Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temperatury Wody Wychodzącej A Wracającej


kapitan007

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

ale jazda z tymi rurami, nie da się tych 3 cali wyciąć ? to są olbrzymie ilości wody do zagrzania i przepchnięcia

w ścianie z samej ciekawości otworzyc chociaż kilkanaście centymettrów rury i sprawdzić jakie to są cale.

 

U mnie wyjście z kotła 2", red 1,5" ,odejście do zb. wyr., odejście do bojlera 5/4" ,zawór 4-drog.,mały obieg 6/4"

pompa na grzejniki 5/4", temp.wych 50 st.c ,powrót 47-48 st.c /powrót ładowany przez pompę bojlera/, wdomu 21-22 st.c . dom piętrowy 205 m.kw. ,nieocieplony , dach płaski

 

Spalanie ok.20 kg./ dokładnie będę wiedział we wtorek/,.wszystko elegancko hula.

Poprzedniej zimy paliłem bez zaworu - masakra,

 

U Ciebie zmiana cali konieczna,w najgorszym przypadku na 2 " a póżniej w kolejności jak u mnie względnie

jak radzą inni lepsi odemnie fachowcy. Przyznam że modernizację mojej instalacji -w tej części piwniczno-kotłowej wykonałem sam ale wg tego co opisywali na tym i innych forach fachowcy.

 

Tyle na razie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odpowiedzi dla vernal`a zawór nie przepuszcza rura jest tylko lekko ciepła, jak wyłączę pompę to słychać po chwili takie pukniecie w zaworze - kulka się odkleja. Jeśli chodzi o rury w piwnicy to oczywiście jest w planach wymiana na razie jednak ze wzgledu na koszty musi tak pozostać, ścian nie zamierzam rozkuwać bo na to nie pozwoliłyby ani teściowa ani żona - podoba im się że w pokojach nie ma na ścianach rur, a w kuchni i na korytarzu z czasem wymienię na miedź przy okazji robót w piwnicy, pion łazienkowy wymieniłem na miedź przy okazji wymiany kotła i wyprowadziłem na strych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rury nie mają wielkiego znaczenia.

Jedynie to, że ten kawałek miedzi się tam w środku gryzie ze stalą i powoduje dodatkową korozję.

Tu jest za mały przepływ.

Ten zawór mieszający daje moim zdaniem za duży opór oraz pompa jest do kitu (jaka to marka?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem fotki, instalacja rury stalowe 1,5 - 3 cale - nie ma problemu z grawitacją ;), grzejniki 160 kilka sztuk montowanych tego lata żeberek aluminiowych, dom około 200m2 nieocieplony, okna PCV szczelne i w miarę nowe spalanie na poziomie 30kg/doba, kocioł Taurus Bizon 25kW + zasobnik 150l CWU z cyrkulacją. Kocioł akurat był w trybie praca. Ot i cała moja smoluchownia.

 

A ten zawór 3-drogowy to gdzie jest zamontowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt Ci nie odpowie bez specjalistyczne aparatury. za dużo zmiennych mających wpływ abyś miał jedną odpowiedź

 

czytaj:

 

http://zawijan.wordpress.com/?s=temperatury+krytyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz skład spalin - potrzebne informacje o procentowej zawartości poszczególnych związków oraz jakie dokładnie/rozmiar/ile składników ciał stałych się w spalinach znajduje.

 

Wtedy można próbować odpowiedzieć an tak zadane pytanie.

 

Timon, byłeś szybszy ale miałeś mniej pisania ;)

Edytowane przez vernal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

staram się ograniczać bo mi ostatnio same elaboraty wychodzą.

wybacz następnym razem się powstrzymam chwilkę dłużej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt Ci nie odpowie bez specjalistyczne aparatury. za dużo zmiennych mających wpływ abyś miał jedną odpowiedź

 

czytaj:

 

http://zawijan.wordp...atury krytyczne

 

Witam, czyli w sumie obserwować cyt. " czy w newralgicznych miejscach nie skrapla się kondensat "

i tu pytanie /może retoryczne/ -jak to rozpoznać że to jest to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.