Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stalopalnosc


marconi20

Rekomendowane odpowiedzi

Kol. marconi20, być może to, że nie próbowałeś palić od góry, jest przyczyną niezapanowania nad mocą kotła. Jeżeli masz mocny węgiel, to przy tradycyjnym rozpalaniu rozgrzewasz cały zasyp i kocioł więcej ciepła produkuje, niż grzejniki są w stanie je oddać w pomieszczeniach, skoro już jest w nich zbyt ciepło. Być może też dodatkowo potęguje to zjawisko ciagłe dostawanie się lewego powietrza. Zanim coś doradzimy, jak napisał Kol. robertino, podaj namiary kotła, czy jedzie on na dmuchawie, czy miarkowniku?

Pozdrawiam.

Edytowane przez Miałowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

defro optima komfort plus 15kw nadmuch,sterownik st28 pompa leszno wymiennik na 140 litrow 120m2 do ogrzania dom ocieplony okna ok podlogi ok dach ok a na termometrze 19 stopni.....to nie tak mialo byc

Oczytalem sie wczoraj o paleniu z gory i rozpalilem i co takie same efekty jak od dolu czyli ok po 5 godzinach pozostaly resztki na dnie po sporym zasypie a wegiel wypala sie na biale suche jakby" suchary" pokryte jakims zoltym nalotem

jade zaraz kupic worek tego groszku i pomieszam go z weglem moze to cos zmieni......jak myslicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości z jakiej kopalni ten przerost bo węglem tego nie można nazwać i ile kg tego zasypujesz że tylko 5 godz trzyma, czy kocioł wyczyszczony z nagaru bo to też ma znaczenie, czy nie za mocna siła nadmuchu. Kup jakiegoś mocnego groszku byle był suchy i mieszaj, a suchary zawieź na skład i pokaż sprzedawcy przy okazji kupujący zobaczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baba kupila od takich co to jezdza i trabia po ulicy byla bardzo zadowolona bo tani i sami do weglarni wrzucili

szlag mnie trafia

 

Wrzucają sami, bo klient mógłby wpaść na pomysł sprawdzenia wagi tego węgla.

A tak- wrzucone- pozamiatane...

 

To reguła- ostrzeżenie dla wszystkich chętnych do takiego kupowania- jak tylko proponują

wrzucenie węgla na miejsce składowania, to znaczy, że oszukują na wadze. Mnie starego lisa

oszukali w ten sposób na ok. 400 kg przy zakupie deklarowanej tony węgla. Po ich odjeździe

zważyłem 10 wiader węgla, wyliczyłem średnią, policzyłem wrzucone wiadra i dotarło do mnie

jaki byłem naiwny. Uważajcie na tych oszustów- żądajcie przy nich sprawdzenia wagi!

Jeżeli tylko zaczną coś kombinować, lepiej zrezygnujcie! To sprytne z ich strony, wiedzą

że klient ma niewielkie szanse na odzyskanie należnej ilości, no bo jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

defro optima komfort plus 15kw nadmuch,sterownik st28 pompa leszno wymiennik na 140 litrow 120m2 do ogrzania dom ocieplony okna ok podlogi ok dach ok a na termometrze 19 stopni.....to nie tak mialo byc

Oczytalem sie wczoraj o paleniu z gory i rozpalilem i co takie same efekty jak od dolu czyli ok po 5 godzinach pozostaly resztki na dnie po sporym zasypie a wegiel wypala sie na biale suche jakby" suchary" pokryte jakims zoltym nalotem

jade zaraz kupic worek tego groszku i pomieszam go z weglem moze to cos zmieni......jak myslicie

W sumie słaby węgiel. Jeśli po wypaleniu są białe takie wapienne bryłki, to rada jest jedna. Jeśli masz sporo tego lichego węgla to zaopatrz się w mocny węgiel (30000-31000kJ/kg) typu 33 (kopalnie: Marcel, Wujek, Pokój) i mieszaj np. 60% mocnego i 40% lichego. Obroty wentylatora ustaw na minimalne wartości (obserwuj i koryguj, jeśli za mało powietrza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.