Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kaloryfery Strzelaja Przy Danfosach


Kajka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mój probelm polega na tym:

 

Mam kocioł formy Lazar z podajnikiem. Kaloryfery z termostatmi firmy Danofs. Problem polega na tym iz w 6 (wszystkie z jednej strony budynku) z 11 grzejników w calym domu kiedy odkrecam termostat np. na 2 i kaloryfer dogrzeje sie do temperatury odpowiedniej zaczyna strzelac zaraz przy termostacie. I tak każdy z 6 grzejników. Kiedy zakrece wszystkie na * i odkrece jeden (obojetnie ktory) to on zaczyna strzelac (tak jakby ktos mlotkiem po nim bil). Z pozostalymi pięcioma z drugiej strony budynku jest spokoj. Nie wiem co moze byc przyczyna :( i jak to sprawdzic. Czy po prostu danfosy sa zepsute czy jest to grubsza sprawa?

 

Bardzo prosze o pomoc...niestety wyjasnilam to po babsku bo i babą jestem ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mój probelm polega na tym:

 

Mam kocioł formy Lazar z podajnikiem. Kaloryfery z termostatmi firmy Danofs. Problem polega na tym iz w 6 (wszystkie z jednej strony budynku) z 11 grzejników w calym domu kiedy odkrecam termostat np. na 2 i kaloryfer dogrzeje sie do temperatury odpowiedniej zaczyna strzelac zaraz przy termostacie. I tak każdy z 6 grzejników. Kiedy zakrece wszystkie na * i odkrece jeden (obojetnie ktory) to on zaczyna strzelac (tak jakby ktos mlotkiem po nim bil). Z pozostalymi pięcioma z drugiej strony budynku jest spokoj. Nie wiem co moze byc przyczyna :( i jak to sprawdzic. Czy po prostu danfosy sa zepsute czy jest to grubsza sprawa?

 

Bardzo prosze o pomoc...niestety wyjasnilam to po babsku bo i babą jestem ;/

dwie mozliwości ,albo masz tak ogromna pompe że przepływy na zaworach siegają predkosci 10m/s albo masz obieg wody odwrotny czyli zasilanie na powrocie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem jest jeden :( mieszkam sama ) wiem ktore to pompa ale za cholere nie wiem co tam przekrecic. moze zrobie fote jutro i wrzuce to mi pomozecie.. niestety brak faceta w domu to koszmar :(

hmmm jakby sie uprzeć to i ten broblem dałoby się rozwiązać ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.