Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Kotłem Uks Z Dmuchawą


mariusz12074

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

posiadam kocioł uniwersalny producent BIAŁEK wielkość 2 16KW z serownikiem ATOS

ustawienia sterownika:

CP: 10s.

PP 15min.

OB 30

OP 30

tP 35

HI 1

tO 10

 

mój problem polega na tym iz po zasypie całego paleniska miałem ( czy to ten najdroższy czy najtańszy) nie ma różnicy PALI SIĘ 6 godzin po 8 godz. na sterowniku 24stopnie ( zaznaczam nie ma mrozów 6-7 st. na zewnątrz w budynku jak palę mam 22 stopnie

Zasypuje palenisko rozpalam od góry zamekam drzwiczki włączam sterownik.

Nie wiem czy czopuch zamykać cvzy zostawić otwarty na maxa??

 

Co ma nie tak j=że piec spala jak smok???

Proszę o pomoc

 

Mieszkanie 80 M2 ( nowy dom), nowe okna , wszystko szczelne. grzejniki aluminiowe,

 

Co jest przyczyną

Może nie nadaje się ten piec do palenia miałem??

czym nim palić aby po zasypaniu trzymał 12-14 godz.??

załączam zdjęcia pieca

post-45522-0-09395400-1352556061_thumb.jpg

post-45522-0-78755700-1352556122_thumb.jpg

post-45522-0-90590500-1352556257_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką temperature masz ustawioną na kotle,zaklej 2/3 dmuchawy, przy miale nie przysłaniaj czopucha, czy zawsze tak było, może być zarośnięty wymiennik, może woda z bojlera często i dużo pobierana, zasypujesz cały ile to kg, jakiej klasy miał.Przedmuchy częściejco 3 min.

Edytowane przez spidoman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasyp ok 30kg

miał próbowałem drogi i tani

te same rezultaty

dmuchawa jest z klapką jak się wyłancza klapka się domyka jak załancza klapka reaguje i się uchyla

Zaznacze iż to 1 -wszy sezon palenia

nowy mały domek wybudowany mieszkam w nim od maja

ocieplony 15 stropian

wszystko nowe

pompka wody 25-40 ustawiona na 1 biegu

 

więc nie mam rady jak w miarę ekonomicznie palić

bo na moje jak przyjdą mrozy to 2 tony nie starczą na miesiąc

a to tylko 80 metrów na jednym poziomie

nie wiem może się mylę ale przy pełnym zasypie miałem powinien potrzymać 12-14 godz???

może ten piec nie nadaje się na miał?

 

strona producenta http://www.kotly-bialek.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

kolego mariusz kotły uks to są jak nazwa wskazuje uniwersalne czyli na wszystkie paliwa to nie jest typowy kocioł na miał dlatego wymienik jest dośc prosty krótki aby nie było problemów ze spalaniem różnych paliw , dom jest nowy więc spalanie jest większe choć dość duże jak na taką powierzchnie . sterownik najlepiej jak by miał modulacje nadmuchu wtedy praca kotła jest bardziej płynna . na próbę kup worek sprawdzonego ekogroszku nadmuch zmniejsz jak tylko można dmuchawę częściowo zaklej i wtedy będziesz miał porównanie bo z miałami to jest różnie kiszenie opału nie ma nic wspólnego z nastawą temperatury tylko z brakiem odbioru wytworzonej energi przez obiekt gdy kocioł jest przewymiarowany tu nie ma tego przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

zrobię próbę na groszku.

O rezultatach poinformuję

 

Może głupio zabrzmi ale co to ten zawór 4-D i gdzie się go montuje, a powiem szczerze co fachowiec to co innego mówi, niektórzy twierdzą iż piec za mały jest więc sam już nie wiem.

Ostatnio jeden fachman stwierdził iż pompka jest za duża i wychładza kocioł więc kupiłem mniejszą i żadnej różnicy.

powiem tak miał powinien spalać się warstwowo , a tu po rozpaleniu po 2 godz pali się prawie wszystki jakbym haczykiem przemieszał to żar do samego dna zasypu jest.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

zaobserwowałem też iż grzejniki aluminiowe są od góry gorące jak diabli i od połowy Letnie do samego dołu.

załączam zdjęcia pieca w srodku, oraz wszystkie grzejniki co ciągnie ten kocioł.

Nie mam słów na ten kocioł,

żeby po pełnym zasypie nie trzymał 12 godz.?

a co będzie jak temperatura spadnie poniżej 0

te spalanie przy temperaturach 7-10 stopni w + to moim zdanie obłęd ,

to przy minus 10 spali pełen zasyp w 4 godz.

zaznacze dziś nastawiłem 63 stopnie na sterowniku na zewnątrz 10, st+ a spalanie to samo co przy 50 st.

te wszystkie grzejniki ciągnie ten kocioł

wszystko przedstawiam na fotkach.

 

Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie uwagi zalecenia i za okazałą pomoc

post-45522-0-03015100-1352650665_thumb.jpg

post-45522-0-94916400-1352650689_thumb.jpg

post-45522-0-08231200-1352650713_thumb.jpg

post-45522-0-68773200-1352650742_thumb.jpg

post-45522-0-75907000-1352650763_thumb.jpg

post-45522-0-84969800-1352650789_thumb.jpg

post-45522-0-79316000-1352650807_thumb.jpg

post-45522-0-99356800-1352650828_thumb.jpg

post-45522-0-39315100-1352650849_thumb.jpg

post-45522-0-16364700-1352650866_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

problem rozwiązałem po wielu straconych nerwach i po wizicie paru majstrów fachowców którzy nic nie umieli zardzić i zostawiali mnie zawsze z kwitem.

Polegał na tym iż skręciłem grzejniki na zaworkach powrotnych ( nie wiem jak to fachowo nazwać), i teraz cały zasyp 12-godzin spokojnie. ( paląc miałem najtańszym 560zł tona)

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się nie wydaje ze załatwiłeś problem.

Skoro wcześniej kocioł spalał tyle opału przy zdławionych grzejnikach to teraz nic się nie zmieni.

 

Z tego co widzę masz 65 żeberek czyli moc grzejników to 8,5kW + 2kW cwu daje 10,5 kW w szczytowym zapotrzebowaniu na ciepło a ty chłopie sobie kocioł 16 kW dałeś wcisnąć, to jest 200% tego co potrzebujesz więc się nie dziw że ci żre ten miał (pewnie połowa z dymem w atmosferę idzie) Swoją drogą to nie jest kocioł miałowy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

patrząc w jakim stanie jest wymiennik i jak wygląda popiół nie wydaje się aby ten kocioł jakoś żle funkcjonował na tej instalacji . ten kocioł jest do pracy cyklicznej a nie na okrągło więc trzeba przyjąc srednią moc z jaką będzie pracował , można zainstalowac mniejszy ale w domu trzeba mieć emeryta który co 8 godzn będzie go rozpalał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.