Skocz do zawartości
IGNOROWANY

schemat ogrzewania


Zlak

Rekomendowane odpowiedzi

Pozdrawiam i czekam na krytykę konstruktywną.

 

Witaj

 

Myślę, że temperatura za zaworem 3 drogowym może być za mała aby "rozgrzać" wymiennik pojemnościowy (bojler) do wymaganej temperatury np. gdy sterownik pogodowy ustawi mniejszą temperaturę czynnika na grzejniki. Sugeruję go podłączyć bezpośrednio za wymiennikiem. Dodatkowo pompy za wymiennikiem płytowym po stronie wtórnej także zainstalowałbym na powrocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolegi Zlak, widzę że masz 2 grzejniki na poddaszu, więc chciał bym się zapytać czy masz możliwość puszczenia rury zasilającej z kotła wprost w górę (nie tak jak teraz jest w podłogę), chodzi mi o to ,że jak by się udało chociaż część grzejników zasilić z góry, np te dwa na poddaszu i te 2 pod nimi TO wrazie braku elektryczności układ by pracował grawitacyjnie i woda by się nie gotowała.

 

post-2-1225791229_thumb.gif

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wyprzedziłeś moje następne pytanie bo właśnie o to chciałem zapytać o takie rozmieszczenie rur.Z tym bocznym obiegiem to nie będzie problemu żeby tak zrobić natomiast z tym obiegiem na poddasze to trochę namiesza ale przy niedużej demolce mogę tak wykonać.Dziękuje za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odzew drodzy użytkownicy jak również dzięki EdisonIras za opis co i jak.Schemat poprawiłem i dzięki twoim wskazówką teraz powinno być lepiej.(Odpowietrzników przy kaloryferach nie rysowałem).Instalacje będzie mi ktoś robił dopiero w marcu albo i dalej ale dzięki uwagą będę trochę mądrzejszy.Masz racje piec będzie niżej niż kaloryfery jakieś około 50cm więc niewiele i pompa będzie musiała biegać cały czas chyba.

Tamten schemat ma błąd ze zbiornikiem ten jest chyba już dobrze narysowany

post-3330-1226225576_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, kolego Drumlak zanim zacznę przerabiać "twoje c.o." chciał bym się zapytać dlaczego zastosowałeś układ z wymiennikiem płytowym- czym się sugerowałeś podejmując taką decyzję, pytam ponieważ każdy wymiennik ciągnie za sobą niepotrzebne komplikacje układu oraz zwiększa koszty montarzu , zwiększa koszty użytkowania c.o. pod względem elektrycznym i wielkości zużytego opału .(każdy wymiennik ciągnie za sobą straty ,nawet 10%)

 

Witam wszystkich.

 

Kolego EdisonIras. Zrobiło mi się chłodniej o 10% strat z tytułu wymiennika płytowego, a ponieważ u mnie w domu mają być dwa to -20%.

Czy faktycznie wymienniki mogą powoadwoać, aż takie straty???

Mój fachowiec twierdzi, że są potrzebne bo:

- są podłogówki (2obiegi na górze i na dole)

- będą dwa obiegi 1 otwarty na kotle i 1 zamknięty na co i cwu.

 

Czy ma rację ???

 

pozdro

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.