Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problemy Ze Sterownikiem


Bfly

Rekomendowane odpowiedzi

mój pracuje jakieś 2,5 raza na godzinę i tyle samo ma przerw podtrzymania więc wychodzi też coś w tych okolicach.

tylko u mnie teraz inny sterownik pracuje i robi przedmuchy w podtrzymaniu więc sprawność jest ciut lepsza. normalnie na dwustanowym bywało że pracował 20 minut i tyle samo lub więcej w podtrzymaniu był a to źle,

niestety mam przewymiarowany kocioł i nie mogę niżej z mocą zejść ze względu na zbyt niską temperaturę spalin-obecnie 100-110st, wiem że mógłbym go ustawić niżej ale załatwię komin i kocioł a tego nie chcę.

generalnie podtrzymanie to zły stan dla kotła więc powinno trwać jak najkrócej a pracować może długo na małej mocy ale lepszej sprawności.

to dosyć trudne zadanie ustawić dobrze sterowniki jakie mamy niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robertol

Argon2 to dobry sterownik. Jest przy nim prościej z obsługą, bo ma wywaloną ściąge z opsiem parametrów na przedni panel sterowania. Dodatkowo producent daje taka zalaminowaną ściąge do położenia na kociołku.

 

Tutaj prawda jest taka, że część producentów z rejonu Pleszewa jeździ po giełdach, ludzie chcą tani produkt a tanio, to wiecie sami jak jest. Trzeba trochę myśleć.

 

Do tańszego zestawu muszą być tańsze elementy, inaczej się nie da. Więc trafiają jakies śmieszne palniki rynnowe, najtańsze retorty fajkowe kute gdzieś na boku oraz pseudo-podróbki palników brucerowatych z kiepskim odlewem paleniska i stalowym ślimakiem.

 

Sterowniki, aby był tanie, ale w miarę dobre to jeden z dwóch albo lider albo argon2, co lepszy da titanica.

 

Timon, inna opcja to przejść na sterownik taki, jaki Ty obecnie testujesz, ale on już do tego grona tanich nie należy.

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cd.

 

Robertol, właśnie doczytałem,że masz ruszt obrotowy, więc pewnie palnik pancerpola, to dobry wyrób i już nie z tej dolnej półki.

 

W nim ważna sprawa, aby żar był lekko wypukły, nie powinno się doprowadzać do zapadania paleniska i odsłonięcia szczeliny na około koronki obrotowej, wówczas powietrze chłodzi wymiennik....

 

Argona idzie ogranąć, ściąga na sterowniku jest pomocna, taka zalaminowaną kartkę powinieneś sobie położyć na kociołku, aby zawsze na szybko zerknąć co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mam tą ściąge jest fajna, mam żar na tej retorcie obrotowej, zawsze myślałem że im dłużej piec stoi w podtrzymaniu tym lepiej a jednak się myliłem

ja też kiedyś myślałem że trzeba ostro napalić żeby potem długo stał- Kiedyś Robercikus robił próby i twierdzi że u niego jak pali z dużą mocą i długo jest w podtrzymaniu to ma mniejsze spalanie. ja nie sprawdzałem u siebie czy tak jest. wiem że jak długo w podtrzymaniu to trzeba paliwo uzupełnić żeby żar się do podajnika nie cofnął z palnika a sprawność spalania jest mizerna wtedy. dokładając zatem paliwa de facto je marnuję ponieważ się "kisi" może jakbym miał funkcję przedmuchów i często ją ustawił to sprawność by wzrosła ale nie wiem na ile i czy to by miało sens???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 rodzaje spieków koksowe i żużlowe

koksowy po lewej żużlowy po prawej

koksowy - niedopalony węgiel który odgazował ale nie został spalony i trafił do popielnika

żużlowy - na skutek nadmiaru powietrza w strefie żaru i temperaturze powyżej punktu uplastyczniania stopiły się części palne i zlepiły w jedną całość oraz zostały wyrzucone z palnika do popielnika

 

post-32729-0-29350000-1329083609_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomarańczowy czy zielony???

z jakim palnikiem- prostokątny czy okrągły???

na takich nastawach jakie są efekty spalania??? dochodzi do zadanej??? spieka czy jest niespalony węgiel w popielniku???

deflektor masz ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na fotce powyżej- żużlowe - śmieci , koksowe do ponownego spalenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robertol, zacznij od dobrego doboru charakterystyki dmuchawy.

 

W sterowniku powinieneś mieć instrukcję serwisową

Dla dmuchawa WPa06 oraz WBS6a powinieneś ustawić:

Dla biegu 11-go - 38%

Dla biegu 1-go - 9%

Takie ustawienie da Ci odpowiednią sterowalaność biegami od 1 do 12-e.

 

Obecnie masz chyba coś koło 50-ciu górę i ok.25% dół, co jest złą charakterystyką podawania prądu dla tych typów dmuchaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.