Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Który Piec Wybrać.


pawel-125

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dopadło mnie widmo zmiany pieca interesowały by mnie takie pozycje może ktoś je użytkuje i mógłby wyrazić o nich swoją opinię.

SKAM-P firmy KONSTAL, TAURON firmy MG SPAW, MONSTER firmy CONSTALEX wszystkie 25kW do ogrzania mam ok.220m2 i bolier 120l. Dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj poradnik @TIMON-a w dziale kotły z podajnikiem

 

pozdrawiam i życzę abyś następnego tematu nie miał np. POMOCY kocił strasznie zarasta sadzą...............

 

RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawel-125

na 220m to spory zapas brać chcesz ale Twój wybór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TIMON dlatego proponowałem @pawel-125 studiowanie twojego poradnika może jak przeczyta i dobierze coś bardziej na miarę to będzie bardziej zadowolony niż dziś

 

 

pozdrawiam wszystkich i ciepła życzę bo coś pogodynki przebąkują o mrozach RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mówią coś o weekendzie ze śniegiem

pawel-125

nie wiem jaki kocioł żywota dokonuje u Ciebie ale jeśli to zasypowiec jakiś to pamiętaj że sprawność ma niższą niż kocioł na eko

jeśli więc dawał radę to szukaj mniejszego niż stary i mniejszego niż 25KW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ich dane do obliczeń ( wytyczne )są z lat 70 XXw obecnie są mniejsze normy na zapotrzebowanie mocy grzejnej - to chyba lepiej dla użytkownika - mniej opału, mniej wydanej kasy,

Ale trzeba budynek dobrze ocieplić - zgodnie z projektem lub lepiej.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc dlaczego wszyscy sprzedawcy którym podam powierzchnię jaką mam do orgrzania podaje mi taką moc kotła.

odowiem ci najpier z pozycji sprzedawcy

sprzedam większy więcej zarobie

teraz z pozycji starego instalatora

załóż pan większy będzie mniej się męczył

a teraz z pozycji uzytkownika

załóż pan za duży będziesz spalał więcej niż ja :P

a dlaczego więcej?

a dlatego że kocioł na eko osiąga najwyższą sprawność przy mocy maksymalnej- jak kupisz za duży to jej nie osuągnie nigdy.

przeczytaj mój poradnik zmierz ile grzejesz policz i będziesz wiedział co kupić mam nadzieję

a jak będziesz miał nadal wątpliwości to pytaj o więcej szczegółów.

jakiej mocy masz stary kociołek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary kocioł trudno kreślić jakiej był mocy ponieważ była to tzw. produkja garożowa, jak podałem do ogrzania mam 220m2 + 120l wody + jakies 20m2 podłogówki. Czytałam polecany poradnik i chyba 25kW nie bbędzie aż tak strasznie dużo. Drugą kwestią jest też cena dlatego pytam tych producentów ponieważ maja ją przystępną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawel-125 można jeździć korsą C z silnikiem 1,3 cdti i spali przy trybie mieszanym i mojej nodze 5,5l i można kupić dodga ram 1500 z silnikiem 5,7 l hemi który spali 15-18l Pb (mam takiego pod "opieką" więc średnia jest prawdziwa- moje oczy ją oglądały) jeśli policzyć litry przez masę wyjdzie na korzyść korsy a efekt ten sam przewieziemy tyłek z punktu a do b w warunkach jakie mamy moc dodga nigdy nie jest wykorzystywana więc po co tobie za duży kocioł

 

POZDRAWIAM RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TIMON grzecznie i elokwentnie tłumaczy a co do roweru to chcesz ognisko w każdym pokoju rozpalać, przepraszam ale już nie będę pisał są ciekawsze sprawy na tym forum

 

pozdrawiam I jak zawsze życzę najlepszych wyborów wszystkim czytającym RedED

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dopadło mnie widmo zmiany pieca interesowały by mnie takie pozycje może ktoś je użytkuje i mógłby wyrazić o nich swoją opinię.

SKAM-P firmy KONSTAL, TAURON firmy MG SPAW, MONSTER firmy CONSTALEX wszystkie 25kW do ogrzania mam ok.220m2 i bolier 120l. Dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

 

dobra chcesz odpowiedzi to masz:

1-SKAM-P z konstala

już na dzien dobry odrzucam choćby z tego względu że nic się konkretnego ze strony producenta dowiedzieć nie można.

kilka ładnych fotek i lakoniczne opisy. żadnych danych o stosowanych sterownikach a palnik z tego co widzę to żeliwna ekoenergia chyba dużej mocy. Jak Ci to wsadzą do kotła np 17KW to zdrowia życzę. ja mam w 19KW taki i jest ciekawie. do tego nie wiadomo jakie sterowanie i oprócz kotła wstawiasz do kotłowni fotel bo za szybko nie wyleziesz

