkowicie nie ruszony piec.

Opublikowano

Mam (a dokładniej teściowie mieszkający obok mnie w bliźniaku) kocioł jak z obrazka i dokładnie jest to model KWK-N 13kW nadmuchem i co mogę powiedzieć to "cena czyni cuda"

Kupiłem go w PSB z dmuchawcem i sterownikiem w 2010r za cenę 1700zł

Kocioł to typowy górniak z rusztem żeliwnym który ma swoje wady jak i zalety.

Co prawda deklaracja producenta ze kocioł jest z blachy 6mm to chyba fikcja albowiem jest dość lekki (nie ważyłem go ale sam wrzuciłem go do kombiaka jak i sam go sprowadziłem do kotłowni i zamontowałem ) co jednak ma swoje plusy ;)

 

Kocioł jak kocioł za tą cenę cudów bym nie wymagał .

Regulacja drzwiczek to tak nie do końca się sprawdza :D

Największą wadą tego akurat naszego egzemplarza była początkowa nieszczelność płaszcza (zaszło po kilku dniach) oraz szybko padł sterownik (pół roku, często się zawieszał ale to akurat nie jest wina producenta)

Czyszczenie kotła to mordęga albowiem ta dziupla u góry nie daje swobody ruchu a sama pokrywa jest nieszczelna ,nic tego nie podtrzymuje po prostu sobie leży a dodatkowo buja sie na boki - na dmuchawie wydobywały się bokami spaliny więc już w pierwszym dniu trzeba było dopracować to i owo.

 

Wady ma każdy kocioł czy drogi czy tani więc oceniłbym ten kocioł na dobry + w tej klasie cenowej

Opublikowano

Dzisiaj wyciągnąłem Zębca z 84 roku SWK14 kw Miałem go ukrytego.Zalałem wodą i poczekam pare dni.

Rozebrałem go na czynniki pierwsze ale tylko spód troche podrdzewiał a tak wygląda dobrze.

  • 9 miesięcy temu...
Opublikowano

Sorry za odkop. Posiadam KWKN 25kw z nadmuchem od 7 lat i po przerobieniu na dolne spalanie, dodaniu

paru cegieł szamotowych i ustawieniu nadmuchu aby tylko wspomagał naturalny ciąg - pali się elegancko.Wady to :

-nieszczelne drzwiczki zasypowe

-brak klapki w dolnych drzwiczkach

-wysokość zasypowych tylko 15 cm

-sposób zakręcania dolnej wyczystki

-za duża pojemność wodna (mam dużo wody w obiegu)

Opublikowano

Kolego robogaz czy do spalania zrębki nie był by lepszy stary kocioł gazowy po małej modyfikacji,przeróbce .

Opublikowano

Może i tak ale nie myslałem nad tym.Podłączyłem zębca do instalacji na miarkownik i jak jest troche chłodniej to zapalam w nim tak aby tylko przepalić .Jest ok i nie robię przeróbki.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.