Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki zawór mieszający do kotła DEFRO Komfort PLUS


kurnel

Rekomendowane odpowiedzi

Tzn. ja przy 3 drogowym mam też jedną pompę. Wymusza ona obieg przed zaworem, dlatego obieg jest wymuszony na całości i powiem wam że to działa. Woda ogrzewa instalacje grzejników, bojler i jest ok. Reszta wraca do pieca. Dodam też że woda przy dwupłaszczunagrzewa się dość wydajnie i po dwóch godzinach mam 140 L wody o tempereturze 60stC. Dodam też że zawór jest ręcznie otwarty 50%/50%. Nie ma sterownika do zaworu trójdrogowego bo uważam że jest nie potrzebny. różnica 3-4 stC na wyjściu dla mnie nie robi różnicy, natomiast człowiek jest na tyle przytomny że jak widzi że jest za gorąco to idzie przymknąć. A instalacja na paliwo stałe też wymaga doglądania. I nie można jej całkowicie zaniedbać. Pozostawiając siłom fizycznym pole do popisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

witam nie wiem czy ktoś odpowie bo upłynęło już trochę wody ale spróbuje.

pytanie odnośnie postu od Piotrek automatyk .

-a mianowicie dlaczego przy zaworze 4d trudno uzyskać obieg grawitacyjny i na co zwrócić uwagę przy montażu żeby ten obieg działał ,

-dlaczego pompa ma być montowana za zaworem a nie przed (to już z innej beczki )

-i czy powrót z bojlera ma być zamontowany pomiędzy grzejnikami a zaworem czy zaworem a kotłem .

-i czy jeżeli nie dam pompy na obieg bojlera to będzie gorzej grzał .

przepraszam za taką ilość pytań ale przymierzam się do kupna kwkd22 zębca i przy okazji chcę usprawnić trochę instalację .

z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 4 lata później...

Witam.

 

Koledzy może ktoś wypowie się w powyższej kwestii. Zmieniając pie i cześć instalacji CO również jestem zainteresowany :)

 

 

1. dlaczego przy zaworze 4d trudno uzyskać obieg grawitacyjny i na co zwrócić uwagę przy montażu żeby ten obieg działał ,
2. dlaczego pompa ma być montowana za zaworem a nie przed (to już z innej beczki )
3. czy powrót z bojlera ma być zamontowany pomiędzy grzejnikami a zaworem czy zaworem a kotłem .
4. czy jeżeli nie dam pompy na obieg bojlera to będzie gorzej grzał .

z góry również dziękuję za odpowiedź 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

1. dlaczego przy zaworze 4d trudno uzyskać obieg grawitacyjny i na co zwrócić uwagę przy montażu żeby ten obieg działał ,

Aby był obieg grawitacyjny potrzeba wyskiej temp na kotle, przeważnie ponad 65C i jak najniższych oporów instalacji w której ten obieg ma być

Muszą być jak najkrótsze odcinki rur do i z zaw 4-D, jak największe średnice samego zaworu i rur - najlepiej takie jak wyjścia w kotle.

2. dlaczego pompa ma być montowana za zaworem a nie przed (to już z innej beczki ) - rozumiem, że chodzi o pompę wspomagającą obieg grawitacyjny - aby była ochrona , powrotu musi nastąpić zmieszanie zimniejszej, powrotnej wody z instalacji z wodą gorącą z kotła i aby to nastąpiło pompa musi "ciągnąć" wodę przez zawór, inaczej nie będzie mieszania i ochrony powrotu.

3. czy powrót z bojlera ma być zamontowany pomiędzy grzejnikami a zaworem czy zaworem a kotłem .- to zależy jak jest włączone zasilanie bojlera, jak jest przed zaworem to powrót też musi być przed zaworem.

4. czy jeżeli nie dam pompy na obieg bojlera to będzie gorzej grzał - to zależy od konstrukcji samego bojlera i instalacji do niego.- długość i średnica rur oraz czy bojler jest dwupłaszowy czy z wężownicą.

 

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.