Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wyjąłem opał , poluzowałem te dwie śruby co sie ustawia szczeline w podajniku cofnołem szufladę wyjąłem zawleczke , sręciłem z powrotem i zaczoł się problem hallotron zaczął szwankować i zaczeły się schody. Panika itd. ale zajęła mi ta zagwozdka ok godz. aż wszystko przetestowałem co tylko jest w programie naszych pieców ale serwis przysłał mi nowy hallotron bo mam jeszcze gwarancję .NIe zakładałem bo jak narazie chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym to pomyslałem dopiero jak juz naprawiłem . Teraz jak by coś zblokowało to silnikiem trzeba pokręcić tym wirnikiem w lewo i po temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ogrzewam dom ok 160m z poddaszem użytkowym pierwszy sezon

izolacja stropu 30cm styropianu (skosy 15cm styro + 15 cm wełna między krokwami)

izolacja ścian 15 cm styropianu

 

moje ustawienia na piecu (sterownik ST450H + głowice termostatyczne na kaloryferach)

 

wiatr 23%

wiatr w podtrzymaniu 7:30/30s

przerwa podtrzymania 70min

CWU 44

CO zadana 57

podłogówka min 34 max 38

przerwa podawania 5:20

histereza CO 2

histereza CWU 5

zawór 3d na 3 (z 10), czyli prawie wszystko zostaje na piecu a mało idzie na dom

temp. w domu to 24st

szczelina na szufladzie 4cm (mierzona w podajniku)

dotychczasowe porcje dla mojego pożeracza to 3 worki (sypane luzem ok 30-33kg każdy) wystrczają mu na 3 dni

 

mój problem:

przerzuca mi niedopalony groszek do popielnika, a w zasadzie tylko na ruszta wodne

czy ktoś ma jakiś pomysł??

 

dodam tylko że histereza CO i CWU, wiatr, przedmuchy i zamknięta klapka na dolnych drzwiczkach to pomysły z tego forum

wcześniej miałem histerezy CO iCWU 2, wiatr 45, przedmuchy co 5min i uchylona klapka

 

z góry dzięki za porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do ARKA-Dzieki za odpowiedz,ja nawiew mam na 35%,podawanie co 5.30,przerwa podtrzymania 45min,wentylator w podtrzymaniu 15min-nadmuch 30s,podlogowke mam na 40stopni,na grzejnikach mam zawory termostatyczne ustawione na 20 stopni ale zadko sie wlaczaja bo z podlogowki wystarczajaco daje,wode 45stopni,na piecu zadana 60,tem. w domu 22stopnie,mam zawor 4-ro drogowy,i 4 pompki bo mam jeszcze pomke cyrkulacyjna,spala 25 kg ekogroszku,niema mnie w Polsce i pilnuje tego mama ale bedziemy przed swietami i mam nadzieje ze go ustawie tak zeby bylo w miare dobrze,a czemu wszyscy pisza zeby byl maly nadmuch,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA grzejniki mam tak ok 3/4 obrotu czy jakiaś 7 a na podłogówkę ok 50 % czyli 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,  ja znowu rozgrzewam budynek bo musiałem zgasić podłogę do płytkowania.

dom ocieplony ale jeszcze nie wygrzany z wilgoci budowalnej, podłogówka 110m2  ustawiona na 30*C. 

Kaloryferów jeszcze brak.  Jedynie 4 w piwnicy. ustawione na 40*C. 

Wydaje mi się że troche pomagają bo powrót jest cieplejszy z nimi a 4 kaloryfery chyba aż tyle wody nie potrzebują.

Teraz testuje  ustawienia z moim piecem 23kW  i zaworami 2x 4D. st-450. Pale ekogroszkiem dobrej jakości.

 

podawanie 12sek.  przerwa 55sek  nawiew 25%,  55*C CO.  

temperature powrotu mam dość niską  bo  ok 35-36*C 

Piec jakby pracuje i wpada w dwie fazy,  jak go obesrowałem.  Raz zagrzewa sie 30minut do 58C później stoi w nadzorze 20min, a następnie kolejny cykl ma już gorszy bo pracując od 51C   przez pierwsze 20-30 minut dalej sie wychładza aż do 44*C  i  dopiero przez kolejne pół godziny zaczyna sie podnosić do zadanej temperatury. 

Zastanawiam sie jak mu pomóc. Może ustawić ochrone powrotu, którą mam teraz wyłaczoną.  Ale na ile właczyć bo jak tylko ją włącze to spada mi zaraz na obu zaworach temperatura,  Woda sie kotłuje w piecu,  zagrzewa powrót a tymczasem na zaworach wszystko spada i nie wiem czy to ma sens.

