Skocz do zawartości

visser

Forumowicz
  • Postów

    35
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez visser

  1. Jeżeli dobrze zrozumiałem twój problem to miałem identyczną sytuację ;-) Pomimo tego że na sterowniku ustawiałem temp CWU na 50C to woda i tak się nagrzewała do takiej temperatury jaką miał piec na wyjściu(bez względu na to czy pompa pracowała czy nie)Ja u siebie zamontowałem elektrozawór który podpiąłem pod pompę CWU i gdy piec daje sygnał do pompy automatycznie otwiera mi elektrozawór. Pozdrawiam
  2. Więc rozumiem że wszystko jest w porządku i "tak ma być " Dzięki wielkie. Pozdrawiam
  3. Zawór zainstalowany poprawnie.Ale czy to jest normalna sytuacja że początek zasilania i koniec powrotu na odcinkach praktycznie do dwóch metrów są gorące???
  4. Cześć wszystkim.Mam bardzo szybkie i proste pytanko.Próbowałem poszukać podobnych tematów ale nie dałem rady więc zakładam ten temat. Proszę spojrzeć na rysunek i powiedzieć mi czy tak być powinno: jeśli zawór 4d jest na maksa zamknięty(woda krąży w małym obiegu) to rura zasilania(3) jak i powrotu (4)są strasznie gorące i dopiero około 2 metry za zaworem rury robią się zimne. Czy ktoś może sprawdzić u siebie,zakładam że jeszcze nie grzejecie całego układu, czy rury za zaworem są gorące tak jak rury w małym obiegu??? Mam nadzieję że wytłumnaczyłem w miarę zrozumiale.
  5. Jak mi się coś łopatologiczne wytłumaczy to wszystko zaczyna mieć sens ;-) Instalator za całą instalację bez kanalizacji skasował mnie za samą robociznę 15tys PLNów.............i miałem nadzieję że za taką kwotę to powinienem mieć kurcze cud miód malina ;-) No ale już kilka razy się przekonałem że drożej to nie lepiej.......Nawet czytając to forum byłbym gotowy sam się wziązć za przeróbki no ale narzędzi i chęci brak ;-) Myślę że w tym temacie już wszystko zrozumiałem i będę już wiedział co dalej.Z kolejnymi problemami na pewno się zgłoszę do szanownej braci...... Czyli następny etap będzie zlikwidowanie bypassów na CWU i CO oraz zamontowanie zaworów zwrotnych sprężynowych. Ahoj.
  6. Jesteś wielki ;-) Czyli rozumiem że na obiegu CWU wystarczy mi tylko pompa obiegowa oraz za nią zawór zwrotny sprężynkowy i wszystko powinno chulać ??
  7. Podpowiedzcie mi proszę jakimi argumentami mam przemówić do instalatora(naprawdę człowiek ciężki) ponieważ on twierdzi że wszystko jest ok i tak ma być a cały świat się nie zna........ Jeśli zlikwiduję bypass to ja tak rozumuję iż za wiele się nie zmieni,ale ja z zawodu jestem rzeznikiem ;-) Pompa nawet jak nie pracuje to i tak przez nią woda płynie,bypass powoduje chyba tylko jakiś większy opór??
  8. Cześć Vlad,btpassy zostaną zlikwidowane ale dopiero na wiosnę,mój instalator poprawił tylko to co popsuł ;-) za resztę woła kolosalnych sum. Myślisz że zlikwidowanie bypassa z CWU pomoże??
  9. Hej Zmiany jakie zostały wykonane tyczyły się obiegu kotłowego.Teraz na całym obiegu kotłowym jest rura fi40 oraz zawor 4d 5/4 Żadnych zaworów zwrotnych nie ma.Jest tylko jeden kulowy zawór zwrotny na bypassie w CWU
  10. Hej,witam ponownie.Jako że w ciągnącym się wcześniej temacie już nikt mi nie odpowiedział ,pozwoliłem sobie założyć nowy temat z nowym i chyba nierzadkim problemem. Mianowicie po przeróbce mojej instalacji zauważyłem że woda w bojlerze ma temp zasilania z pieca nawet gdy pompka CWU nie pracuje. np dzisiaj piec był w podtrzymaniu i podbił temp zasilania do 70st(zadana 60st) i pomimo że zadaną na CWU mam 45st to ona i tak się nagrzała do 70st hmm....... Innym problemem jest ciekawa obserwacja,mianowicie gdy chodzi pompa CWU (CO chodzi stale) to temperatura powrotu jest tylko mniejsza o 2st niż zasilania,gdy CWU nie pracuje temp powrotu jest około 10st niższa.Mam wrażenie że gdy zawór 4d mam zamknięty to woda nie krąży po małym obiegu tylko idzie przez obieg CWU.
  11. No to instalator już był i poprawił instalację.Teraz mam zawór 4D 1.1/4 cala mały obieg fi40 stal no i dalej jest problem ale teraz innej natury ;-) Wydaje mi się że gdy zawór 4D jest zamknięty woda zmienia kierunek.Możliwe to?? Może ktoś odpowiedzieć na ten post?? o ten ;-)
  12. Możecie mi wytłumaczyć poniższe zdjęcie?? Jest to część od podłogówki,pod spodem jest już sam rozdzielacz. na górze tam gdzie głowica jest zasilanie z pieca.Ten "coś" na lewej rurze idącej na dół ma skale z zakresem temperatur . Wytłumaczcie mi o co tutaj chodzi tylko jakoś łopatologicznie ;-)
