Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palenisko Do Uszczelnienia?


krystian899

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie borykam się w dalszym ciągu z niedopalnym węglem mianowicie miałem wegiel który się strasznie spiekał kupiłem inny nie spieka się juz tak ale ciągle sa niedopalone kawałki wegla po 24h jest ich cos sporo bo ok wiadra a wiec dalej zle;/ Już testowałem ok 6 rodzaje wegla i ciagle to samo;/ Piec pleszew 38kw z palnikiem wielopaliwowym ekopall (kwadratowy) i przyszło mi do głowy ze może cos jest nie tak uszczelnione na palniku bo nie po doba mi się płomien nie dopala po brzegach tylko na srodku i płomien jest chyba dość mały ustawiłem dmuchawe na 100% i tak wygląda płomien na filmiku co o nim sadzicie? Mi się wydaje ze retorta jest nieszczelna i będę musiał silikon nowy dac tylko jak się za to zabrać jak to jest to trzeba cały podajnik wyjąć?

 

http://www.youtube.com/watch?v=NYXSyKZLyyQ&feature=plcp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciagniesz, opukasz w kolo stare uszczelnienie i zlozysz na silikon kominkowy. Pewnie pozniej bedzie trzeba zmiejszyc nadmuch. Jest szansa, ze bedzie sie dopalal rownomierniej. U mnie pali rownomiernie ale w podtrzymaniu skleja od strony podajnika. Nie przejmuje sie takimi drobiazgami.

 

Nie wiem czy sa dwa rodzaje palnikow. Moj ma 12kW i palnik ekopall. Uzytkuje kociol drugi sezon i z tego co czytam moje problemy to pikus. Opal nie jest idealny wiec nie oczekuje idealnego spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym czy sie tam dostane bo mało miejsca mam nadzieje ze nie będe musiał całego podajnika wyciągac. Jest kilka rodzaji tego podajnika ekopall one sie niczym ni różnią tylko mocą kw. Mirekm71 a tobie jak sie pali? Dopala po bokach czy tylko głownie srodek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj ja swojąretorte tez uszczelnialem (okrągła) wyciągnąlem ją całą nasmarowlaem sylikonem ulozylem tak jak powinno skrecilem poczekalem az zaschnie i po rozpaleniu odrazu widzialem różnice w jakości płomienia i mozna powiedziec ze w spalaniu tez ale tu jeszcze świruje z ustawieniami.Napewno warto to uszczelnic tym bardziej ze tam na zdjeciu u cb. nic tam nie widac zeby cos bylo

ps. a co do spieków to wyczytalem ,że wplyw maja ust. powietrze i takie tam oraz to wq jakim stanie masz eko mokry moze to tez powodowac ale bierz poprawke na to co pisze i mowie bo też jestem ,,świerzak'' w tych sprawach aczkolwiek pomału kroczkami do przodu

Edytowane przez staH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zdjołem wentylator i wszyczysciłem dolna wyszczystke w retorcie i wlot powietrza płomień jest duzo lepszy juz. Dzwoniłem tez do monterow to okazało sie ze nie dali mi tego silikonu bo twierdza ze nie trzeba jak co to nałożą tylko mam problem ze śrubami bo sie kruszą i nie da sie ich odkręcić;/ . Ale jak widze po filmiku to mi pali tak samo jak tobie to moze nie bede musiał tego uszczelniać. Jakie masz ustawienia? Ile ci dogrzewa piec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo. Jesli niedopalonego jest malo to bym nie ruszal. Popiol prawidlowy, jakichs kalafiorow nie masz, zuzycie podejrzewam prawidlowe. Duzo metrow, duzo kW to i troche wegla potrzeba. Zreszta jak ja zaoszczedze 10% to duzo nie zyskam. Ty troche wiecej. Nie spinam sie za mocno pali sie dobrze to nieh sie pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.