 

Testuje te ustawienia jak jestem na budowie,  ale czasami żeby mieć spokojną głowę i nie myśleć że coś jest nie tak to zostawiam na sterowaniu automatycznym PID.    Z tym że tam też jest możliwość  ustawienia  np. trybu nadzoru  oraz pracy  PID -  z tym że  jest współczynnik podawania w % i współczynnik nadmuchu.

 

 

Tydzien temu testowałem same 4 kaloryfery które mam w piwnicy.   Podajnik 150kg starczył  na 6 doby.

Teraz przy rogrzaniu całej podłogi i ogrzaniu domu z  11*C  do 18*C  samą podłogówką i tymi kaloryferami tylko w piwnicy  pożarł sporo bo podajnik 150kg  w 4 doby.  Podłogówke (ok 100-110m2) rozgrzał do 30*C.

Dodam jeszcze że nie mam jeszcze załozonych drzwi wejściowych :D  tylko drewniane z desek na szybko zbite a szpary upchane folią.  Czekam na zamówione drzwi juz 7 tydzien i mam nadzieje że bedą juz na dniach.

 

Nie rozumiem jak podajecie te dane swoje,  bo zawsze musi być przeciez czas podawania i przerwa czasami tego nie piszecie.

Edytowane przez julo23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego czy na pewno masz sas eco? Bo podajesz te czasy jakbyś podawał dla pieca z podajnikiem śrubowym .

Nikt w tłokowcu nie podaje ile trwa cały cykl podawania ( trwa to ok 12-13 sek.)Tylko podajemy czas przerwy podawania między nastepnym ruchem tłoka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ja mam multi,  przepraszam,  czytałem temat z playstation i jakoś to mi umknęło bo strasznie tempo sie steruje przeglądarką na ps3

Edytowane przez julo23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ogrzewam dom ok 160m z poddaszem użytkowym pierwszy sezon

izolacja stropu 30cm styropianu (skosy 15cm styro + 15 cm wełna między krokwami)

izolacja ścian 15 cm styropianu

 

moje ustawienia na piecu (sterownik ST450H + głowice termostatyczne na kaloryferach)

 

wiatr 23%

wiatr w podtrzymaniu 7:30/30s

przerwa podtrzymania 70min

CWU 44

CO zadana 57

podłogówka min 34 max 38

przerwa podawania 5:20

histereza CO 2

histereza CWU 5

zawór 3d na 3 (z 10), czyli prawie wszystko zostaje na piecu a mało idzie na dom

temp. w domu to 24st

szczelina na szufladzie 4cm (mierzona w podajniku)

dotychczasowe porcje dla mojego pożeracza to 3 worki (sypane luzem ok 30-33kg każdy) wystrczają mu na 3 dni

 

mój problem:

przerzuca mi niedopalony groszek do popielnika, a w zasadzie tylko na ruszta wodne

czy ktoś ma jakiś pomysł??

 

dodam tylko że histereza CO i CWU, wiatr, przedmuchy i zamknięta klapka na dolnych drzwiczkach to pomysły z tego forum

wcześniej miałem histerezy CO iCWU 2, wiatr 45, przedmuchy co 5min i uchylona klapka

 

z góry dzięki za porady

Wydaje mi sie ze problem moze byc w przerwie podawania za duzo go daje ja u siebie mam nastawione chyba na 150min a wiaterek w podtrzymaniu co 25 mi na 45 sek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za zainteresowanie Wojtek

 

po "Waszych" zmianach 3 worki grochu starczają na ok 102h czyli średnio 25kg na dobę przy -2/2 na zewnątrz i 23/24 st wewnątrz

Poprostu szedłem nie w tą stronę z moim rozumowaniem -myślałem że więcej tlenu to lepiej się pali i że bez tlenu uduszę żar ale więcej tlenu to szybciej wypalone paliwo. Martwi mnie tylko że jak przyjdą mrozy to pożre tyle że...

co do ilości podawanego paliwa to mam gardziel potwora otwartą na 4cm i przerwę podawania aktualnie na 6:20

 

mam jeszcze pytanie o twój popiół bo u mnie po zmianach jest bardziej dopalony niż przed zmianami, ale nie satysfakcjonujący. Po przeżuciu całego zasobnika oddaje 3/4 20-to litrowego wiadra.

