Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Z Podajnikiem - Pomocy


Aicha

Rekomendowane odpowiedzi

- co do opału z marcela. moi dziadkowie od zawsze używali flotu z marcela (tzw miał) tyle że w normalnych piecach starego typu taki miał trzeba było zalewać wodą bo mokry sie fajnie spalał a suchy fatalnie. Ja jestem z śląska więc wiem co pisze hihi. Teraz moi dziadkowie dalej palką w piecu tradycyjnym ale już węglem też z marcela mają bardzo mało popiołu a jeśli mają spieki to tylko jak "zamkną "całkowicie piec i piec nie ma dopływu powietrza. tej zimy kupili węgiel z CHWAŁOWIC i mieli spieki

 

- ja tak jak napisałm paliłam też ekogroszkiem z CHWAŁOWIC nie spalał mi sie dobrze miłam kawałki groszku w popielniku a jak wydłużyłam czas podawania to nie osiągał temperatury. teraz z marcelem jest fantastycznie.

 

a mam jeszcze jedno pytanie napiszcie prosze jakie są u Was teraz mrozy i jaką temperature macie w domku a ile opału spalacie na dobe

Witam,

 

Mogę napisać, że w Małopolsce jest obecnie -18C.

Porównywanie ilości spalonego opału nic nie da, bo zależy to od bardzo wielu czynników, których nie wymieniłaś.

Ale zawsze możesz się pochwalić.

Na opałach węglowych widzę, całkiem nieźle się znasz, no i gratuluję ustawienia takiego spalania.

 

Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w pierwszej kolejności podziele sie spostrzeżeniem że z tym "prądem" w te mrozy to coś jest do rzeczy. Zrobiłąm sobie wczoraj grzańca bo dreszcze miałm niemiłosierne dziś herbatke z rumem i moge już góry przenosić. :):)

nawet byłąm w stanie looknąć co mam za Eurostery wiec mam EUROSTER 2006TX mam je dwa jeden na piętrze drugi na parterze a "cusik" z antenką mam podłączony na rozdzielaczu(1 piętro 2 parter ) jak temperatura w pokoju spadnie to "cusik" daje cynk do pompy i ona sie załancza tak mam to rozwiązane:)

 

a co do

"

Na opałach węglowych widzę, całkiem nieźle się znasz, no i gratuluję ustawienia takiego spalania"

 

mieszkam nad pokładami z CHWAŁOWIC i nie chce żeby zza dużo ludzi ten węgiel kupowało bo mi dom za bardzo pęka z szkód górniczych:) :)

jednak to forum ogółnoposkie więc może dom uchronie:) :):)

 

A tak poważnie to teraz jak akcyze na opał wprowadzili jak sie chce jej nie płacić to trzeba z przewoźnikiem na daną kopalnie jechać i osobiście jakieś papierki powypełniać. I mi to było dane w styczniu...spędziłąm na MARCELU dwie godziny i sie nasłuchałam od przewoźników o węglu, kaloryczności, który lepszy który nie itd

Więc według przewoźników na pierwszym miejscu jest opał z kopalni piast, drugie marcel a potem to juz nie wiem:)

 

pozdrawiam i polecam cherbatke z rumem:)

Edytowane przez hektor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam sedecznie, jstem użytkownikiem pieca z Pleszewa ze sterownikiem Argon2. Kocioł ogrzewa 2 letni budynek z sporexu 24cm o pow. 120m2 plus zbiornik na wode 240 litrów. Budynek ocieplony styropianem 15 cm, na na dachu 25 cm wełny. Moje aktualne ustawienia wyglądają następująco:

cP - 59 sek.

cb - 3 min.

PP- 1

od - 3 bieg

tP - 50 st.C

tu - 28 st.C

OG - 4 bieg

cd - 40 sek.

cu - 12 sek.

tc - st. C

nc - 52

temperatura zadana 55 C w domu ok 23 C

na dobę wychodzi mi ok 15 kg ekogroszku, myślę że to przyzwoity wynik, ale jakby ktoś miał jakieś sugestie to chętnie wypróbuje. Klapka z tyłu dmuchawy przysłonięta w ok 80 %.

A teraz do Aicha:

ten czyjnik na zdjęciu to najprawdopodobniej termostat kotła 90 C. u mnie był tak samo przyklejony do rury taśmą, teraz jest pod otulina. Poszukaj jakiegoś innego przewodu który wychodzi z pieca, najprawdopodobniej czujnik jest obok sterownika (tak mi się wydaje wpatrując się w zdjęcie.

Napisz jakie masz teraz ustawienia bo w tych wszystkich postach już się pogubiłem

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam serdecznie Wszystkich..

jestem tu nowy i potrzebuje pomocy...

 

otóż chodzi o tryb podtrzymania..

mam kocioł galmet kwpd 22 z podajnikiem. użytkuje go od około 3 m-cy. obecnie ładuje ekogroszek, i jeden worek

25kg starcza mi na około 12 godz. pracy kotła. wszystko dlatego,że nie piec nie wchodzi w tryb podtrzymywania.

temperatura dochodzi do zadanej spada i tak w kółko- wszystko w trybie praca...

co robie żle prosze o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak sorry , już podaje ustawienia pieca..

zadana temp. min 47C - max 60 C

moc kotła min. 60% - max 80%

temp. zadana cwu 50 C

podawanie podajnika 8sek, przerwa 42 sek

dmuchawa moc min. 27% max 60%, korekcja powietrza 0%

wydajność podajnika 13,5kg/h - kaloryczność ustawiona na max

parametry podtrzymania -podawanie 8sek, przerwa 15 min

nadmuch podtrzymywania - czas 10 sek , moc 40 %...

 

i właśnie z takimi parametrami kocioł nie wchodzi w stan podtrzymywania..pracuje nonstop..

prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki sterownik tam reguluje procesem??

bo może jakiś z modulacją mocy i wtedy to w podtrzymanie raczej nie będzie wchodził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.