  13. Dzięki serdeczne.Musze to chyba wymienić ponieważ czasami silnik kręci ślimakiem jeden obrót na około 1minuę a czasami 1obrót na 3minuty, A tak na marginesie to nie wiem czy toakurat twoje fotorelacje też znalazłem ( uszczelnianie retory) ale jeśli możesz to załóż osobny temat i te wszystki powrzucaj bo to bardzo fajna sprawa. Pozdrawiam
  14. Witam.Czy może ktoś zajrzeć pod tą przezroczystą obudowę ślimaka(tam gdzie zawleczka) i powiedzieć mi w jakim czasie zawleczka robi pełen obrót??????? Dzisiaj mi podajnik nmie podawał paliwa i wszystlo wygasło,wygrzebałem wszystko z podajnika i nawet nie sprawdziłem czy ślimak się obacał czy też opał się zawiesił.Przeczyściłem wszystko i wydaje mi się ze ślimak chodzi za wolno. Jeszcze raz:ile czasu potrzebuje zawleczka na obrót 360st dzięki
  15. Spójrz na schemat jaki zamieściłem w tym temacie KLIK i powiedz gdzie można zamontować ten zawór zwrotny oraz tę pompę kotłową aby było prawidłowo.Oraz czy w ogóle ją montować?????W czwartek instalator powiększa mi obieg kotłowy na rurki 6/4 oraz zawór 4d 5/4 jak również skróci mi obieg do minimum.....
  16. Jeśli zawór jest otwarty(puszcza na CO) to woda powracająca wpływa mi w obieg CWU co widać na termometrze zamontowanym w tymże obiegu(szybko spada temp). jeśli działa pompa CWU to problem ten sie nie pojawia. Myślałem właśnie o jakimś zaworze na obiegu CWU coby woda krążyła tylko w jedną stronę bo teraz potrafi "płynąć pod prąd"
  17. Hej,Mówimy o pompie obiegowej??czy o zaworach zwrotnych??
  18. Witam.Proszę wyjaśnić mi poniższy rysunek. Całość opisałem na rysunku.
  19. Mam jeszcze jedno pytanie które spędza mi sen z powiek. Chodzi o ogrzewanie grzejnikowe na piętrze,mianowicie termostat jest na dole no i jeśli termostat stwierdzi że już nie trzeba grzać to to zawór 4d będzie utrzymywał temp w grzejnikach tylko letnią.ajeśli pomieszczenia u góry będą zimniejsze niż te na dole??instalator powiedział że można regulować termostatami na grzejnikach no ale co mi da taki termostat skoro w grzejniku płynie ledwo co ciepła woda?? Boję się jak będą mrozy że pokoje na górze będą nie dogrzane.........Jak to rozwiązać?? Schematy na początku tematu.
  20. Oczywiście spróbować mogę,ale uświadom mnie w czym może mi pomóc takie działanie?? I tak na marginesie,powie mi ktoś jak długo powinien się piec nagrzewać???pytam ponieważ już godzinę mój pracuje i stale waha się między 58st a 59st i nagrzać się nie może no i termostat nie dał jeszcze sygnału o potrzebie grzania.......
  21. hmm.......na rozdzielaczu do podłogówki mam zawór oventropa ustawiony na "7" co odpowiada 50st oraz zabezpieczenie odcinające pompę przy 45st więc chyba raczej nie więcej niż 45st. No faktycznie fajnie by było mieć histeryze 0.1st bo tak wahania wielkie jak diabli no chyba że piec dają niższą niż te 45st
  22. No hejkum wszystkim w tym nowym "skacowanym" roku ;-) No pali się hmm......i nawet chyba całkiem łokej ;-) jestem raczej pewien że jeśli instalator poprawi mi mój obieg kotłowy to będzie malina.Wczoraj u nas było przez noc około 0st-2st na zenątrz i na termostacie pokojowym mam zadaną 22,5 i histeryza jest w tym sterowniku 0,5st.Wczoraj siłami bezwładności w chałupce nagrzało się do około 23,5st i do teraz temp w domu spadła do 22,7st heh...a musi zejść do 22st żeby termostat wysłał sygnał o potrzebie grzania. No i wsypałem wczoraj o 18.00 worek 25kg do pustego już zasobnika i teraz jeszcze nawet ślimaka nie widać,czyli na pewno mniej niż 25kg na dobę spalił ;-). Na serio nie potrafię zrozumieć tego pieca.Jak już myślałem że jakoś go rozgryzłem to pokazał mi swoje inne "wady i zalety" szczęśliwego nowego roku forumowicze i rodzinki wasze......
  23. W nowej wersji zawór będzie zamontowany zaraz za termometrem(patrz zdjęcie) i puszczony na dół do króćca powrotu kotła co skróci całość o jakiś metr,oraz oczywiście będą inne przekroje rur(pisałem wcześniej) Zdaję sobie sprawę że instalator instalatorowi nie równy i niektórzy myślą że są wirtuozami hydrauliki ;-) sam u znajomego widziałem kotłownię tak "rozbudowaną" że aż pokochałem swoją ;-)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.