2- taurom

również z ekoenergią i sterownikiem titanic- sterownika nie znam. jak umiesz ustawiać parametry to dasz radę. układ półek poziomy- łatwy w czyszczeniu ale częściej tego wymaga

3-monster firma constalex

nawet nie znalazłem ale moze słabo szukałem

więc nie powiem o nim ani słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie za duże moce są proponowane nie mam ocieplenia i dogrzewam piwnice rurami i kotłownią i nie zabrakło mi ciepła

 

pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś potrzebował innych propozycji w tym zakresie mocy: wybór kotła

 

wybaczcie ale ta wyszukiwarka jest do bani z jednego powodu

ogranicza się do kotłów które ma w ofercie ten kto ją udostępnia a przyznam że oferte ma skromną

nie ma w niej jak widać kotłów o mocy poniżej 14KW jeśli dobrze sprawdziłem

zatem Kowalski który ma zapotrzebowanie na ciepło w okolicy 10KW dostanie oferty kotłów 40% za dużych

 

należy znać zapotrzebowanie na ciepło budynku lub je policzyć w sposób profesjonalny lub przybliżony.

odradzam róznego rodzaju gotowe kalkulatory.

ostatnio spotkałem się z takim który proponował niezależnie od tego czy dom ocieplony czy nie na powierzchnię 150m kocioł o mocy 20KW

to jest totalna porażka i potem ludzie płaczą i piszą na forach posty z prośbą o pomoc

 

zaczynać od zdobycia wiedzy o potrzebach budynku

potem reszta

proponuję lekturę:

http://forum.info-og...-na-ekogroszek/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtekKostek

nie ma w niej jak widać kotłów o mocy poniżej 14KW jeśli dobrze sprawdziłem

 

- owszem są :), chyba że masz na myśli podajnikowe, ale tu pretensje raczej można mieć do producentów, że ich nie produkują :)

Jak zapewne wiesz, u większości producentów w przypadku kotłów podajnikowych min. to 15 kW.

Za to zakres regulacji tych kotłów to zazwyczaj -80, -90%, tak że można je spokojnie wyregulować tak jak się chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki kolega ma kocioł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tutaj się mylisz

najmniejszy kocioł z podajnikiem będący w ofercie regularnej ma 10KW

a najmniejszy z podajnikiem oferowany na zwmówienie 7KW

nie jesteś na bieżąco niestety

poza tym jest to kolejny wątek na którym Twoja aktywność ogranicza się do wrzucenia kalkulatora a to mi trąca formą reklamy

 

poza tym kocioł przewymiarowany jest z góry skazany na pracę w niższym zakresie mocy czyli z niższą sprawnością a to oznacza wyższe niż trzeba zużycie opału a nawet w drastycznych przypadkach uszkodzenie komina i kotła

nie każ więc użytkownikom wybierać czegoś co wpędzi ich w dodatkowe koszty

chyba że razem z oferowanymi kotłami dołączysz swoje usługi w zakresie prawidłowego ustawienia oczywiście nieodpłatnie

nawet jeśli uda Ci się ustawić kocioł jak piszesz na 20% mocy to z jaką sprawnością on będzie wykonywał swoją pracę???

30%???

wiesz ile wtedy wzrosną koszty opału ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko paliwa płynne i gazowe mają większą modulacje mocy kotły węglowe (podajniki) będą pracowały ale zużyją podobną ilość opału co przy większym zapotrzebowaniu na ciepło dopiero jak będzie grzane tylko cwo będzie widać że mniej schodzi opału

 

DOBIERAJCIE KOTŁY WG WŁASNYCH WYLICZEŃ (prawidłowych) ALBO PO AUDYCIE ENERGETYCZNYM a jak będzie -30 i wasze kotły nie dadzą rady to zostaje włączyć 2kw grzejnik olejowy w pomieszczeniu najczęstszego pobytu wyjąć winko i z drugą połową pod kołdrę niepotrzebne pomieszczenia obniżyć temperaturę do 17-18C byle dzieciakom gile nie zamarzły jak będą przechodzić np korytarzem :D

 

pozdrawiam ciepło RedEd

Edytowane przez reded
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtekKostek

najmniejszy kocioł z podajnikiem będący w ofercie regularnej ma 10KW

a najmniejszy z podajnikiem oferowany na zwmówienie 7KW

- nie przeczę, co nie zmienia faktu że większość producentów jak napisałem (czytanie ze zrozumieniem się kłania) oferuje min.15 kW.

 

Co do pracy w niższą niż znamionowa moc wiadomo że regulację należy przeprowadzać w zgodzie ze zdrowym rozsądkiem, to że można jeździć samochodem 5 km/h tez nie oznacza że w większości przypadków to dobry pomysł. Jednak w rozsądnych granicach (do kiedy temperatura wody na kotle nie spada poniżej punktu rosy) nie jest to specjalnie groźne. Tak z ciekawości, możesz podać producenta tych kotłów 10 i 7 kW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.