Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak podłączyć naczynie wzboircze gdy pompa jest na zasilaniu kotła???


Chmielu

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

 

Czy są jakieś inne zasady podłączenia naczynia wzbiorczego gdy pompa jest na powrocie?

Czytałem że na Info-ogrzewanie że ma być na 0,7 wysokości podnoszenia pompy...

Ale nie wiem co to znacza.

 

Czy jak powiesze naczynie standardowo w najwyższym punkcie domu ok. 2m nad najwyższym punktem instalacji to będzie ok przy takim podłączeniu?

post-2-1224960623_thumb.gif

 

Proszę o szybką pomoc bo jutro muszę to zainstalować...

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tak podłączonym naczyniu może być ciągle słychać przelewanie się wody.Podłącz rurę z zasilania od dołu naczynia i po problemie.A powrotną wywal.

Adam, wywalenie rury powrotnej z naczynie i zostawienie z zasilania jest ryzykownym posunięciem, tak jak teraz w pokazanym rysunku jest dobrze, nic nie trzeba zmieniać. Woda nie będzie się przelewać cały czas przez naczynie ponieważ górna rurka wlatująca do naczynia jest wyżej niż poziom wody - i to jest sedno sukesu nieprzelewania się ciągłego wody ( ktoś już to dobrze obmyślał ,że tak a nie inaczej jest skonstruowane naczynie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ryzykownym?Tak jest podłączonych ogromna większość naczyń.Rura z kotła podłączona jest od dołu,z boku przelewowa,a od góry napowietrzenie.Tak robię zawsze.Co w tym jest ryzykownego?

Owszem,zdarza mi się podłączać w ten sposób naczynie,ale wtedy rurę wzbiorczą podłączam w połowie naczynia,powrót na dole,a przelew na górze.Wtedy jednak chodzi o to,by naczynie było ogrzewane,czyli żeby nie zamarzło.

Za to kilka już razy spotkałem się z takim jak tutaj omawiamy podłączeniem zbiornika i słychać w nich ciurkanie przelewającej się cienkim strumieniem wody.To się dzieje przy ukł. pompowych i bywa denerwujące,kiedy zbiornik jest np. w łazience a nie na strychu.

Przelewanie ustaje,kiedy poziom wody w zbiorniku jest mniej więcej w połowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wiem że nic nie wiem... ;)

A co z tą wysokością bo jak dam naczynie na wys 0,7 podnszenia pompy czyli wyszło mi 4,2 metra od pompy czyli o 0,25 metra poniżej najwyższego grzejnika... :/

 

I co teraz?

 

Pozdrawiam

 

 

Błędne zainstalowanie naczynia przelewowego.Wymiary do których się odnosisz nic nie wnoszą do tego układu i nie mają

żadnego znaczenia.Prawidłowość zainstalowania to na układzie zasilenia w najwyższym punkcie.Przelewanie się wody wynika z temp. podgrzania jej i zapasu w naczyniu zbiorczym.Po odejściu do przelewu nadmiaru wody problem szumu znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.