Skocz do zawartości
IGNOROWANY

modernizacja kaminka


micho63

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów! Jest to mój pierwszy post choć odwiedzam i czytam forum regularnie od chyba 2 miesięcy.

Jestem na etapie kończenia budowy domu i nie wyobrażam sobie w nim braku kominka.

5 lat temu wynająłem dom.Ogrzewanie piec na węgiel + grzejniki żeliwne.Jedna kondygnacja,rury spawane,do najdalej oddalonych 2 pokoi słabo dochodziło ciepło.Postanowiłem dogrzać te dwa pokoje i zakupić kominek.Taka taniocha z castoramy.Zamontowałem go w jeden dzień.Żona zmarzluch na początku była przeciwko,po paru dniach grzania kominkiem nie wychodziła z podziwu.

Po jednym sezonie grzewczym zauważyłem na allegro wymiennik ciepła na kominek za 1390zł.Wydawało mi się dużo,ale dziennie się temu przyglądałem.Po paru dniach pewien allegrowicz wystawił wymiennik ciepła na wodę zmontowany z dwóch rur - wewnętrzna 200 a zewnętrzna 250 zespawane ze sobą,na dole i górze króćce 3/4 cala.Zapłaciłem 570zł.

Dołożyłem do tego pompkę,zbiornik wyrównawczy i chińską rurą pex diamond pociągnąłem do grzejnika w kuchni (12 żeberek).Woda się gotowała :( Dołożyłem więc na korytarz używany grzejnik stalowy 2 panelowy 100x90.Po rozpaleniu woda utrzymuje się na poziomie 70-80 stopni.Gdy otworzę kominek "na ful" dociągam do 100 stopni :)

Polecę już na tym ogrzewaniu 3 sezon.Jestem z niego bardzo zadowolony.

Wiem,że jest mała możliwość regulacji,ale najważniejsze jest ciepło :)

Na początku jakiś instalator c.o. straszył mnie jakimś skraplaniem,że mi to nie wytrzyma itp. specjalnie nawet tego przez pół roku nie zabudowywałem,żeby na wszelki wypadek zdemontować :D

Jeszcze co do chińskich rur alu pex :) Rury w pierwszym sezonie szły na nieocieplonym poddaszu,parę razy zamarzły i podgrzewałem je palnikiem :) Gdy już woda "poszła" to śmigały aż do wrzenia i śmigają do dziś :)

W nowym domu zakupiłem kominek cichewicz z płaszczem wodnym.Zamontowałem,zdemontowałem i jeszcze raz zamontowałem :) (trochę to dziwnie brzmi,ale tak było ).Wkrótce przedstawię nowe doświadczenia i zadam parę pytań :)

 

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.