Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Solei Kotły C.o.


jaca67

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Decyzja zapadła - MIARKOWNIK.

Wymiana drzwiczek (góra i dół po 180 zł-przywieźli mi z serwisu) i miarkownik Unister (P3) z panelem sterującym (kupiłem na Allegro)

Dmuchawę odłączyłem na sterowniku, żeby się nie włączyła. Sterownik Reg06 steruje tylko pracą pomp CO i CWU.

A więc postawiłem na miarkownik i spalanie naturalym ciągiem !!!!

Pierwsze próby wypadły rewelacyjnie, kocioł nabiera płynnie temperatury i ją ładnie utrzymuje. Przedmuchy w Unisterze poprawiają spalanie.

Próby robiłem na drewnie, węglu i brykiecie z Czech i oczywiście naszym kamiennym (oczywiścia nasz trzyma dłuuuużej)

Brak sadzy i smoły ! Wszystko wypala się praktycznie do rusztów.

Ostateczny bilans zużycia postaram się przekazać po nowym sezonie grzewczym.

Arek.

 

PS.

Szkoda, że nie wiedziałem wcześniej bo bym kupił od razu kocioł Solej KWS z miarkownikiem mechanicznym :)

Zastanawiałem się nad miarkownikiem Boleckiego, ale nie współpracuje on dobrze ze sterownikiem Reg-06 (informacja z grup dyskusyjnych)

post-37348-0-93211000-1369494563_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

To popatrz:, i coś się naucz. ;)

Przewody powinny być zamocowane lub przynajmniej prowadzone w dodatkowej osłonie z rurki izolacyjnej, którą mocujemy min w dwóch miejscach.

To mocowanie jest wbrew pozorom ważne gdyż luźne przewody potrafią wypaść z zacisków i powodować niewłaściwą pracę urządzeń

U mnie główny ciąg jest prowadzony w korytku drucianym -5 pomp,silnik mieszacza, 6 czujników temp i magistrala systemowa e-bus.

Na fot jest ściągnięta osłona izolacyjna mieszacza - wymiana pompy na elektroniczną, oraz otwarte puszki łączeniowe od tej pompy.

Oryginalne kable były przedłużone lub wymienione w celu ułożenia w korytku kablowym.

W sumie na okablowanie tej kotłowni wyszło ok 100m przewodu OMY3x1, UTP 4x2x2 -12m oraz 26m Lgy6- na przewody wyrównawcze+ korytka 6mb, rurki PCV18 -20m i peszla fi 16 -10m.

 

Jak mieszkasz w pobliżu to zapraszam na wizję, może się czegoś nauczysz :)

 

Pozdr.

post-18578-0-79478100-1374862456_thumb.jpg

post-18578-0-78244500-1374862636_thumb.jpg

post-18578-0-00573000-1374862941_thumb.jpg

post-18578-0-34024600-1374863131_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja w tym roku zrobiłem sobie poddasze z dobrym ociepleniem, teraz mam dom 200 metrów i pięć 15kw. Przy tych powodach gdy wyspę 10 litrowe wiadra węgla brunatnego i ustawie 55 stopni. To w domy mam 27 stopni i pali sie ponad 20godzin. Pięć jest z lyroya.przy piecu zawór 3d i miedź a dalej pex. Ale najważniejsze to dobre ocieplenie budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Posiadam piec jak w temacie tylko z elektrometu. Mam pytanie czy jeśli dokręcę trójnik i rurę, a na końcu rury wstawię miarkownik, to czy takie rozwiązanie może się sprawdzić? Chyba, że macie inne pomysły po za spawaniem, żeby zamontować miarkownik mechaniczny?

 

post-59149-0-40670900-1417709431_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dać trójnik bezpośrednio na wyjściu z kotła i w niego wkręcić miarkownik ale będziesz musiał przedłużyć łańcuszek i na brzegu kotła dać rolkę na ramieniu . Zamiast łańcuszka może być cienka linka a najlepiej struna od gitary . Miarkownik będzie poziomo (tak również można go montować ) ale w tym rozwiązaniu dżwignia miarkownika pionowo do góry . Kalibracja i regulacja standardowo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.