Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temperatura wychodzącą a powrót


Pawel098

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie dotyczące temperatury wychodzącej i powracającej do pieca. Pierwszą zimę paliłem w piecu Ogniwo eko plus m i dla zadanej temperatury 60 stopni temperatura powrotu wynosiła około 45-48 stopni. Teraz przeszedłem na tryb letni i przy temp. 55 stopni powrót wynosi 53-57 stopni. Czy to normalne żeby powrót był trochę cieplejszy od temperatury wychodzącej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Temperatura w kotle nie rozklada sie rownomiernie. zalezy to od umiejscowienia czujnika w kotle. Niekiedy przy np 80 stopniach na kotle sa w nim miejsca gdzie woda moze zaczac juz sie podgotowywac. Co do zadanych temperatur to jestem zdecydowanym przeciwnikiem tak niskich. Wyzsza jest "zdrowsza" dla kotla.  Z drugiej strony powrot masz na akceptowalnym poziomie. Ale to tez zalezy od konstrukcji kotla. Jeden zniesie to bez szwanku, inny bedzie sie za to pocil. Jak z iloscia sadzy w tym kotle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się i podpisuję że  lepiej mieć na powrocie  55'C  niż  48'C    niektórzy  myślą że w tym  drugim przypadku  coś  zaoszczędzą.

45'C na powrocie to już  igranie z  przyspieszoną  korozją .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.