Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tilgner ,zębiec,galmet..... Który Piec Miałowy?


juber

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy zastanawiam się nad kupnem kotła miałowego ,ponieważ mój aktualny (Tilgner ) zrobił się raczej za mały a poza tym ma już 12 lat.Tylko nie wiem ,który aktualnie byłby najlepszy zastanawiałem się nad Zębiec (ma go znajomy ) ale zastanawiają mnie w nim jednak ruszta żeliwne ,oraz brak płomiennic-nie wiem co jest lepsze (w Tilgnerze są płomiennice i ruszta wodne ).Może jest jakiś ranking pieców ,lub może coś polecicie ,abym dokonał dobrego zakupu ,? Jedyne co mi się przez te lata nie podobało w ,,starym " Tilgnerze to ,że ciężko wysterować ,,strzały w piecu " ,oraz bardzo ciężkie dojście do czyszczenia kątowników napowietrzających miał.Czy możecie coś doradzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. juber, zawęź poszukiwania dobrego kotła do firm: Sas, Ogniwo, Zębiec. Sas ma największą komorę paleniskową od Ogniwa i Zębca.

Przejrzyj na witrynach internetowych w/w firm przekroje, parametry itd. Będziesz wiedział jaki wybrać. Dodam tylko, że polecany przez forumowiczów jest Sas UWT.

Pozdro.

Edytowane przez Miałowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy ma Zębca miałowego i sobie bardzo chwali. A spala w nim wszystko, i drewno, i węgiel, i trociny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć też uwagę na podawanie powietrza wtórnego nad zasyp, drzwiczki zasypowe z klapką czy rozetą żebys później nie musiał przerabiać.

Z tego co widzę to klapkę w drzwiczkach zasypowych posiada tylko Tilgner i jako jedyny z tych trzech (Zębiec ,Sas ,Tilgner) posiada on także jako jedyny ruszta wodne oraz płomiennice.Właściwie jakie ruszta są lepsze ?

http://www.tilgner.com.pl/kotly_typu_kwgr.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszta wodne to raczej bym powiedział że do koksu bo w miałowcu to szczerze mówiąc nie widzę potrzeby ich stosowania z kolei ta klapka się przydaje . Tak to jest że im więcej się wie tym trudniej coś świadomie wybrać . Byłeś zadowolony z poprzedniego kotła , jesli tak to kupił bym taki sam bo czasem to nowe nie oznacza wcale że lepsze. A na wybuchy to już są sterowniki z ciągłym nadmuchem i ta klapka lekko otwarta tez pomaga na te dolegliwość .

Pozdrawiam i życze świadomych wyborów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam coś takiego (12 kW) na 90 m2 mieszkania + wymiennik 150 l

http://www.acwador.com.pl/kotly/index.php?go=domino

Palę już 4 - ty sezon i jestem bardzo zadowolony. Dodam, że kupiłem ten kocioł po tym jak dwóch niezależnych znajomych bardzo sobie je chwaliło (jeden 8 kW na 55 m2 + wymiennik 120 l - od 3 lat drugi 41 kW na 300 m2 + wymiennik ok 150l - od 7 lat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.