Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dobor mocy pieca z podajnikiem


ronald

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam dom o pow. ca 140 m2, chcialbym kupic piec z podajnikiem o mozliwie duzej komorze spalania nad tzw. rusztem awaryjnym. Wiadomo ze piece o wiekszej mocy maja jednoczesnie wieksza ta komore i tutaj stoje przed dylematem czy piec 25kW (np. Ling Duo) nie bedzie duzo za duzy na ta powierzchnie? (budynek ocieplony 10cm, okna plastikowe)

Alternatywnie przygladam sie rowniez Defro Eco Komfort 20kW (nizsza moc ale komora tez duzo mniejsza)

Jezeli piec jest w stosunku do potrzeb budynku przewymiarowany jak przeklada sie to na zuzycie paliwa? ew. inne negatywne skutki (zmniejszenie zywotnosci pieca?)

Wiem, ze temat byl walkowany ale moze ktos sie jeszcze wypowie?

Dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no coz, jak sama nazwa wskazuje duza komora spalania jest po to zeby zmiescilo sie w niej duzo opalu

 

To musisz jeszcze sprawdzić, czy producent danego kotła dopuszcza palenie na ruszcie awaryjnym w sposób ciągły, bo może być z tym problem.

Zobacz https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?...post&p=9447

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musisz jeszcze sprawdzić, czy producent danego kotła dopuszcza palenie na ruszcie awaryjnym w sposób ciągły, bo może być z tym problem.

Zobacz https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?...post&p=9447

 

przy ling duo producent podaje ze nie zaleca sie palenia na ruszcie awaryjnym przez caly sezon grzewczy i tego trzeba sie trzymac, ale zateta tego pieca jest m in to ze ma duza komore spalania (chyba 70 ltr) mozna duzo na raz wlozyc i dluzej trzyma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy ling duo producent podaje ze nie zaleca sie palenia na ruszcie awaryjnym przez caly sezon grzewczy i tego trzeba sie trzymac, ale zateta tego pieca jest m in to ze ma duza komore spalania (chyba 70 ltr) mozna duzo na raz wlozyc i dluzej trzyma

Ja mam Linga Combi (28 kW), kosztował wprawdzie więcej, ale po pierwsze - żeliwny, a po drugie można palić w górnej komorze ile się chce. Nie wiem jak to jest z Ling Duo, ale mojego nie można załadować do pełna, bo piec chce odlecieć w kosmos. Po odłączeniu podajnika robi się z niego normalny piec górnego spalania, którego trudno jest opanować. Idealny do przepałek, ale niekoniecznie do regularnego palenia zimą. No, ale Ling Duo ma więcej wody przy mniejszej mocy, więc może będzie łatwiejszy w ujarzmieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.