 

A jeśli chodzi o wiatr to jakie masz nastawy i jak duża była różnica po podmianie płyty z dziurami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie nie wiem o co chodzi ale wczesniej sie tez pytalem ludzi bo u mnie to zmiana temp zewnetrzej duzo nie miala znaczenia co do ilosci pobieranego paliwa albo dom dobrze izoluje albo ten piec tak ma. Co do popiolu to masz dobrze a co co plytki z dziurkami to ona sie podobno lepiej sprawuje jak jest piec na fuzy logic  w tych drugich sterownikach ktore juz wycofali z montazu Przerwe podawania to sobie ustaw tak zeby byl zar na plycie z dziurkami wtedy bedzie ok bo to zalezy od opalu w tym momencie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku a jak u Ciebie z dochodzeniem do zadanej?? bo u mnie strasznie ciężko -najpierw się wychładza do 53 (z 57) a potem dochodzi do 59 i strasznie długo to trwa. nie mierzyłem czasu ani ilości porcji jakie poda piec bo trochę jestem zalatany ale trwa to długo (słyszę przez ściany jak coś robię)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

heeh u mnie z dochodzeniem nie mam problemu :) a tak wracajac do tematu to u mnie podaje 2-3 raz czyli max do 10min .zmniejsz ta temp nie potrzebna jest taka wysoka. ja teraz zmniejszylem na na cwu na 40 ona jest i tak ciepla spokojnie wystarcza a im wieksza roznica miedzy co a cwu tym lepiej bedzie dla twojej kieszeni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jaką proponujesz zmienić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też ma wszystkie na 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapomniałem , mam nowinke dla wszystkich jakby się komuś hallotron zepsuł. Jest taka funkcja w menu serwisowym i wpisuje sie kod 5162 i wchodzimy w zakładkę "zabezpieczenie hallotronu " i tam jest podany czas w min, jak i sek.

Trzeba wpisać ( w moim przypadku ) 13 sekund i nawet jak hallotron jest uszkodzony to piec funkcjonuje dalej . A odkryłem to jak tydzień temu w poniedziałek równo o 6.00 rano zabrzmiał dzwięk alarmu w całym domu. W podajniku znalazła się duża zawleczka z drutu fi 2mm. i hallotron padł . Nawet serwisanci nie wiedzieli o takiej metodzie jak obejść hallotron manualnie :-)

Te 13 sek to jest pełen ruch szuflady. Od startu do podania i zatrzymania sie przy czujniku hallotronu.

 

błąd hallotronu -taki mam komunikat i wyje alarm

u mnie w menu serwis (5162) 13 sek nie działa tak jak zadziałało u ArekKafarek

gdzie szykać tego hallotronu (czy to jest ta śruba gwintowana z kabelkiem?) i ile może kosztować wymiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest ta sruba z kabelkiem . Ile może kosztowac to nie wiem .Zadzwoń do SASa i się zapytaj .

Jak wejdziesz w menu serwisowe i tam jest zab.halotronu i podaje się w sekundach i min . to ustawiaj co 1 sek aż będzie dobrze pracowała szuflada bez alarmu hallotronu, a na początek delikatnie wyczyść tą srubę z gwintem tzn tą główke i ta blaszkę do której ta sróba dochodzi. Ma być ok 5mm przerwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczyną alarmu był kołek szybkiego montażu w zasobniku. Musiałem wybrć cały zasobnik węgla i cofnąć szufladę (lewe obroty na silniku)

13 sek prawie działa (przez 4h pracy kotła alarm zawył raz)

byłem w elektronicznym i pokazałem kabelek ze śrubą mówiąc że to hallotron to mi powiedział że ma 80 kilka rodzajów ale takiego nie widział

 

ciekawostka -jakby ktoś przełączał blaszki na  lewe obroty silnika to niech dokładnie porówna podłączenie przewodów ze schematem na dekielku

ja miałem kabelek nie w tym miejscu co trzeba i spaliłem bezpiecznik na piecu (6,3A). Przy pracy na prawych obrotach nie robiło to różnicy ale po przepięciu blaszek na lewe obroty wywaliłem wszystkie ES-ki włącznie z głównym bezpiecznikiem na budynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry szpenio jesteś. U mnie jak narazie działa te ustawienia 13 sek już prawie miasiac. zazwyczaj wystarczy pokręciś wentylatorem ( dokładnie to sie nazywa przewietrznik ) w prawo i szuflada się cofa.

Pamiętajmy by najpierw wyłaczyc piec z prądu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatm po świętach.

Ustawienia 13 sek działają (raz zawył po ok 15min pracy i milczy już ponad tydzień) -dzięki Arek

mam pytanie o pracę trybu letniego -jak ją ustawić (poza przełączeniem trybu pomp)? Pytam ponieważ zastanawiam się nad czasowym włączaniem tego trybu -mam 25st w domu i przerzuca mi niedopalony groch na ruszta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.